LIVE UPDATES

partia socialiste

Politike 23 Tetor 2019, 15:05

Partia Socialiste do të drejtohet në të gjitha nivelet e saj nga një burrë dhe një grua.Nisma, e cila u diskutua dy ditë më parë në Kryesinë e PS-së, u lin&cced...

Aktualitet 29 Maj 2019, 10:16

E ftuar në emisionin “Provokacija” me Mustafa Nano këtë mbrëmje, ka qenë shkrimtarja dhe publicistja Flutura Açka. Ajo ka ndarë mendimin e saj për &ccedi...

Aktualitet 14 Prill 2019, 16:09

TIRANË- Përpara se të niste karrierën në drejtësi si gjyqtar, Artan Lazja ka qenë dhe jurisit i PS-së në KQZ. Në këtë post qëndroi shumë dhe sipas tij, kjo...

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Presidenti Biden rikonfirmon angazhimin amerikan

Rama në SHBA, merr pjesë në samitin e OKB-së/ Nesër takim

Covidi në SHBA, CDC paralajmëron/ Ja vendet drejt të cilave

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV

‘Në LSI ka shumë socialistë’/ Kryemadhi: Unë nga Partia Socialiste vij, Vasili jo! - Politike
LIVE UPDATES
Politike

‘Në LSI ka shumë socialistë’/ Kryemadhi: Unë nga Partia Socialiste vij, Vasili jo!

24 Nëntor 2020, 09:11 Nga DOSJA
‘Në LSI ka shumë socialistë’/ Kryemadhi: Unë nga

TIRANË– Monika Kryemadhi u pyet ditën e sotme nga gazetarët se nëse në partinë e LSI-së ka një numër të caktuar se sa anëtarë deputet të PS iu janë bashkuar.

Kryemadhi pohoi se brenda partisë ka shumë socialistë duke përfshirë dhe veten e saj dhe të Luan Ramës. Ndërsa për Petrit Vasilin tha se ai nuk vjen nga Partia Socialiste.


‘Me thënë të drejtën nuk kam qenë e fokusuar në këtë gjë që po thoni, por ndoshta edhe duhet ta shikojmë. Mos harroni se edhe unë nga Partia Socialiste vij. Petrit Vasili nuk vjen nga Partia Socialiste, Luan Rama nga Partia Socialiste vjen. Kështu që nuk mendoj se është një garë midis kësaj sesa anëtarë nga Partia Socialiste apo se sa janë nga partitë e tjera. Mendoj që sot gjënë më të rëndësishme që ne kemi është sesi të angazhojmë të gjithë qytetarët që ndihen pa shpresë, të bëhen pjesë e këtij programi, e këtij plani për të ndryshuar këtë realitet të hidhur. Ajo që mendoj unë që është shumë e rëndësishme, gara jonë nuk është me Partinë Socialiste, gara jonë është me Rilindjen, gara jonë është me varfërinë, gara jonë është me këtë keqmenaxhim të pandemisë. Gara dhe sfida jonë për t’u përballur është me gjithë këtë politikë shpopullimi që bëhet ndaj të rinjve dhe të rejave shqiptarë.  Mendoj që sot më shumë se kurrë beteja jonë nuk është rilindas socialist, mendoj se sot më shumë se kurrë beteja jonë është kundër shpopullimit dhe të bashkohemi të gjithë për të krijuar një situatë komplet të re, për të krijuar më shumë hapësira për të rinjtë dhe të rejat, të kenë arsim cilësor, në mënyrë të tillë që të garantojnë punësimin e tyre me një pagë të mirëpaguar. Ta kthejmë Shqipërinë në shtëpinë e shqiptarëve, të kthejmë të rinjtë dhe të rejat në Shqipëri, sepse nuk kanë pse të ndihen si në Europë djemtë dhe vajzat tanë, në kuptimin e mirëfilltë të fjalës dhe kjo është sfida e të gjithë opozitës. Ashtu sikurse secila nga partitë politike fokusohet në programin e saj politik dhe elektoral, të gjitha jemi të fokusuar në një pikë: Ta bëjmë Shqipërinë shtëpinë e shqiptarëve. Dhe vërtetë mund të quhet si një slogan i LSI-së, por në fund të fundit të gjithë kemi nga një shtëpi ku të fusim kokën dhe që jemi pjesë e këtij procesi jetësor dhe njerëzor. Por që ta dish që ka shumë socialistë.’

(A.B)/Dosja.al

1 vit nga zgjedhjet e 25 prillit si e shikoni gjendjen e vendit:

View Results

politike politike monika kryemadhi me gazetaret 24 nentor 2020 monika kryemadhi me gazetaret 24 nentor 2020

Sondazh

Poll

Operacioni 'Fijet' në Durrës, shkon në 7 numri i kamerave të çmontuara

Operacioni 'Fijet' në Durrës, shkon në 7 numri i kamerave të çmontuara

'Fijet'/ Hiqen 23 kamera të tjera në Korçë, Vlorë dhe Durrës, 13 nën hetim

Deputeti i PS kapet duke shtypur butonin “pro” edhe për kolegen e tij

VIDEO- Deputetët e PD-së i bien bilbilave në seancë

Nallbati: Na përjashtoni të gjithëve dhe vazhdoni! Jeni turpi i këtij vendi

"Jemi tek pazari i gjësë"/ Vasili ngre tonet në Kuvend, Nikolla i mbyll mikrofonin, deputeti:Turp

"Mos e fshini Ramën, po vrisni demokracinë"/ Bardhi kërkon llogari në Kuvend për dosjen McGonigal

Boçi kërkon Ramën: Autori i krimit të vijë këtu, ka korruptuar Parlamentin!

