LIVE UPDATES
LIVE UPDATES

Aksident në Rrugën e Arbrit, vdesin 2 vëllezërit dhe një grua! Makinat përplasen 'kokë më kokë' dhe shkatërrohen plotësisht, 2 të plagosur rëndë

• 3 viktima dhe 2 të plagosur, ky është bilanci i një aksidenti të rëndë që ka ndodhur në aksin Bulqizë-Maqellarë në rrugën e Arbrit. • Ngjarja e rëndë ka ndodhur në afërsi të Urës së Çerenecit. • 2 viktimat janë vëllezër, të identifikuar si Kujtim dhe Murat Istrefi dhe një grua, Lulzime Istrefi. • 4 persona janë të plagosur, emrat e të cilëve janë Mërgim dhe Edison Lazri, Kadrie Markeçi dhe Firuze Istrefi. • Deri më tani raportohet se makinat janë përplasur kokë më kokë dhe janë shkatërruar plotësisht. Sakaq në aksin rrugor shihet se rruga ka mungesë ndriçimi e po ashtu, shkak që mund të ketë ndikuar edhe në aksident, mendohet se është edhe shpejtësia mbi normat e lejuara.

5 artikuj për këtë temë.

1 VITE ME PARE

DETAJET/ Benzi i preu rrugën makinës me targa angleze, si ndodhi aksidenti me 3 të vdekur në Rrugën e Arbrit

Aksident në Rrugën e Arbrit, vdesin 2 vëllezërit dhe
Pamje nga aksidenti

DIBËR- Zbulohen detaje të reja lidhur me aksidentin e ndodhur në rrugën e Arbrit që shkakoi 3 viktima dhe 4 të plagosur. Nga kqyrja paraprake e vendit të ngjarjes vihet re se mjeti tip Mercedes Benz 240 ku udhëtonin Kujtim dhe Murat Istrefi me dy bashkëshortet Lulzime dhe Firuze Istrefi, ka dalë nga një rrugë dytësore duke dalë nga fshati Gjoricë ku kishin qenë për vizitë me rastin e ndërrimit të viteve.

Por pikërisht në momentin që kanë dalë në rrugën nacionale i kanë prerë rrugën mjetit tip "Mercedez Benz" me targa angleze. Si pasojë e shpejtësisë, përplasja ka qenë shumë e fuqishme dhe mjeti ku udhëtonin viktimat është ndarë në 2 pjesë.

Përplasja ndërmjet makinave ka qenë aq e fortë saqë mjeti është ndarë më dysh. Rruga ku ka ndodhur aksidenti është problematike pasi nuk ka asnjë kufizim të shpejtësisë, ka mungesë sinjalistike si dhe mungesë ndriçimi. Por edhe shpejtësia e lartë mendohet se ka qenë një prej shkaqeve të aksidentit të ndodhur. Në natën e ndërrimit të viteve, po në aksin Bulqizë-Maqellare, shumë pranë vendit ku ndodhi aksidenti tragjik mbrëmjen e sotme, ndërroi jetë edhe 24-vjeçari Yllson Tasha.

1 VITE ME PARE

Aksidenti i Dibrës, Policia zbulon detajet e para: 3 të vdekur, 4 të plagosur

Aksident në Rrugën e Arbrit, vdesin 2 vëllezërit dhe
Foto ilustruese

DIBËR- Tre persona humbën jetën dhe katër të tjerë u plagosën në një aksident të rëndë në Rrugën e Arbrit. Policia e Shtetit bën me dije se dy nga viktimat janë vëllezër dhe janë identifikuar si Kujtim Istrefi, Murat Istrefi ndërsa e treta është një grua, Lulzime Istrefi.

“Rreth orës 18:15, në aksin rrugor Fushë Bulqizë-Shupenzë, në vendin e quajtur 'Ura e Gjoricës', janë përfshirë në një aksident rrugor 2 automjete dhe për pasojë kanë humbur jetën në vendngjarje shtetasit K.I., dhe M.I. si dhe ka humbur jetën në spital shtetasja L.I. Gjithashtu janë transportuar për ndihmë mjekësore në spital shtetaset F.I., K.M., dhe shtetasit M.L., E.L., pasagjer në automjete. Grupi hetimor ndodhet në vendin e ngjarjes po punon zbardhjen e shkaqeve të aksidentit,"-bën me dije Policia e Shtetit lidhur me ngjarjen. 

1 VITE ME PARE

Rëndohet bilanci i aksidentit në Dibër, një grua vdes rrugën për në spital 

Aksident në Rrugën e Arbrit, vdesin 2 vëllezërit dhe
Pamje nga aksidenti

DIBËR- Rëndohet bilanci i aksidentit në Dibër, një grua vdes rrugën për në spital. Deri më tani nuk dihet identiteti i saj, por nga aksidenti i ndodhur pasditen e sotme, kanë ndërruar jetë në vend edhe dy vëllezërit nga Maqellara, Kujtim dhe Murat Istrefi.

1 VITE ME PARE

EMRAT- Identifikohen viktimat e aksidentit në Dibër, humbin jetën 2 vëllezër

Aksident në Rrugën e Arbrit, vdesin 2 vëllezërit dhe
Pamje nga aksidenti

DIBËR- Identifikohen viktimat e aksidentit në Dibër, humbin jetën 2 vëllezër. Viktimat janë identifikuar si Kujtim dhe Murat Istrefi, nga Maqellara, të cilët qarkullonin në një prej mjeteve që u përplasën kokë më kokë. Ndërkohë që ende nuk dihen detaje lidhur me emrat e të plagosurve dhe gjendja e tyre shëndetësore. 

1 VITE ME PARE

FOTO+VD- Dalin pamjet nga aksidenti në rrugën e Arbrit, 2 të vdekur, ende s'dihen identitetet

Aksident në Rrugën e Arbrit, vdesin 2 vëllezërit dhe
Pamje nga vendi i ngjarjes

DIBËR- Dalin pamjet e para nga vendi ku ka ndodhur aksidenti që shkaktoi 2 viktima mbrëmjen e sotme. Viktimat nuk janë identifikuar ende, ndërsa drejt vendit të ngjarjes janë nisur Policia dhe forcat zjarrfikëse.


Deri më tani flitet për 3 të plagosur nga përplasja e dy mjeteve. Nga fotot e kapura nga vendi i ngjarjes, dallohet se makinat janë përplasur kokë më kokë dhe janë shkatërruar plotësisht në vendin e quajtur ‘Fusha e Gjirocës’. Deri më tani nuk dihet as gjendja shëndetësore e të pplagosurve dhe as Policia e Shtetit nuk ka dalë me një njoftim zyrtar lidhur me ngjarjen. 

aksident ne diber diber kujtim istrefi lulzime istrefi murat istrefi

Sondazh

Poll

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

"Injoranca nuk është argument" Nuk i pëlqeu pyetja, Rama prek në faqe gazetaren Ambrozia Meta

Del VIDEOJA, Elia godet Princ Lekën: Familja ime të ka mbajtur me bukë

VIDEO/ Noka i jep Spiropalit pankartën, Ministrja ofrohet ta mbaj para fytyrës

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Tempulli 2/ Me kanabis gati për shitje dhe shuma parash, arrestohen 4 të rinj në Tiranë

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni