LIVE UPDATES
LIVE UPDATES

Aksidenti te 'Kodra e Diellit'/ Vdes në spital 60-vjeçari, arrestohet shoferja

• Aksidenti i shkaktuar ditën e djeshme në zonën e njohur si 'Kodra e Diellit' në Tiranë, la pas 1 viktimë. • Sot ndërroi jetë 60-vjeçari i identifikuar si Begzan Hysa pasi u përplas nga makina e cila drejtohej nga Elinta Garo. •29-vjeçarja humbi kontrollin e makinës dhe përplasi në trotuar 3 këmbësorë, 27-vjeçaren Alkuna Telhaj dhe çiftin Hysa. • Ende nuk dihen detajet e aksidentit të rëndë mirëpo dyshohet se shkak mund të jetë bërë përdorimi i telefonit. • Garo është shoqëruar në komisariat ndërsa këmbësorja 27-vjeçare që thuhej se ishte në gjendje të rëndë, ka marrë trajtim në spital dhe është larguar pasi është jashtë rrezikut për jetën.

4 artikuj për këtë temë.

1 MUAJ ME PARE

Shoferja përplasi në trotuar këmbësorët, gruaja e viktimës: Dolëm për të blerë ilaçe, pamë tmerr me sy

Aksidenti te 'Kodra e Diellit'/ Vdes në spital 60-vjeçari,
Aksident

TIRANË- Detaje të reja kanë dalë në lidhje me aksidentin e rëndë që ndodhi ditën e djeshme në zonën e 'Kodrës së Diellit' në kryeqytet. Burime për Dosja.al bëjnë të ditur se çifti Hysa, kishin dalë për të blerë ilaçet e tensionit mirëpo u përplasën nga mjeti që po drejtohej nga Elinta Garo. Po ashtu, gruaja e viktimës, Valetina Hysa ka treguar se kanë parë tmerr me sy kur ishin poshtë mjetit. Sipas saj, 29-vjeçarja tentoi të largohej nga vendi i ngjarjes duke u kthyer mbrapsht.

Fatkeqësisht, sot ndërroi jetë 60-vjeçari Begzan Hysa, pasi kishte shumë thyerje në trup nga aksidenti i rëndë i shkaktuar nga 29-vjeçarja.  Kjo e fundit, pasi humbi kontrollin e mjetit që drejtonte përplasi fillimisht 27-vjeçaren e identifikuar si Alkuna Telhaj dhe më pas çiftin e bashkëshortëve Begzan dhe Valetina Hysa. Valentina dhe Alkuna janë jashtë rrezikut për jetën.

1 MUAJ ME PARE

Aksidenti te 'Kodra e Diellit'/ E përplasi 29-vjeçarja me mjet, ndërron jetë në spital 60-vjeçari

Aksidenti te 'Kodra e Diellit'/ Vdes në spital 60-vjeçari,
Spitali i Traumes

TIRANË- Një prej personave që u përplas ditën e djeshme me mjet nga 29-vjeçarja Elinta Garo, ka ndërruar jetë. Burime për Dosja.al tregojnë se familjarët kanë konfirmuar vdekjen e Begzan Hysenit, 60 vjeçarit i cili ishte deri më sot në spital, pasi kishte marrë plagë të rënda nga përplasja. Viktima nuk i ka shpëtuar dot plagëve të marra pasi kishte shumë thyerje në trup nga aksidenti i rëndë.

E reja përplasi me mjet ditën e djeshme në zonën e 'Kodrës së Diellit', viktimën Begzan Hysën, Valetina Hysën 57 vjeçe dhe Alkuna Telhaj 27 vjeçe. Valentina dhe Alkuna janë jashtë rrezikut për jetën.

29-vjeçarja Elinta Garo që shkaktoi aksidentin është tashmë e arrestuar. Dyshohet se shkak i aksidentit mund të jetë bërë përdorimi i telefonit nga drejtuesja e mjetit. 

