LIVE UPDATES
Aktualitet

GJKKO dënoi me 15 vjet burg të penduarin Bardhi, SPAK kërkon në Apel prishjen e vendimit. Vis Bardhi, të dënohet me 6 vjet burgim

Në muajin Prill 2023, gjyqtaret e GJKKO-së Etleva Deda, Irena Gjoka dhe Erjon Bani, dënuan me 15 vjet burg bashkëpunëtorin e drejtësisë Ervis Bardhi.

23 Shtator 2023, 21:50 Nga Elton Qyno

GJKKO dënoi me 15 vjet burg të penduarin Bardhi, SPAK kërkon

ELBASAN- SPAK, ka apeluar vendimin për dënimin me 15 vjet burgim të bashkëpuntorit të Drejtësisë, Ervis Bardhi, i cili tregoi implikimin e Çapjave dhe tre personave të tjerë në ngjarjen kriminale ku mbeti i vrarë, Gentian dhe Nezir Begiri në Elbasan.

Në muajin Prill 2023, gjyqtaret e GJKKO-së Etleva Deda, Irena Gjoka dhe Erjon Bani, dënuan me 15 vjet burg bashkëpunëtorin e drejtësisë Ervis Bardhi. Kjo politikë e butë penale për rastin e të pandehurit Ervis Bardhi, është ndjekur për shkak se ai ka lidhur një marëveshje bashkëpunimi me prokurorinë, ku në këmbim të nië mase dënimi të butë ai pranoi të fliste duke treguar të gjithë dinamikën e ngjarjes, autorët e krimit dhe dy financuesit, Ardian e Florenc Çapja.

Sipas Apelimit të prokurorisë, masa e dënimit me 15 vjet burgim e dhënë nga GJKKO-ja, nuk e justifikon faktin e bërjes së drejtësisë, duke ashpërsuar politikën penale tek personi që shfaqi vullnet dhe besim për të bashkëpunuar me organet hetimore.

Nisur nga kjo situatë prokuroria kërkon në Apel, prishjen e vendimit për pjesën takuese të Ervis Bardhit, duke e deklaruar këtë të fundit fajtor për tre vepra penale të rënda dhe dënimit e tij me 6 vjet heqje lirie.

Ndërkohë gjykatës së Apelit, i janë drejtuar dhe të pandehurit e tjerë si Ardian Çapja dhe Florenc Çapja, që u dënuan me burgim të përjetshëm. Xhaxhai dhe nipi, kërkojnë prishjen e vendimit dhe deklarimin e tyre të pafajashëm. Pafajësi kanë kërkuar dhe tre të dënuarit e tjerë, Jorgo Leku me burgim të përjetshëm, Klajdi Dokoli me 25 vjet burgim dhe Etien Cani me 25 vjet burgim.

Marrë nga Ora News

ervis bardhi irena gjoka erjon bani

Sondazh

Poll

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni

Newsroom/ Karabolli: Shqipëria do kohë të përshtatet me TikTok, e provuan edhe gazetarët, s’ia dolën

Newsroom 9 |Tik-Tok Kultura, platformë krijimi apo dizinformimi?

Shoqata e Biznesit: Rënia e euros po na falimenton, BSH po fsheh atë që po ndodh!

Vasili në SPAK/ Meta: Asnjë shqetësim me drejtësinë, por afera e inceneratorëve

'Jemi pro protestave'/ Takoi Berishën, Meta: Do bashkëpunojmë për sezonin e ardhshëm parlamentar

Proteste per guroren

Tragjedi në Gramsh! Mbyten në Liqenin e Banjës, polumbarët nxjerrin trupat e babait dhe 2 djemve

“Rama ik” thirrje ne Rogozhine

Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

VIDEO/ Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!