LIVE UPDATES
LIVE UPDATES

Molotovë, flakadanë dhe gaz lotsjellës, protesta e opozitës para Bashkisë së Tiranës, Balliu: Këta nuk janë qeveri, janë një bandë hajdutësh

• Opozita ka zhvilluar sot protestën e radhës para Bashkisë së Tiranës. • Para godinës u vendosën gardhe metalike, që kanë rrethuar bashkinë. • Protestuesit kanë tërhequr mbrojtëset metalike dhe të betonit si dhe kanë hedhur flakadanë. • Po ashtu protestuesit kanë hedhur bomba molotov drejt godinës së bashkisë. • Gjithashtu ashtu si protestat e tjera ata kanë mbledhur goma të cilat pritet të digjen. • Në këtë protestë të 12 ka marrë pjesë edhe vajza e liderit të PD-së, Argita Malltezi. • Gjatë fjalës së tij sot, aktori Mehdi Malkaj tha se do të jetë protestues deri sa të ketë jetën. • Ai shtoi se ata janë në rrugë të mbarë.• Anëtari i Kryesisë së PD, Belind Këlliçi ka marrë pjesë ditën e sotme në protestën e opozitës para Bashkisë. • Këlliçi gjatë fjalës së tij i ka drejtuar një paralajmërim të hapur Policisë së Shtetit nga protesta para Bashkisë së Tiranës.•  Ai u shpreh se nëse ata do të prekin qytetarët do të thotë se e kanë personale me PD.• Shefi i organizimit të PD-së, Klevis Balliu, tha sot nga protesta para Bashkisë së Tiranës, se kjo parti është më e fortë se kurrë, më e bashkuar se kurrë.• Ai tha se ka ardhur koha për të vepruar dhe për t'i larguar, ata të cilët flasin kur digjet goma dhe e quajnë dhunë.• Avokatja e Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit Kombëtar, Adriana Kalaja ka marrë pjesë ditën e sotme në protestën e radhës të opozitës para bashkisë së Tiranës.• Gjatë fjalës së saj Kalaja kërkoi të zbardhet se cila është puna që I ka kryer Nuredin Dumani ministres Olta Xhacka ku e cila në këmbim i mori në punë familjaren e tij.• Kalaja shtoi se Altin Dushmani vazhdon dhe i shërben pushtetit më i rrezikshëm se ai Dumani tjetër. Sipas saj ai krimineli ka thënë se i bëra ca punë Olta Xhaçkës, dhe si shpërblim më mori të afërmen në punë.

12 artikuj për këtë temë.

1 MUAJ ME PARE

Mbyllet protesta e sotme e opozitës para Bashkisë së Tiranës

Molotovë, flakadanë dhe gaz lotsjellës, protesta e opozitës
Foto nga protesta

TIRANA- Është mbyllur dhe protesta e 12 e opozitës para Bashkisë së Tiranës. Si në tubimet e tjera, dhe protesta e sotme u shoqërua nga fjalimet e organizatorëve, por edhe nga përplasjet e protestuesve me policinë.

Nuk kanë munguar po ashtu as bombat molotov në drejtim të godinës së Bashkisë, por edhe djegia e gomave dhe hedhja e flakadanëve.

Ndërkohë protesta e ardhshme e opozitës para Bashkisë së Tiranës do të mbahet ditën e premte në orën 11:00.

1 MUAJ ME PARE

FOTOLAJM/ Protestuesit ndezin gomat para bashkisë, policia tenton të shuajë flakët

Molotovë, flakadanë dhe gaz lotsjellës, protesta e opozitës
Djegia e gomave

TIRANË- Protesta e sotme para Bashkisë së Tiranës ka nisur me tensione. Protestuesit pasi kanë hedhur bomba molotov drejt godinës së bashkisë kanë ndezuar goma. Më pas policia ka tentuar të shuajë flakët por ky veprim ka irrituar protestuesit. Siç shihet edhe nga pamjet një tym i zi ka "pushtuar" vendin ndërsa portestuesit kanë bërë thirrje që të futen brenda godinës.

Qytetarët gjithashtu kanë hedhur flakadanë drejt policisë ndërsa kjo është protesta e 12 e regjistruar para bashkisë ndërsa ata kërkojnë largimin nga detyra te kryebashkiakut Vleiaj pas arrestimit të drejotrëve të bashkisë në lidhje me dosjen 5D.

