LIVE UPDATES
Aktualitet

Foto me VIP-a/ Udhëtime në Dubai dhe tufa parash, kush është Hermes Nikaj që u arrestua në hotel me laçjanin, ‘Zogu i T

24 Nëntor 2019, 14:49 Nga DOSJA
Foto me VIP-a/ Udhëtime në Dubai dhe tufa parash, kush është

TIRANË– Hermes Nikaj, i njohur ndryshe si ‘Zogu i Tironës’ që u vu në panga një natë më parë nga Policia e Shtetit dhe akuzohet për ushtrim dhe shfrytëzim prostitucioni është një emër shumë i njohur në botën e medias dhe me gjerë.

Ai e ka filluar karrierën e tij në televizion në emisionin “Aldo Morning show”, ku nuk kanë munguar skenat e tij të shumta provokuese dhe zhveshjet në rrugë. I njohur si një person pa komplekse, 28-vjeçari Nikaj nuk ka lënë pa ekspozuar as jetën e tij luksoze në rrjetet sociale dhe në shumë intervista.

Në profilin e ‘Zogut të Tiranës’ nuk mungojnë udhëtimet në Duai, në ishujt grekë dhe në vende të tjera ku ka ekspozuar edhe hotelet me pesë yje, në të cilat ka shijuar komoditetet e shumta. Përsa i përket kësaj pjesë, vetë Hermesi është shprehur se nuk bën dot pa luks.

Luksi është pjesë e jetës sime, unë nuk bëj dot pa të. Nuk mund të them më shumë, por e shijoj jetën në maksimum edhe me udhëtimet nga Greqia, në Dubai,”- tha ai në një intervistë të fundit për PanoramaPlus.

Ndërsa i pyetur në lidhje me pjesën e kursimit, sërish Nikaj ka thënë se nuk di ta ruaj paranë.

“Unë kam lindur dhe jam rritur në luks. Luksi është pjesë e imja. Shpenzoj shumë, nuk di ta ruaj paranë. Faleminderit të madhit Zot për gjithçka,“- është shprehur Hermesi. 

Gjithashtu në postimet e tij në rrjetet sociale, vëmë re që Nikaj është i fiksuar edhe me markat e luksit si “Versace” dhe “LV”. Nuk janë të pakta herët që ‘Zogu i Tironës’ ka pozuar përpara tufave të mëdha me para dhe dhuratave prej markave luksoze.

Por Hermes Nikaj, që akuzohet se në bashkëpunim me 43-vjeçaren më inicialet A.B., që punonte parukiere ofronte vajza të ndryshme si pristituta, të cilat paguheshin edhe deri në 700 euro nata, është i njohur edhe për lidhjet e tij të shumta.

Anxhela, Kristina dhe Blerta janë vetëm tre nga vajzat që kanë dalë publikisht sit ë dashurat e ‘Zogut të Tironës’. Ky i fundit nuk ka nguruar të publikojë edhe foto nga shtrati me të, ndërkohë që është shprehur se i pëlqejnë shumë biondet.

Jam i fiksuar pas biondeve,”- është shprehur Nikaj kur u pyet për të dashurta e tij të shumta.

29-vjeçari gjithashtu ka njohje edhe me personazhe VIP të shoëbizit shqiptar.

Në daljet e tij të shumta, që i ka publikuar dhe në rrjetet sociale, nuk kanë munguar edhe personazhë si Genta Gjalpi, Gugu (Merita), Dajana Shabani (bashkëmoderatorja), Dasara Karaiskaj, Iva Aliko, etj.

Hermes Nikaj ka qenë i ftuar edhe në shumë emisione si “Rudina” të Rudina Magjistarit, “Why Not” të Roza Latit dhe “Një kat më lart” të Ermal Peçit, etj, dhe me shumë prej moderatoreve ruan edhe marrëdhënie miqësore.

Hermesi së fundmi ka luajtur edhe një rol edhe në filmin e Bes Kallakut “Falco”.

Një natë më parë Hermes Nikaj u arrestua bashkë me tre persona të tjerë pas një hetimi për shfrytëzim dhe ushtrim prostitucioni në qendrat estetike dhe klubet e natës. Nga grupi në të cilin bënte pjesë Nikaj ofrohej edhe shërbimin eskortë dhe seks në grup. Dosja.al mësoi se Nikaj ishte në një dhomë hoteli në autostradë me një 47-vjeçar nga Mamurrasi në momentin që është arrestuar.

