LIVE UPDATES
Kontakt

Privacy Policy

25 Maj 2022, 13:13 Nga DOSJA

Privacy Policy

Dosja.al (hereinafter DOSJA) does not collect any information that enables us to determine your actual identity (“Personal Information“) before, during or after your visit to our Website, other than Personal Information you voluntarily supply to us (e.g. by submitting information on our “Contact Us” page or leaving a comment and your name on our blog).

In compliance with the General Data Protection Regulation UE 679/2016 (GDPR) relating to personal data protection, you are hereby informed that all the personal data that you provide us with through the website www.Dosja.al directly or indirectly through your navigation, will be processed by DOSJA, owner of the above mentioned website. DOSJA processes your personal data with the purpose of providing customers with information relating to the social object of the company and about our products and services.

When you provide Personal Information directly to us via the Website or email, it is used by DOSJA solely for the purpose identified at the point at which you provide the information (e.g. for general marketing purposes or to notify you regarding updates to our products and services).

In some cases, we might send commercial information relating to our products and services based on our legitimate corporate interests. In those cases, you can always oppose or unsubscribe to our data bases for commercial communication purposes.

WHAT INFORMATION DO WE COLLECT VIA THE PLATFORM?

Statistical information

This website collects statistical information from the user by storing cookies on the visitor’s hard drive. To collect this information and submit it to a statistical treatment for DOSJA, Google Analytics’ services are used; this implies that the collection and storage of the indicated information (hereinafter, the procedures) is done through “cookies” directly between the user’s browser and the Google Analytics server. When the user connects again with this website, the server will recognize the number stored in the “cookie”, as indicated, providing the anonymous information referred to. The procedures are managed and controlled exclusively by Google Analytics.

If you want to know the privacy statement and Google Analytics’ cookies and privacy policies, you can do so at this address:

support.google.com/analytics/ answer/6004245?hl=en

Personal information

We do not collect Personal Information such as your name, address, phone number, e-mail address, credit card information, financial account numbers or health related information unless you voluntarily supply it to us.  We do not link or combine Personal Information with Statistical Information.

We appreciate that, in certain jurisdictions, an IP address may be considered Personal Information.  As such, we take steps to ensure that the IP addresses which we process does not identify you.

SECURITY AND STORAGE

We use appropriate technical, organizational and administrative measures to protect any Personal Information we process about visitors to our Website and/or users of our Platform.

The period of preservation of your data will be that necessary for the maintenance of the contractual relationship and, once it is completed, by the legally established maximum as appropriate. Following that, we aggregate the information and retain it for analytical purposes.

OTHER IMPORTANT INFORMATION

If we change our Privacy Policy, we will post those changes on this page in addition to updating the “Last Updated” date at the top of this webpage.  If we make material changes, we will notify our customers more directly, for example by posting a notification or message on our website or by emailing you prior to such changes taking effect.  We encourage you to review this Privacy Policy frequently to stay informed of the latest modifications.

YOUR RIGHTS

At any time, you can exercise your rights relating to the processing of your personal data: access, rectification, erasure, object, data portability and restriction of processing according to the GDPR 16/679 on contacting the following address: [email protected]

If your complaint is not satisfactorily addressed, and your inquiry or compliant involves human resources data, you may have your complaint considered by the Albanian Supervisory Authority (Komisioneri per te drejten e informimit dhe mbrojtjen e te dhenave personale http://www.idp.al/), to defend your personal data processing rights.

Read our Cookies Policy

Sondazh

Poll
Kontakt 16 Maj 2022, 16:36

Kontakt

Dosja.al është një iniciativë gazetarësh të rinj dhe njerëzish të lirë, që nuk ndikohet nga interesa politik...

Me armë zjarri e kokainë në makinë, arrestohen dy personat që lëviznin në ish-Bllok

Me armë zjarri e kokainë në makinë, arrestohen dy personat që lëviznin në ish-Bllok

Celibashi: U kap në veprintari politike. Përfaqësuesi: Sako e publikoi në profilin personal

Berisha rrezikon të mos regjistrohet në zgjedhje, Celibashi: KQZ njeh vetëm një PD

Harta e Re Gjyqësore, Llagami: Ky proces na mori 3 vite, ishim në një rrugë pa kthim

Sekuetrohen 9 mln lekë në Lushnje, arrestohet shitësi i kokainës, 10 konsumuesit nën hetim

Operacioni 'Fijet', hiqen 37 kamera sigurie në Elbasan

Kontrabandë celularësh, arrestohen 4 persona në Tiranë, sekuestrohen 763 telefona