1 MUAJ ME PARE

Aksidenti te “Kodra e Diellit”/ Mori përpara me makinë 3 persona, arrestohet 29-vjeçarja që drejtonte mjetin

Aksidenti te 'Kodra e Diellit'/ Vdes në spital 60-vjeçari,
Policia

TIRANË- Elinta Garo është arrestuar në flagrancë nga specialistët e qarkullimit rrugor. 29-vjeçarja, përplasi ditën e djeshme me mjet në zonën e 'Kodrës së Diellit' tre persona. Dy prej tyre morën ndihmën e duhur mjekësore dhe kanë lënë ambientet e spitalit ndërsa një tjetër ndodhet ende i shtruar për shkak të plagëve që mori. 

NJOFTIMI I POLICISË:

Specialistët e Qarkullimit Rrugor arrestuan në flagrancë shtetasen E. G., 29 vjeçe, banuese në Tiranë, pasi duke drejtuar automjetin, ka aksidentuar shtetasit B. H., V. H. dhe A. T. Shtetaset V. H., dhe A. T. pasi kanë marrë ndihmën e parë mjekësore janë larguar në banesa, ndërsa shtetasi B. H., ndodhet në spital nën kujdesin e mjekëve.

Dyshohet se shkak i aksidentit mund të jetë bërë përdorimi i telefonit nga ana e drejtueses së mjetit.

1 MUAJ ME PARE

Aksidenti te “Kodra e Diellit”/ Shkak u bë telefoni, shoferja përplasi 3 persona pasi u shpërqëndrua

Aksidenti te 'Kodra e Diellit'/ Vdes në spital 60-vjeçari,
Foto nga vendi i ngjarjes

TIRANË- Aksidenti rrugor i cili la pas 3 persona të lënduar te 'Kodra e Diellit' në Tiranë u shkaktua nga përdorimi i telefonit nga drejtuesja e mjetit. 'Oranews' raporton se 29-vjeçarja, Elinta Garo, ishte duke drejtuar mjetin e saj kur dyshohet se përdorimi i telefonit ka bërë që mjeti të humbte drejtimin duke përplasur fillimisht një 27- vjeçare e identifikuar si Alkuna Telhaj, e cila ndodhet në spitalin e Traumës në rrezik për jetën.

Në gjendje të traumatizuar, 29-vjeçarja pasi përplasi të renë e humbi kontrollin mbi mjetin duke përplasur edhe çiftin Bagzan dhe Valentina Hysa. Valentina mësohet se është jashtë rrezikut për jetën, ndërsa burri i saj akoma është nën vëzhgimin e mjekëve. Në spital si i aksidentuar është paraqitur dhe një fëmijë i cili është jashtë rrezikut për jetën.

Shoferja e mjetit pritet që të njihet me masën e sigurisë.

aksident ne tirane

Sondazh

Poll

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE

Pellusha, rripa e çanta markash kontrabandë, arrestohet pronari i 5 dyqaneve në Tiranë e Durrës

Mandati i Xhaçkës, Bushka: Duam kohë për raportin. Alibeaj: Mos nxirrni sebepe

Dashnor Sula shpërndan "paund" në Kuvend, i lë ca para edhe Ramës tek vendi

Autor i 4 vjedhjeve në banesa dhe biznese, vihet në pranga 35-vjeçari në Tiranë

Aksident me vdekje në Korçë, zetori përplas motorin, dy persona të vdekur

PD kërkon përballje me Nanon:Trego ç’bisedove me Lamin për Martinajn. Naço:S’e lejon sekreti hetimor

“Ekstradoni kriminelët nga Dubai”, Noka shtron kërkesën. Naço: Na jep informacione nëse ke

Noka kërkon llogari për Martinajn, Kuko: Jam këtu për tjetër gjë, Deputeti:Po thërrasim Kulturën pra

Salianji: Ekstradoni kriminelët nga Dubai, këtu kërcet pushka, atje hapet shmapanja. Kuko:I takon MD

Salianji: Në Shqipëri kërcet pushka, në Dubai hapet shampanjë! Krerët e grupeve kriminale të lirë

