LIVE UPDATES
Aktualitet

Banakieri i foli të dashurës së tij, shqiptari nuk përmbahet dot, nxjerr armën: Tani do të të qëlloj

Menjëherë doli nga klubi dhe nxorri nga xhepi një pistoletë, me të cilën qëlloi në kofshë punonjësin. Por fatmirësisht nuk i rrezoi jetën.

6 Gusht 2022, 08:10 Nga k.m.
Banakieri i foli të dashurës së tij, shqiptari nuk përmbahet
Foto ilustruese

RICCIONE- Në plagosje me armë zjarri është kryer gjatë natës në një "klub" nga një shqiptar. Kur pa barmenin duke biseduar me të dashurën e tij, shqiptarit nuk i panë më sytë. Menjëherë doli nga klubi dhe nxorri nga xhepi një pistoletë, me të cilën qëlloi në kofshë punonjësin. Por fatmirësisht nuk i rrezoi jetën. Ndërsa Emirijan Halili, 33-vjeçari shqiptar që nuk e duroi dot skenën që pa me të dashurën e tij, u hapën dyert e burgut.

Shqiptari ndodhej në Itali me pushime me të dashurën e tij, një vajzë me origjinë marokene. Rreth orës një në mëngjes, ata vendosin të ndalonin për një pije në një klub me një çift tjetër. Barmeni kishte biseduar me të dashurën e tij. Një bisedë e pafajshme, që nisi pasi e reja zbuloi se banakieri ishte nga Tor Bella Monaca dhe ajo i tregoi se kishte qenë atje për të bërë një tatuazh. 

Në atë moment ndërhyn 33-vjeçari dhe i thotë: Tani do të të qëlloj, por e dashura e ndaj. Ndërhyri pronari i lokalit, i kërkoi shqiptarit të qetësohet dhe e fton në banak për të pirë. Menjëherë thërret edhe banakierin dhe i thotë se 33-vjeçari kërkon t'i kërkojë falje. Punonjësi, megjithatë, është ende i ofenduar nga fjalët që iu drejtuan nga klienti dhe nuk e pranoi ndjesën, duke nisur edhe njëherë sherrin mes tyre.

Pa thënë asnjë fjalë më, shqiptari tërheq këmbëzën. Një goditje e vetme, e cila kap barmenin në këmbën e djathtë. I riu bie në tokë, i plagosur dhe i gjakosur, ndërsa 33-vjeçari, e dashura dhe miqtë e tyre ikin me vrap. Por megjithatë u kap, e tani akuzohet për tentativë vrasjeje dhe posedim të një arme zjarri pa leje./ ilrestodelcarlino.it

emirijan halili arrestohet shqiptari ne itali

Sondazh

Poll

Arrestohet gjermani në Tiranë, i dënuar për shpërndarje të materialeve pornografike

Arrestohet gjermani në Tiranë, i dënuar për shpërndarje të materialeve pornografike

Arrestohet 25-vjeçari në Tiranë, drejtonte mjetin nën efektin e lëndëve narkotike e kryente manovra

Pamje nga 27 serat me kanabis në Koplik, si ishte kthyer gropa e interteve në plantacione hahashi

Dosja Sot Date 28 mars

Tokat preken nga projekti/ Banorët e Bërxullës në protestë

Dosja Sot date 27 mars

Hetimet për lobingun/“Do dorëzoni dosjen në prokurori?” Berisha: Asnjë qindarkë ruse s’ka hyrë në PD

Bejko kandidat në Tiranë,Berisha: Vegla që përdor Basha dhe Rama kundër pluralizmit, vijnë nga mafia

Qëllohet me breshëri plumbash drejt Top Channel, vritet roja, gjendet e djegur makina e atentatorëve

Merr flak makina mbrenda ne garazh

Dosja Sot date 25 mars

Dosja Sot Date 24 mars

Ndiqte ambulancën që ishte në shërbim emergjence, gjobitet me 300 mijë lekë drejtuesi i mjetit

Skandal në Ali Dem", administratori vendos çip në pallat, banorët ngelin jashtë, mbërrin policia

Dosja Sot date 23 mars

Kryeministri Rama takohet me Rishi Sunak në Londër

Dosja Sot Date 22 mars

"Maskat" aksion në Tiranë, prangosën 20 'korrierë' të grupeve kriminale

Dosja Sot Date 21 mars

'Ka ra zjarr në Surrel!'/ Braçe "tremb" socialistët me LAJMIN E FUNDIT, Qefalia më i shqetësuari

Dosja Sot Date 20 Mars

Berisha i bën thirrje punonjësve të administratës të mos bëhen pjesë e krimit elektoral.

Dosja Sot Date 18 Mars

Burgosja e nënës lehonë/Flet Diana Bahçja: Qaja ditë e natë, por nuk donin t’ia dinin

Qarkullonte me 305 km/h, Cllevio Serbiano e filmonte, shoqërohet në Polici Aleks Vishaj

Dosja Sot Date 17 Mars

U fut në burg 8 ditë pasi lindi, Diana Bahçja: Nuk më lanë të takoja beben

'Shtëpi bari' brenda ish-tuneli të ushtrisë në Krujë, sekuestrohen 390 bimë cannabis sativa

Dosja Sot Date 16 Mars

Tërheqje apo pezullim? Si dredhoi Rama sy për sy me Borrel për 'pasaportat e arta'

Banorët e lagjes Demokracia ne Mamurras bllokojnë rrugën, Cara premtoi rehabilitim te rrugës ne...

Abuzimi me tenderin 3.2 mld lekë, BKH ‘zbarkon’ në zyrat e bashkisë së Bulqizës, sekuestron dosje

Dosja Sot Date 15 Mars

Këshilli i Legjislacionit mbyllet mes debateve, Bardhi ngrihet në këmbë: Shkelni kushtetutën e ikni

"Kryeministri i Shqipërisë si dhuratë e perëndisë", grupi polifonik i dedikon këngë Edi Ramës

Hidhet shorti, Koli Bele caktohet relatori për shqyrtimin e ankimimit të grupit të Alibeajt

Dosja sot Date 14 Mars

Shitësja në panair kërkon t’i dhurojë çantën bashkëshortes, Berisha refuzon: Sot vetëm blihet

Procedohen 70 drejtues mjetesh në 24 orët e fundit, u kapën me shpejtësi të lartë dhe duke bërë gara

Dosja sot Date 13 mars

Kapen 4 rumunë në Vlorë, po kalonin 260 kg kanabis me kamper në Greqi, 5 në kërkim

'Paç fatin e Lali Erit'- Kunjat e Ramës për Veliajn, teksa i dha shansin e tretë për Tiranën?

Rama: Në rrezik të madh tregu, sipërmarrësit të rrisin pagat

Meta pas takimit me Berishen : Aleancë e jashtëzakonshme, pas 15 majit fitojmë shumicën e bashkive

Masakra e Don Boskos, familja Paja hap dyert e mortit, zona me shiritin 'skenë krimi'

'Kasapanë' brenda lokalit! Atentat mafioz, vdes banakierja.5 të plagosur, mes tyre një fëmijë

Meta: Shkojnë për kontroll dhe kapin vibratorët e shokëve

Shirat përmbytin Lezhën, bllokohet qarkullimi, banorët mbyllen në shtëpia

Berisha per institucionet: Ska Klgj por KlgjS

Berisha: 'Alibasha dhe Brava' jane dy pengje te cilat nuk mund te kete asnje lloj negociate"