1 MUAJ ME PARE

Protesta e opozitës para Bashkisë së Tiranës, Balliu: Këta nuk janë qeveri, janë një bandë hajdutësh

Molotovë, flakadanë dhe gaz lotsjellës, protesta e opozitës
Klevis Balliu

TIRANA- Shefi i organizimit të PD-së, Klevis Balliu, tha sot nga protesta para Bashkisë së Tiranës, se kjo parti është më e fortë se kurrë, më e bashkuar se kurrë. Ai tha se ka ardhur koha për të vepruar dhe për t'i larguar, ata të cilët flasin kur digjet goma dhe e quajnë dhunë.

“Nëse jeni në shërbim të shtetit dilni dhe bashkohuni me qytetarët kundër Edi Ramës, Erion Veliajt, nëse jeni në shërbim të partisë, rrini aty ku jeni.

Një herë në dy javë dalin takimet e Edi Ramës me njerëzit e krimit. Këta nuk janë qeveri, janë një bandë hajdutësh.

Koha ka ardhur për të vepruar dhe për t'i larguar, ata të cilët flasin kur digjet goma dhe e quajnë dhunë, por kur shembin shtëpitë e qytetarëve që Erion Veliaj të bëjë dy pallate, çfarë quhet”, tha Balliu.

1 MUAJ ME PARE

Protesta para bashkisë së Tiranës/ Këlliçi: Guxoni prekni qytetarët, do e keni personale me Partinë Demokratike!

Molotovë, flakadanë dhe gaz lotsjellës, protesta e opozitës
Belind Këlliçi

TIRANË-  Anëtari i Kryesisë së PD, Belind Këlliçi ka marrë një ditë të sotme në protestën e opozitës para Bashkisë. Këlliçi gjatë fjalëve të tij ka një paralajmërim të hapur të shtetit nga protesta para Bashkisë së Tiranës. Ai u shpreh se nëse ata do të prekin, do të thotë se e kanë personale me PD.


“Guxoni prekni, jeta është shumë e gjatë. Do e keni personale me gjuhën dhe Partinë Demokratike, qoftë ti Met Rrumbullaku qoftë ti Tonin Vocaj, qoftë ai hajduti i bashkisë ”, tha Këlliçi.

Ai u shpreh se beteja do të vijojë deri në fund dhe nuk do të tërhiqen. Ai shtoi se në Bashkinë e Tiranës është një hajdut, një fondacion si Erion Veliaj, i cili do të marrë faturën që i takon.

“Demokratë mos u mërzisni, me luftën tuaj, me qëndresën tuaj, ia dolëm të shembim planin e Edi Ramës që donte të linte vend pa o vendos.  Për një të vërtetë të madhe që ju ftojmë të qëndroni, në Bashkinë e Tiranës është një hajdut, një fondacion si Erion Veliaj, i cili do të marrë faturën që i takon ”, tha Këlliçi.

Ai u shpreh kushdo që ka prekur taksat e tyre të Tiranës, që ka grabitur.

1 MUAJ ME PARE

Protesta e opozitës, Malkaj: Do jem protestues i përjetshëm, kështu jam edukuar

Molotovë, flakadanë dhe gaz lotsjellës, protesta e opozitës
Mehdi Malkaj

TIRANA- Opozita ka nisur protestën e 12 para Bashkisë së Tiranës. Gjatë fjalës së tij sot, aktori Mehdi Malkaj tha se do të jetë protestues deri sa të ketë jetën. Ai shtoi se ata janë në rrugë të mbarë.

“Edhe po mbaroi kjo protestë unë do vete te tjera, kështu jam unë kështu më kanë edukuar mua. Erion Veliaj, hajde dil këtu, nuk të prek njeri me dorë se nuk duan të bëjë njeri duart pis me ty.

Jemi në një rrugë të mbarë, do ecim gjatë, do ecim bashkë, pa këta, pa ata, edhe pa atë këlyshin e kurvës që është në kryeministri”, tha Malkaj.

1 MUAJ ME PARE

FOTO/ Protesta e 12-të para bashkisë, e pranishme edhe Argita Malltezi

Molotovë, flakadanë dhe gaz lotsjellës, protesta e opozitës
Argita Malltezi

TIRANË- Ditën e sotme qytetarët janë mbledhur në protestë par abashksië së Tiranës për dosjen 5D. Në këtë protestë të 12 ka marrë pjesë edhe vajza e liderit të PD-së, Argita Malltezi.

Ashtu si protestat e tjera Malltezi ka marrë me vetë një mesazh për lirimin e liderit të PD-së. Ndryshe nga herët e tjera që kishte veshur një bluzë të stampuar me shkrimin "Free Berisha" sot ajo ka vendosur në veshje një ngjitëse me të njëjtin mesazh.