Ka shkuar mirë? Rama del i qeshur nga "Vila 30", i hedh dorën në qafë Kurtit

E PAPRITUR! Rama zhvillon takim 'kokë më kokë' me Kurtin në Tiranë

'RING'/ Kontrabandë nga Libia në Durrës, sekuestrohen 2275 ton naftë, arrestohen 4 persona

Marrëveshja Shqipëri-Emirate të Bashkuara, Alibeaj: Kush kryen krime është në Dubai

Shqiptarët me gomone drejt Anglisë, Ministria e Brendshme: Nuk është fenomen i panjohur

Noka kërkon 'llogari' për zhdukjen e Martinajn: A ka informacion Qeveria? Thonë e gjeti hasmi

Bushka- Alibeajt: Ti je anatemuar në publik. Deputeti: Po e di, merr masë nëse shkela etikën

Çantën e mbushur me detonatorë e C4, arrestohet sa zbret nga urbani 44-vjeçari në Shijak

'Po u thonë diçka politikës shqiptare'/ Alibeaj: Çunat e Londrës vijnë në Bllok me makina angleze

Shqiptarët drejt Britanisë, Alibeaj: Largohen për të qëndruar në shtëpi bari, sa të rinj janë atje?

'Ligjet'/ Memorandumi Shqipëri-Britani e Madhe për emigracionin, Sula: Pse u miratua me urgjencë?

'Territorialja'/ PS kundërshton propozimin e PD, Balla: I qëndrojmë ndarjes aktuale me 61 Bashki

Balla: Bashkëpuntorët e sigurimit të shtetit sillen sikur nuk u ka hyrë asgjë në këmbë

'Të hetohet Berisha', Balla: Dua përgjigje nga SPAK, PS qëndron ndarjes aktuale të Bashkive

Xhixho përplaset me kryebashkiakun Suli për shkollën "Ibrahim Basha": Pse s'është ndërtuar?

Transportonte 17 emigrantë të paligjshëm, arrestohet 35-vjeçari në Qafë-Botë

Hajdari: Të dalim në protesta, një grup njerëzish me në krye Ramën po uzurpojnë pushtetet

Përkujtimohet Azem Hajdari,djemtë i shkojnë me nuset për dore,Rudina merr të bijën, s'mungon Berisha

Veliaj s'përmbahet përballë gjimnazistëve/ Tregon idenë e tij për një shkollë të mirë: Si hotel

24 vite nga vrasja e Hajdarit/ Berisha: Hyri në histori, për 3 ditë rrëzoi regjimin

Shqiptarët dynden drejt Britanisë, ambasadori: Pasurimi i shpejtë ju çon drejt drogës

Deputetja i kthehet keq ish-zv.kryeministrit: Ahmetaj po deshe ta liroj vendin ta drejtosh

Sulmi ndaj sistemeve/ Salianji dhe Noka kërkesë AKSHI-t: Pse nuk u garantua siguria?

Arsimimi në Shqipëri, Yuri Kim: Faktor kyç, ndikon në përparimin tuaj

'Fëmijët kanë mundësi të punësohen'/ Rama: 11-vjeçarja në Shenavlash mbante shtëpinë me para

Abetarja e unifikuar/ Rama: Maqedonia parimisht dakord, diskutuam me Malin e Zi dhe Serbinë

Dëgjohet muzikë në Kongres, Rama: Jetojnë me ‘radio’ në xhep, njëri më tha është zilja e gruas

Kongresi, Rama: Kërcënimi ndaj gjuhës është i madh, do diskutojmë futjen e saj në çdo nivel arsimi

Rama mbledh Kongresin e Arsimit, Yuri Kim ende përgjumshëm

Dita e parë e shkollës, Rama këshillon të vegjëlit: Bëni qef dhe punë

Shtëpinë e kishte kthyer në “dyqan”, arrestohet i riu në Fier, e spiunuan për "Zastava"

Hakerat e Iranit futen në sistemin e kamerave të kufijve shqiptarë! Publikojnë videon

Sulmi kibernetik, radhë të gjata në doganën e Bllatës

Probleme me sistemin TIMS në Kapshticë, po punohet me regjistra