LIVE UPDATES
LIVE UPDATES

Zjarr pranë qendrës tregtare në Tiranë, fillimisht mori flakë një makinë në parking, dëshmitarët: Dëgjuam shpërthim!

• Një godinë është përfshirë nga flake këtë mbrëmje në Tiranë. Mësohet se ngjarja ka ndodhur rreth orës 22:00. Pesë zjarrfikëse kanë shkuar në vendngjarje dhe kanë neutralizuar flakët. Nuk raportohet për të lënduar. • Në njoftimin zyrtar, policia bën me dije se zjarri ka nisur nga parking, ku mësohet se fillimisht është djegur një automjet. Më pas, flakët janë përhapur. • Dëshmitarët thonë se kanë dëgjuar një zhurmë të fortë dhe dyshojnë se bëhet fjalë për një shpërthim më lëndë eksplozive, por ende nuk është konfirmuar asgjë.

4 artikuj për këtë temë.

1 MUAJ ME PARE

VIDEO/ Dalin të tjera pamje nga zjarri në parking, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Zjarr pranë qendrës tregtare në Tiranë, fillimisht mori
Zjarri në Tiranë

TIRANË- Kanë dalë pamje të tjera nga zjarri që ka rënë këtë mbrëmje në parkingun e një godinë. Siç shihet nga videoja, zjarri ka bërë që të gjithë banorët e zonës të vihen në panik nga ngjarja. Aty ndodhen gjithashtu zjarrfikësit e efektivë të policisë së Shtetit.

Deri më tani është raportuar se zjarri ka nisur nga një automjet që ka marrë flakë në parking. Nuk ka asnjë person të lënduar dhe dëmet janë vetëm materiale. Shkaqet e rënies së zjarrit nuk dihen ende.

 

1 MUAJ ME PARE

Zjarri në Tiranë, policia: U dogj një makinë në parking

Zjarr pranë qendrës tregtare në Tiranë, fillimisht mori
Zjarr

TIRANË- Policia e Tiranës ka dalë me njoftim zyrtar në lidhje me zjarrin që është aktivizuar këtë mbrëmje në Tiranë. Në njoftim bëhet me dije se rreth orës 22:00, në një automjet në parkingun e një qendër tregtare, në bulevardin "Bajram Curri", ka rënë zjarr. Flakët janë përhapur. Në vendngjarje ndodhen shërbimet e Policisë dhe shërbimet e zjarrfikëses, të cilat po punojnë për fikjen e zjarrit.

Njoftimi: Më datë 27.01.2023, rreth orës 22:00, në një automjet në parkingun e një qendër tregtare, në bulevardin "Bajram Curri", ka rënë zjarr. Në vendngjarje ndodhen shërbimet e Policisë dhe shërbimet e zjarrfikëses, të cilat po punojnë për fikjen e zjarrit. Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

1 MUAJ ME PARE

ME VIDEO/ Zjarri nisi nga parkingu, dalin pamjet e para nga vendngjarja, zona e mbuluar nga tymi

Zjarr pranë qendrës tregtare në Tiranë, fillimisht mori
Zjarri

TIRANË- Dosja.al ju sjell pamjet e para nga zjarri në Tiranë. Siç shihet nga pamjet, zona është totalisht e mbyluar nga tymi. Zjarri nisi këtë mbrëmje dhe rreth orës 22:00 dhe dyshohet se gjithçka ka startuar nga parkingu i godinës.

Në vendin e ngjarjes ndodhen 5 zjarrfikëse, ndërkohë që nuk bëhet me dije nëse ka të plagosur nga zjarri në fjalë. Pritet të zbardhen të tjera detaje. 

1 MUAJ ME PARE

Zjarr masiv në 'Rrugën e Elbasanit' në Tiranë, mbërrijnë 5 zjarrfikëse

Zjarr pranë qendrës tregtare në Tiranë, fillimisht mori
Foto Ilustruese

TIRANË- Një parking në 'Rrugën e Elbasanit' është përfshirë nga një zjarr masiv këtë mbrëmje. Zjarri raportohet të jetë masiv dhe pesë zjarrfikësve ndodhen në vendin e ngjarjes, por nuk dihet nëse ka të plagosur nga ngjarja në fjalë. Deri më tani nuk ka një raport paraprak nga Policia e Tiranës për zjarrin në fjalë. 

downtown zjarr ne kullen downtown

Sondazh

Poll

Merr flak makina mbrenda ne garazh

Merr flak makina mbrenda ne garazh

Dosja Sot date 25 mars

Dosja Sot Date 24 mars

Ndiqte ambulancën që ishte në shërbim emergjence, gjobitet me 300 mijë lekë drejtuesi i mjetit