Operacioni "Fijet", çmontohen 155 kamera sigurie në Tiranë, 37 persona nën hetim

Përfshihet nga flakët apartamenti në Vlorë, shkak dyshohet shkëndija elektrike

"Big Brother" vazhdon në Korçë/ Kapen nëntë kamera të vendosura nga grupet kriminale

Hiqej si punonjës i Forcave Speciale, arrestohet 40-vjeçari me armë në Tiranë

19 të arrestuar nga 'Rrugorja', drejtonin makinën në gjendje të dehur

"Saga Big Brother vazhdon"/ Çmontohen 20 kamera të vendosura në Fier dhe Lushnje

Skafi me turistë pëson avari, bllokohet në det, policia e nxjerr në breg, momenti i shpëtimit

Drift si i 'çmendur' në rrugët e Vlorës, gjobitet me 750 mijë lekë i riu në Vlorë, i hiqet patenta

35-vjeçari përplas të miturën me makinë dhe arratiset, momenti kur kalimtarët rrethojnë të voglën

'Big Brother' në Shqipëri, zbulohen 3 kamera sigurie në lagjet e Memaliajt dhe 1 në Burrel

Hiqen 39 kamera në Korçë dhe Pogradec

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parking, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parkingun e kullës, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Zjarri nisi nga parkingu, dalin pamjet nga djegia e kullës 41-katëshe, zona e mbuluar nga tymi

Momenti i arrestimit të Xhevit Sinanit, vrau gruan e vëllain e tij në Gramsh

Vodhën 8 dyqane dhe banesa, në pranga 16-vjeçari, në kërkim shoku i tij

ME VIDEO- Zbulohen 47 kamera sigurie në Durrës, Shijak dhe Krujë

Nxirrnin inerte pa asnjë dokument, arrestohet administratori i një guroreje në Krujë

Aksioni në Vlorë, policia çmonton 16 kamera sigurie të vendosura nga grupet kriminale

"Meta e ka djalë halle", Kryemadhi flet për Dorian Duçkën: Sa ishte te ne qe në rregull

Me dosje në duar, Shkëlzen Berisha mbërrin në SPAK

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht

Rama: Drejtësia amerikane foli, unë jam ulur në Strasburg me njerëz non-grata

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht për marrëdhënien

Rama: Nezajn e njoha përmes agjentit të FBI-së. Duçka ka punuar pa pagesë për mua

Rama pranon takimet me ish-agjentin e FBI: Ndodhën! Po keqlexohen hetimet për të sfumuar 21 janarin

Dosja e FBI/ Rama: Drejtësia amerikane nuk flet për vrasje nga pakujdesia kur urdhrat i jep shteti!

VIDEO-ja që përgënjeshtron Ramën, në shtator e konsideronte mik ish-agjentin e FBI, sot e tërhoqi

Gjenden 38 kamera të tjera në qytetin e Shkodrës

“Manipulimi”/ Iu prezantua si avokat dhe i mori 1.2 mln lekë një gruaje, arrestohet 54-vjeçari

Aksident tragjik në Fushë Kuqe, përplasen dy makina me njëra-tjetrën, ndërron jetë në vend 2-vjeçari

Kanabis i kultivuar në vazo, pamje nga vila në Shijak që ishte kthyer në 'shtëpi bari'

Aksident i frikshëm në Lezhë, 3 automjete përplasen kokë më kokë, një person në gjendje të rëndë

Hoxha në Drejtori: Rama e Berisha tu përgjigjen fëmijëve të të vrarëve, Garda ekzekutoi të pafajshëm

Artan Hoxha batuta nga dera e Drejtorisë së Policisë: Jam me pallto leshi se do rri gjatë

Me pistoletë në brez e 7 fishekë, 'Shqiponjat' kapin 26-vjeçarin në Tiranë

Përfundon mbledhja e Këshillit të Sigurimit, Rama largohet nga Presidenca

Banesa në rrezik nga rrëshqitja masive e dherave në Durrës

Operacioni 'Mjedisi' në Krujë, vihen në hetim 5 persona, administratorë të 5 guroreve

Rruga e Arbrit ishte e bllokuar, Policia: Kemi shtuar masat, duam të parandalojmë aksidentet

Qindra makina të bllokuara në të ftohtë, ç’po ndodh në Rrugën e Arbrit

Meta s'pritet si kryetar i 'Partisë së Lirisë' në Elbasan, demokratja: Ftojmë Presidentin e vendit

Magazina me dhjetëra bidona plastikë ne Kukes, mbaheshin lëndë radioaktive natyrore dhe kimike