Protesta e sotme para Bashkisë së Tiranës ka nisur me tensione. Protestuesit kanë hedhur bomba molotov drejt godinës së bashkisë. Gjithashtu ashtu si protestat e tjera protestuesit kanë mbledhur goma të cilat pritet të digjen. Ata kanë tentuar të heqin mbrojtëset metalike të vendosur para bashkisë.

 

1 MUAJ ME PARE

FOTOLAJM/ Molotovë, flakadanë dhe heqje mbrojtësesh metalike, çfarë po ndodh në protestën e opozitës?

Molotovë, flakadanë dhe gaz lotsjellës, protesta e opozitës
Foto nga protesta

TIRANA- Protesta e sotme e opozitës para Bashkisë Tiranë është shoqëruar sërish me tensione mes protestuesve dhe policisë, e cila ka rrethuar godinën. Protestuesit kanë hedhur bomba molotov tek dera e institucionit, ndërsa kanë ndezur flakadanë.

Ata janë përplasur me efektivët teksa kanë tentuar të çajnë kordonin policor. Protestuesit mbajnë në duar flamurin e Partisë Demokratike, pasi gjykata i dha vulën kryetarit të PD-së, Sali Berisha.

1 MUAJ ME PARE

Protestuesit hedhin bomba molotov drejt bashkisë së Tiranës

Molotovë, flakadanë dhe gaz lotsjellës, protesta e opozitës
Protesta

TIRANË- Protesta e sotme para Bashkisë së Tiranës ka nisur me tensione. Protestuesit kanë hedhur bomba molotov drejt godinës së bashkisë. Gjithashtu ashtu si protestat e tjera protestuesit kanë mbledhur goma të cilat pritet të digjen. Ata kanë tentuar të heqin mbrojtëset metalike të vendosur para bashkisë.

Qytetarët gjithashtu kanë hedhur flakadanë drejt policisë ndërsa kjo është protesta e 12 e regjistruar para bashkisë ndërsa ata kërkojnë largimin nga detyra te kryebashkiakut Vleiaj pas arrestimit të drejotrëve të bashkisë në lidhje me dosjen 5D.

 

1 MUAJ ME PARE

Protesta e opozitës, qytetarët largojnë mbrojtëset metalike dhe hedhin flakadanë

Molotovë, flakadanë dhe gaz lotsjellës, protesta e opozitës
Foto nga protesta

TIRANA- Ka nisur protesta e opozitës para Bashkisë së Tiranës, ku kërkohet dorëheqja e kryebashkiakut Erion Veliaj. Para godinës janë vendosur gardhe metalike, që kanë rrethuar bashkinë.

Protestuesit kanë tërhequr mbrojtëset metalike dhe të betonit si dhe kanë hedhur flakadanë. 

Sipas njoftimit të policisë, duke nisur nga ora 09:30 e në vijim, do të ketë bllokim të përkohshëm të qarkullimit të mjeteve, në bulevardin kryesor pranë Bashkisë së Tiranës. Për këtë arsye sugjerohet që të përdoren rrugë alternative, deri në përfundim të tubimit, si Unaza e Mesme dhe Unaza e Madhe.

1 MUAJ ME PARE

Nis protesta e opozitës para Bashkisë së Tiranës

Molotovë, flakadanë dhe gaz lotsjellës, protesta e opozitës
Foto nga protesta

TIRANA- Ka nisur protesta e opozitës para Bashkisë së Tiranës, ku kërkohet dorëheqja e kryebashkiakut Erion Veliaj. Para godinës janë vendosur gardhe metalike, që kanë rrethuar bashkinë.

Po ashtu, sipas njoftimit të policisë, duke nisur nga ora 09:30 e në vijim, do të ketë bllokim të përkohshëm të qarkullimit të mjeteve, në bulevardin kryesor pranë Bashkisë së Tiranës.

Për këtë arsye sugjerohet që të përdoren rrugë alternative, deri në përfundim të tubimit, si Unaza e Mesme dhe Unaza e Madhe.

1 MUAJ ME PARE

Protesta e opozitës para Bashkisë së Tiranës, vendosen mbrojtëse metalike në hyrje të godinës

Molotovë, flakadanë dhe gaz lotsjellës, protesta e opozitës
Bashkia e Tiranës

TIRANA- Policia është vendosur para Bashkisë së Tiranës teksa pritet të nisë dhe protesta e opozitës. Mësohet se para godinës janë vendosur gardhe metalike, që kanë rrethuar bashkinë.