(f.m/dosja.al)

Tirana është boshatisur për ditët e pushimit. Cilën nga ritet e shenjta po ndiqni:

View Results

aktualitet aktualitet arrestohet zogu i tiranës bes kallaku dajana shabani gugu hermes nikaj iva aliko roza lati arrestohet zogu i tiranës bes kallaku dajana shabani gugu hermes nikaj iva aliko roza lati

Sondazh

Poll

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

VIDEO- Shpërthimi me tritol në butikun në Durrës, ja si u dëmtua biznesi i gruas

Berisha dhe demokratët 'zaptojnë' Kuvendin

Me pistoleta dhe kallashnikovë në Range Rover/ Arrestohen 4 "të fortët" në Tiranë

Berisha shton akuzën ndaj Ballës: Te ndjek hija e avokatit Ravik Gurra

VIDEO E SHERRIT/ Berisha akuzon Ballen per vrasjen e avokatit Ravik Gurra

PA KOMENT- Shkodra 'nën ujë', ja si duket qyteti

Protesta kundër traut në Divjakë, një betoniere brenda parkut

EKSKLUZIVE- Lulzim Basha takohet me Ben Blushin ne Panairin e Librit, merr me vete edhe vajzën

Balla: Berishës iu dogjën tre marrëveshje tek Porti i Durrësit, koncensionarët po i kërkojnë lekët

Balla-Spahos: Do shkosh tek Porti i Durrësit me pistoletë si Strazimiri, s'keni zgjidhje tjetër

Ndërtimi i rrugëve/Balla 'shigjeton' Partinë e Lirisë:Mondi bëj kallëzime, kishin ministritë në 2017

Balla 'lëshon' gojën: Saliut i rri mendja tek vëllezërit Kariç, na vjen dhe zor t'i përmendim...

Elisa Spiropali realizon "ëndrrën" e fëmijërisë me Berishën, del LIVE me të, tregon 2 gishta

Perplasje mes banoreve dhe Policise ne Divjake

Berisha 'shënjestron' Ulsi Manjën: Vetëm dy mushka kanë mbetur pa u punësuar në fshatin tënd

Berisha bllokon foltoren dhe del në Facebook: Jam live në gjithë botën, mos ma qani hallin mua!

Berisha: Parlamentin e komandojne grupet kriminale

Dëshmia e Orges Xhelilit para avokatëve: Policët bashkiakë më goditën

ME VIDEO- PLAS KEQ SHERRI në Komision, Braçe e humb kontrollin, "shpërthen": Ik ore pirdhu!

Protesta e opozitës, pamjet nga Bulevadi, mijëra qytetarë të mbledhur

Sherri i plotë i Ramës me dy deputetët e PD: Ta tregoj unë ty, do të shkatërroj!

Balla: Kokoneshi jashtë rrezikut për jetën

Veliaj takon Papa Françeskun: Jemi takuar në Tiranë...e aprovuam ndërtimin e bustit të Nënë Terezës

Droge mes karameleve ne Tirane

Grida Duma lë mandatin, kolegët e saj në lot, Açka dhe Gjekmarkaj të përlotur

Grida Duma lë mandatin e deputetes së Partisë Demokratike

Masakra e Lushnjes, babai i Leart Haxhiut: Djali im është i pafajshëm, se di ku është

Përdhunues serial, MOMENTI i arrestimit të Spartak Dyrmishit

Nga një armë në çdo raft rrobash, çfarë gjeti Policia gjatë aksionit në Shkodër

Dalin PAMJET nga megaaksioni në Korçë

Qeni i prish mitingun Ramës, të gjithë meken, kryeministri: Po lëre në punën e vetë...

Ibrahim Lici mesazh audio nga Turqia: Jetoj i lirë, nuk jam arrestuar

Arrestohet Agim Gjata, qelloi mbi RENEA

Meta: O Edi, o lepurush, do të shporrim me poezinë ‘liri a vdekje’ të Havzi Nelës

Pakti PD PL, Meta: Kryetari i Keshillit super politikan

Paloka 'korrekt' me orarin, takohet me Bardhin në një lokal para parlamentit

Alibeaj-Majkos: Je kokrra e komunistit! Deputeti socialist: Budalla! Dosjet s'mund të hapen për...

Flet avokati i vellezerve Mollaj: Tina genjen, e shantazhojne

Durrësi zgjohet nën ujë

Tetori rozë, vajzat dhe gratë e FA i bashkohen fushatës sensibilizuese kundër kancerit të gjirit

NIS PROTESTA në Elbasan/ Qytetarët fikin makinat në shenjë rebelimi, rreshtohen në shesh

Alibeaj pranoi bashkëpunimin, do nisin negociatat/ Berisha: E mirëpres. S'tërhiqem nga Primaret

Demokrati emocionet për 'doktorin'! I bie telefoni kur po fliste me Berishën,e përplas në tokë

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE