LIVE UPDATES
Aktualitet

EMRAT/ "Bashkë Fitojmë" për Tiranën, Alimehmeti kryeson listën, në garë edhe Beti Njuma, Genc Gjokutaj e Julian Deda, kush janë VIP-at që garojnë për opozitën

Mjeku ortoped Artan Distafa është pjesë e listës bashkë me ish-këshilltarin e presidentit Ilir Meta, Tedi Blushi. Dorjan Teliti është në listë, Adriana Kalaja, Elona Guri e Brunilda Paskali.

28 Mars 2023, 11:26 Nga f.g
EMRAT/ "Bashkë Fitojmë" për Tiranën, Alimehmeti
Beti Njuma, Silva Caka, Ilir Alimehmeti, Julian Deda, Genc Gjokutaj, Adriana Kalaja

TIRANE- Ashtu siç edhe Dosja.al e kishte paralajmëruar, mjeku Ilir Alimehmeti është emri i parë që opozita nën siglën "Bashkë Fitojmë" ka zgjedhur të vendosë në krye të listës së kandidatëve për këshillin bashkiak. Në listë, pas Alimehmetit është Silva Caka dhe Endrit Braimllari, dy ish-deputetët e LSI. Në listë, spikat gazetarja Beti Njuma dhe aktori Julian Deda. Për Tiranën, lista përfshin mjekë, aktorë, sportistë e avokatë. Mjeku ortoped Artan Distafa është pjesë e listës bashkë me ish-këshilltarin e presidentit Ilir Meta, Tedi Blushi. Dorjan Teliti është në listë, Adriana Kalaja, Elona Guri e Brunilda Paskali.

LISTA E PLOTË E BASHKË FITOJMË NE TIRANE:

Ilir Alimehmeti
Silva Caka
Endrit Braimllari
Beti Njuma
Arben Tafaj
Floida Kërpaçi
Tedi Blushi
Ilda Zhulali
Dorjan Teliti
Ana Azizaj
Artan Distafa
Albana Kepi
Jonathan Pano
Eriona Bixha
Genci Gjokutaj
Keda Kaceli
Fatjon Bathorja
Brunilda Paskali
Blerdi Liçaj
Endlirë Bushati
Julian Deda
Elona Dhima
Luçian Qafoku
Adriana Kalaja
Bledar Marku
Elona Guri
Ardian Elezi
Festime Serjani
Gentian Kaprata
Nasilda Shyti
Artur Alstafa
Ajshe Isha
Artan Llanaj
Esmeralda Demiraj
Besmir Hoxha
Rudina Koro
Redjon Zefi
Valdete Dashi
Besfort Dorezi
Enkeleida Fejzo
Emiljano Kapllani
Xhoel Nonaj
Davë Marku
Endrit Mermia
Iva çarçiu
Enkelejd Doda
Viola Vrana
Nikolin çali
Elda Mustafa
Ermand Bajrami
Anisa Ibra
Darius Vishkurti
Brunilda Salaj
Adan Kaba
Eva Metaj
Dorel Memoçi
Anxhela Lami
Ergys Mollaymeri
Enkeleda Hajderasi
Artimis Peca
Menada Bregu./Dosja.al

ilir alimehmeti keshilli bashkiak i tiranes bashke fitojme zgjedhjet lokale 14 maj 2023 lista e bashke fitojme tirane

Dokumenta bashkëngjitur

Sondazh

Poll

Turistët ndalojnë Ramën në Gjirokastër

Turistët ndalojnë Ramën në Gjirokastër

Shkrihet Akademia e Studimeve Albanologjike, senati: Këtu diçka po lëviz, ka një tendencë, por…

Habib Rexha del para gjykatës së Durrësit!

Lezhë, gjenden 3 mijë fidanë kanabis të mbjellë në kubikë, në fshatin Ungrej, ende nuk dihen autorët

Sherr mes të dehurve në Vlorë, njëri goditet me shishe në kokë

PLAGOSET me armë zjarri 24-vjeçari në Kuçovë/ Në kërkim 4 autorët

Aksident në Tiranë, “Audi” përplaset me taksinë

Elbasan/ Do të vriste një të dënuar për drogë me të cilin kishte bërë sherr, në kërkim 23-vjeçari!

Pastori Akil Pano fiton gjyqin kundër komunitetit LGBT për nismën ‘Prindin 1 dhe Prindin 2’

Lexon denoncimin, Berisha: Dan Hutra, vrasësi i grave ka mbledhur vota për Rakip Sulin.

Shkodër, sekuestrohet parcela me 1437 rrënjë kanabis, 2 në pranga dhe 2 në kërkim

Shpërthim tritoli në një fasoneri në zonën e Freskut, dëme të shumta materiale

Përmbytet Lezha për 5 minuta

'Acarohet' Felaj, gafa e drejtueses së Kuvendit: Vari lesht

Rikthimi i Bashës në krye të PD, Berisha: Vegël në duar të Ramës

Rama "falenderon" opozitën: Rezultati i zgjedhjeve është edhe vepra juaj Rama kundër maxhorancës….

Rama-Dash Sulës: Vdeksha unë për ty o jetimi im

Bardhi i drejtohet Ramës: Pushtetin ta dhanë Doshi e Dako të shpallur non grata, ti je llumi…

Sula: Çfarë kemi bërë të na rritet rroga? Turp më të madh ska

Tabaku: Punon shqiptari dhe pasurohet oligarku

Dibër/ Mbytet tragjikisht një 13 vjeçar në liqenin e fshatit Shumbat, banorët: Pamë çorapen dhe….

Lëvizja Bashkë i pret rrugen Ahmetajt ne protesten para Kuvendit

Rritja e pagave të deputetëve e ministrave,Qorri:Rroga e tyre 39 herë më e madhe se e pensionistit

Zgjedhjet vendore, Rama takim me Glover

'Zoti kryetar'/Basha i ndërhyn të riut: Të lutem, unë s'jam më kryetar, mu drejtoni Basha ose Lulzim

Përfundon mbledhja e PD-së/ Do e pranojë drejtimin e partisë? Tabaku: Të mos përsëriten gabimet...

Dështimi në 14 maj, deputeti Sula: E pafalshme! Po nuk u bashkuam jemi të marrë fund

PD pa kryetar, Xhaferaj dhe Korreshi me një mendim: Nuk duhet të kandidojë as Berisha dhe as Basha

Basha rikthehet në PD? Alibeaj: Çdo kush ka të drejtë të kandidojë

Berisha: Rama bleu votat, per te 'Fajin e ka Saliu'

Marrëveshja me Britaninë për të burgosurit, Manja jep detaje: Është 2-vjeçare, por mund të rinovohet

Momenti ku Habib Rexha është larguar me vrap pasi ekzekutoi me armë zjarri Arjan Gosën.

Korreshi: Ore a ju marrin këta të dysheqeve? Se iu hap barku atyre per ne.

Berisha: PD nuk do e mbronte votën me armë apo dhunë! Kjo ishte detyra jonë kryesore

Humbja më e thellë në histori ndaj Veliajt/ Këlliçi: Duhet të bashkohemi të gjithë faktorët

Braçe kritika për ligjin e qeverisë për rritjen e pagave. Shqetësuese paga titullarit dhe punonjësit

Deputetët replikojnë për pagat /Spaho: Mos u tallni me njerëzit, në Albcontrol trajtohen me xhakuzi

Rritja e pagave, Shehaj: Rrisim pagat për popullin, jo për vete. Turp. S'duhet të përjashtohemi

PËRGJAKET VENDI I SHENJTË! Dhunohet rojet e Kishës së Laçit, u përplasën me shitësit ambulantë

Kallzimet për 14 Majin, Flamur Noka thirret në SPAK

Rama falenderon dibranët me dajre

Rritja e pagave, Rama: Miratohet këtë të enjte. Në rrogën e Majit, merrni dhe shtesën e Prillit

"Belinda është si lepur" Rama çon burrat e Bulqizës në këmbë.

Rama MESAZH atyre që s'votuan: Se ngarkuat traditën e djathtë me turpin e votës për “Like floririn”

Arrest me burg për Fredi Belerin

Komisioni i Ekonomisë, debat mes Shalsit dhe Spahos: Injorojeni, ti do degjenerohesh.

Balla kërkesë opozitës: Të miratojmë ndryshimet në ligjin e reformës në drejtësi

Padi elektorale? Veliaj nuk paraqitet për të tretën herë në gjyqin me gazetarin Bledian Koka

Berisha: Bandat e urdhëruara nga Rama ndryshuan rezultatet e zgjedhjeve

Shkrumbohet mjeti në Bypass-in e Rrugës së Arbrit