Skandal në Ali Dem", administratori vendos çip në pallat, banorët ngelin jashtë, mbërrin policia

Dosja Sot date 23 mars

Kryeministri Rama takohet me Rishi Sunak në Londër

Dosja Sot Date 22 mars

"Maskat" aksion në Tiranë, prangosën 20 'korrierë' të grupeve kriminale

Dosja Sot Date 21 mars

'Ka ra zjarr në Surrel!'/ Braçe "tremb" socialistët me LAJMIN E FUNDIT, Qefalia më i shqetësuari

Dosja Sot Date 20 Mars

Berisha i bën thirrje punonjësve të administratës të mos bëhen pjesë e krimit elektoral.

Dosja Sot Date 18 Mars

Burgosja e nënës lehonë/Flet Diana Bahçja: Qaja ditë e natë, por nuk donin t’ia dinin

Qarkullonte me 305 km/h, Cllevio Serbiano e filmonte, shoqërohet në Polici Aleks Vishaj

Dosja Sot Date 17 Mars

U fut në burg 8 ditë pasi lindi, Diana Bahçja: Nuk më lanë të takoja beben

'Shtëpi bari' brenda ish-tuneli të ushtrisë në Krujë, sekuestrohen 390 bimë cannabis sativa

Dosja Sot Date 16 Mars

Tërheqje apo pezullim? Si dredhoi Rama sy për sy me Borrel për 'pasaportat e arta'

Banorët e lagjes Demokracia ne Mamurras bllokojnë rrugën, Cara premtoi rehabilitim te rrugës ne...

Abuzimi me tenderin 3.2 mld lekë, BKH ‘zbarkon’ në zyrat e bashkisë së Bulqizës, sekuestron dosje

Dosja Sot Date 15 Mars

Këshilli i Legjislacionit mbyllet mes debateve, Bardhi ngrihet në këmbë: Shkelni kushtetutën e ikni

"Kryeministri i Shqipërisë si dhuratë e perëndisë", grupi polifonik i dedikon këngë Edi Ramës

Hidhet shorti, Koli Bele caktohet relatori për shqyrtimin e ankimimit të grupit të Alibeajt

Dosja sot Date 14 Mars

Shitësja në panair kërkon t’i dhurojë çantën bashkëshortes, Berisha refuzon: Sot vetëm blihet

Procedohen 70 drejtues mjetesh në 24 orët e fundit, u kapën me shpejtësi të lartë dhe duke bërë gara

Dosja sot Date 13 mars

Kapen 4 rumunë në Vlorë, po kalonin 260 kg kanabis me kamper në Greqi, 5 në kërkim

'Paç fatin e Lali Erit'- Kunjat e Ramës për Veliajn, teksa i dha shansin e tretë për Tiranën?

Rama: Në rrezik të madh tregu, sipërmarrësit të rrisin pagat

Meta pas takimit me Berishen : Aleancë e jashtëzakonshme, pas 15 majit fitojmë shumicën e bashkive

Masakra e Don Boskos, familja Paja hap dyert e mortit, zona me shiritin 'skenë krimi'

'Kasapanë' brenda lokalit! Atentat mafioz, vdes banakierja.5 të plagosur, mes tyre një fëmijë

Meta: Shkojnë për kontroll dhe kapin vibratorët e shokëve

Shirat përmbytin Lezhën, bllokohet qarkullimi, banorët mbyllen në shtëpia

Berisha per institucionet: Ska Klgj por KlgjS

Berisha: 'Alibasha dhe Brava' jane dy pengje te cilat nuk mund te kete asnje lloj negociate"

Kush do e drejtojë koalicionin me Metën? Berisha : S’ka asnjë diskutim! Padyshim që PD

Berisha; E dëgjuat Celibashin që tha në perceptimin tim është Berisha por Rama më thotë Ali-Basha.

Zgjedhjet e 14 majit, Meta: opozitaret bashke per ndryshim

Barrierat e shkatërruara nga përplasja, makina 'fluturoi' nga mbikalimi, ra mbi një tjetër mjet

Celibashi: Të drejtën e regjistrimit të Partisë Demokratike në zgjedhje e ka Lulzim Basha

Celibashi kthen mbrapsht kërkesën e autorizuar nga Basha, kreu i KQZ: Keni 48 orë kohë

Meta ZBARDH takimin me Yuri Kim: SHBA do një opozitë shumë të fuqishme

Vendimi i KQZ për PD, Meta: Çmenduritë e regjimit të Ramës i di çdo shqiptar

"PD kërkon shfuqizim të Bordit të Karburanteve"/ Sula dhe Çupi: Çmimi jashtë normave