Po ashtu, sipas njoftimit të policisë, duke nisur nga ora 09:30 e në vijim, do të ketë bllokim të përkohshëm të qarkullimit të mjeteve, në bulevardin kryesor pranë Bashkisë së Tiranës. Për këtë arsye sugjerohet që të përdoren rrugë alternative, deri në përfundim të tubimit, si Unaza e Mesme dhe Unaza e Madhe.

Prej disa javësh opozita po proteston para bashkisë së Tiranës, në shenjë revolte pas arrestimeve që u bënë me urdhër të SPAK ndaj disa ish-drejtorëve. 

1 MUAJ ME PARE

Protesta e opozitës sot para Bashkisë së Tiranës, Policia: Ja rrugët që do të bllokohen

Molotovë, flakadanë dhe gaz lotsjellës, protesta e opozitës
Foto ilustruese

TIRANA- Opozita do të zhvillojë sot protestën e radhës para Bashkisë së Tiranës dhe në këtë kuadër, policia njofton se ka ndërmarrë një seri masash për mbarëvajtjen e rendit dhe sigurisë.

Sipas njoftimit, duke nisur nga ora 09:30 e në vijim, do të ketë bllokim të përkohshëm të qarkullimit të mjeteve, në bulevardin kryesor pranë Bashkisë së Tiranës.

Për këtë arsye sugjerohet që të përdoren rrugë alternative, deri në përfundim të tubimit, si Unaza e Mesme dhe Unaza e Madhe.

Njoftimi:

Tiranë

Policia e Shtetit bën me dije se, ka marrë masa organizative dhe operacionale për garantimin e rendit publik dhe sigurisë gjatë zhvillimit të një tubimi të kërkuar nga "Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit", ditën e sotme, më datë 14 qershor 2024, ora 10:00, pranë Bashkisë së Tiranës.

Në zbatim të planit të masave, Policia e Shtetit njofton se, sot, prej orës 09:30 e në vijim, do të ketë bllokim të përkohshëm të qarkullimit të mjeteve, në bulevardin kryesor pranë Bashkisë së Tiranës. Për këtë arsye sugjerojmë që të përdoren rrugë alternative, deri në përfundim të tubimit, si Unaza e Mesme dhe Unaza e Madhe.

Gjatë disa tubimeve të mëparshme, të zhvilluara nga Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit, në sheshin para Bashkisë Tiranë, janë evidentuar raste të përsëritura të kundërshtimit të forcave të policisë, përdorimit dhe hedhjes së molotovëve e sendeve të tjera, në drejtim të Bashkisë Tiranë, duke rrezikuar seriozisht jetën dhe shëndetin e punonjësve të policisë dhe vetë pjesëmarrësve në tubime.

Drejtoria Vendore e Policisë Tiranë respekton plotësisht të drejtën e qytetarëve për të organizuar dhe marrë pjesë në tubime paqësore.

Policia u përsërit thirrjen organizatorëve, drejtuesve dhe pjesëmarrësve në tubime për të respektuar ligjin dhe për t'u distancuar nga çdo akt dhune.

protesta e opozites para bashkise

Sondazh

Poll

Raporti i BE për fonde e bujqësisë, Tabaku: OLAF e konsideron vjedhjen më të madhe

Raporti i BE për fonde e bujqësisë, Tabaku: OLAF e konsideron vjedhjen më të madhe

Abuzimet me fondet për bujqësinë/ Zhupa: Nuk duam t'i bëjmë gjyqin Frida Krifcës, le t'ja bëjë SPAK

Bardhi në Kuvend: Konferenca e Kryetarëve nuk e ka në kompetencë të refuzojë këtë kërkesë

"U ngrite se të doli emri, por nuk je i përgatitur",Rama i kujton profesionin e vjetër kryebashkiaut

Rama nxjerr shifrat:Për të ulur një charter në aeroportin e Tiranës duhet ta prenotosh 3ditë përpara

Rritja e çmimeve/ Rama: Vlonjatëve u kanë ikur trutë nga vendi, po bien në gropën e gjoksit të tyre

Rama: Ka një sulm të organizuar për të na dëmtuar, sistemet kibernetike kanë ndezur dritën e kuqe

Legalizimi/Rama me kryetarët e Bashkive:Ndërtesat për biznese le të presin, për banesat të nisi puna

Rama me kryetarët e Bashkive: Do përfshiheni në procesin e legalizimit, ka lënë për të dëshiruar

"Po e ktheni Berishën në të burgosur politik", Dumani i përgjigjet Shehut:Nuk kam lidhje me poltikën

Noka e Bardhi përplaset me Felajn në Kuvend,afrohet te foltorja, kryesuesja e seancës: Uluni në vend

"Kush po hetohet për aferën e inceneratorëve?", Dumani i përgjigjet Nokës: Është çështje në hetim!