Operacioni 'Fijet'/ Zbulohen kamerat e sigurisë në lagjet e Dibrës, Shkodrës dhe Lezhës

Me armë zjarri e kokainë në makinë, arrestohen dy personat që lëviznin në ish-Bllok

Celibashi: U kap në veprintari politike. Përfaqësuesi: Sako e publikoi në profilin personal

Berisha rrezikon të mos regjistrohet në zgjedhje, Celibashi: KQZ njeh vetëm një PD

Harta e Re Gjyqësore, Llagami: Ky proces na mori 3 vite, ishim në një rrugë pa kthim

'Fijet' në Tiranë, çmontohen 155 kamera të tjera sigurie, 44 persona nën hetim

Sekuetrohen 9 mln lekë në Lushnje, arrestohet shitësi i kokainës, 10 konsumuesit nën hetim

Operacioni 'Fijet', hiqen 37 kamera sigurie në Elbasan

Kontrabandë celularësh, arrestohen 4 persona në Tiranë, sekuestrohen 763 telefona

Operacioni "Fijet", çmontohen 155 kamera sigurie në Tiranë, 37 persona nën hetim

Përfshihet nga flakët apartamenti në Vlorë, shkak dyshohet shkëndija elektrike

"Big Brother" vazhdon në Korçë/ Kapen nëntë kamera të vendosura nga grupet kriminale

Hiqej si punonjës i Forcave Speciale, arrestohet 40-vjeçari me armë në Tiranë

19 të arrestuar nga 'Rrugorja', drejtonin makinën në gjendje të dehur

"Saga Big Brother vazhdon"/ Çmontohen 20 kamera të vendosura në Fier dhe Lushnje

Skafi me turistë pëson avari, bllokohet në det, policia e nxjerr në breg, momenti i shpëtimit

Drift si i 'çmendur' në rrugët e Vlorës, gjobitet me 750 mijë lekë i riu në Vlorë, i hiqet patenta

35-vjeçari përplas të miturën me makinë dhe arratiset, momenti kur kalimtarët rrethojnë të voglën

'Big Brother' në Shqipëri, zbulohen 3 kamera sigurie në lagjet e Memaliajt dhe 1 në Burrel

Hiqen 39 kamera në Korçë dhe Pogradec

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parking, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parkingun e kullës, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Zjarri nisi nga parkingu, dalin pamjet nga djegia e kullës 41-katëshe, zona e mbuluar nga tymi

Momenti i arrestimit të Xhevit Sinanit, vrau gruan e vëllain e tij në Gramsh

Vodhën 8 dyqane dhe banesa, në pranga 16-vjeçari, në kërkim shoku i tij

ME VIDEO- Zbulohen 47 kamera sigurie në Durrës, Shijak dhe Krujë

Nxirrnin inerte pa asnjë dokument, arrestohet administratori i një guroreje në Krujë

Aksioni në Vlorë, policia çmonton 16 kamera sigurie të vendosura nga grupet kriminale

"Meta e ka djalë halle", Kryemadhi flet për Dorian Duçkën: Sa ishte te ne qe në rregull

Me dosje në duar, Shkëlzen Berisha mbërrin në SPAK

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht

Rama: Drejtësia amerikane foli, unë jam ulur në Strasburg me njerëz non-grata

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht për marrëdhënien

Rama: Nezajn e njoha përmes agjentit të FBI-së. Duçka ka punuar pa pagesë për mua

Rama pranon takimet me ish-agjentin e FBI: Ndodhën! Po keqlexohen hetimet për të sfumuar 21 janarin

Dosja e FBI/ Rama: Drejtësia amerikane nuk flet për vrasje nga pakujdesia kur urdhrat i jep shteti!

VIDEO-ja që përgënjeshtron Ramën, në shtator e konsideronte mik ish-agjentin e FBI, sot e tërhoqi

Gjenden 38 kamera të tjera në qytetin e Shkodrës

“Manipulimi”/ Iu prezantua si avokat dhe i mori 1.2 mln lekë një gruaje, arrestohet 54-vjeçari

Aksident tragjik në Fushë Kuqe, përplasen dy makina me njëra-tjetrën, ndërron jetë në vend 2-vjeçari

Kanabis i kultivuar në vazo, pamje nga vila në Shijak që ishte kthyer në 'shtëpi bari'

Aksident i frikshëm në Lezhë, 3 automjete përplasen kokë më kokë, një person në gjendje të rëndë