Sa zyrtarë të lartë kanë përdorur Sky Ecc? Si ju përgjigj Dumani pyetjes së deputetit demokrat

Pse po mbahen dy standarte për Berishën dhe Ahmetajn? Dumani i përgjigjet deputetit të PD

Skandali i mikrokredive, Dumani i përgjigjet pyetjes së Bardhit: Nuk ka pushim të çështjes

"Rama iu ka kërkuar të mbyllni Dosjen Xibraka"/ Dumani i përgjigjet Bardhit

"Iu ka kërkuar Rama të mbyllni dosjen Xibraka"/ Bardhi pyet Dumanin: Çfarë përgjigje i ke dhënë?

Vrasjet janë më të shpeshta në Durrës e Fushë Krujë/Dumani tregon si pastrohen paratë në vendin tonë

Nga "Xibraka" te kullat në Tiranë, Çela i përgjigjet pyetjeve të Bardhit

Prokurori i Përgjithshëm raporton në Kuvend: Kriminaliteti më i lartë në Vlorë

Ndryshime për ligjin e armëve/ Tabaku: Kërkoni të ndërhyni dy herë brenda dy muajsh!

"Tallje me raportimin e institucioneve", Sula: E keni kthyer Kuvendin në Republikë Kryeministrore

Bardhi: Kërkojmë debat për gjetjet e OLAF për fondet në bujqësi, institucionet të hetojnë skandalin

Berisha thirrje qytetarëve dhe partive opozitare: Bashkohuni me ne për qeveri teknike

Berisha:Rama e do Shqipërinë pa shqiptarë!Ai tejkaloi edhe parashikimet gjenocidale të Çubrilloviçit

"Gjendemi përballë një katastrofe ekzistenciale", Berisha mban fjalën në protestë

Meta: Rama financohet në Uashington dhe Bruksel nga armiqtë më të egër, për ti ngulur thika Kosovës

Protestuesit te bashkia e Tiranës, hedhin molotov drejt godinës, flakë në dritaret e institucionit

"Turp për ata që përtojnë të vijnë këtu",Meta:Duhet të mblidhemi gjithë t'i vëmë vizën këtij regjimi

Mbështetësi besnik i Berishës dhe PD, Stresi ndan pamje nga protesta para kryeministrisë

PROTESTA/ Hidhet molotov drejt kryeministrisë, flakë te dera e godinës

Deputetët e PD dhe protestuesit lënë selinë blu, nisen drejt kryeministrisë i bashkohen protestës

"Të bashkuar në betejë"/ Nis protesta e opozitës para kryeministrisë, Meta mbërrin në tubim

Protesta kombëtare e opozitës

Protesta e opozitës, efektivët e policisë "blindojnë" kryeminstrinë

Gati protesta e opozitës, protestuesit mblidhen në selinë e PD

Interpelanca me Koçiun/, Tabaku: Nuk mund të bësh politikë me jetë njerëzish

“Rama të vijë në Kuvend dhe të japë llogari,” Zhupa: Maxhoranca do të ketë fatin e Beqajt

Debate të ashpra në Kuvend/ Nikolla i mbyll fjalë Nokës, deputetët e PD-së mblidhen te foltorja

Tensione në seancë, Bardhi- Braçes: Mbylle gojën, gore! Vrave njerëz dje para derës së SPAK-ut

Bardhi: Për çfarë e ka këshilluar Florian Coldea kryeministrin?

Me pranga në duar dhe i rrethuar me policë, dalin pamje nga arrestimi i Ilir Beqajt

Rama: Menaxherë të huaj do asistojnë QSUT-në, pagat e mjekëve sipas performancës

Rama sulmon mediat: Historia e kobaltit është e fabrikuar dhe kriminale

Rama: Të përdorësh uniformën si maskat e grabitqarëve, është krim kundër njerëzimit

Skandali te Onkologjiku, ministrja Koçiu:Mjekët që duan të punojnë në privat do duhet të marrin leje

Zjarr masiv në Shkodër/ Flakët SHKRUMBOJNË tregun e rrobave të përdorura dhe disa banesa

Zjarrfikëset në luftë me flakët në Shkodër, rrezikohen banesat

Zjarr në një treg rrobash në Shkodër/ Shtëllunga gjigande e tymit pushton zonën

“Jam çliruar nga ankthi i vulës dhe i logos”,Basha: Kushti që kam është distancimi nga Rama dhe Meta