LIVE UPDATES
Aktualitet

Berisha: Fatin e Martinajt e di një femër e PS, u strehua dy ditë para te shtëpia e saj, punon te Lali Eri

Berisha thotë se policia dhe prokuroria fshehin rolin e saj në këtë çështje, ndërsa citon qytetarin që thotë se në pamje duket Martinaj që del nga pallati i gruas dhe hyn në makinën e saj. 

27 Shtator 2022, 10:43 Nga f.g
Berisha: Fatin e Martinajt e di një femër e PS, u strehua dy ditë
Sali Berisha dhe Ervis Martinaj

TIRANE- Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha akuzon Partinë Socialiste se ka dijeni direkte në zhdukjen e Ervis Martinajt. Në një postim të fundit në Facebook, Berisha shkruan se dy ditë para se të zhdukej, në bazë të një raportimi nga qytetari dixhital, Martinaj ka qenë i strehuar tek një grua e cila punon në bashkinë e Tiranës, pranë Erion Veliajt. Berisha thotë se policia dhe prokuroria fshehin rolin e saj në këtë çështje, ndërsa citon qytetarin që thotë se në pamje duket Martinaj që del nga pallati i gruas dhe hyn në makinën e saj. 

POSTIMI I PLOTE: 

Per fatin e Ervis Martinajt di gjithçka nje femer e partise se krimit!
Policia dhe prokuroria e partise fshehin rolin e femres se partise.
Qytetari dixhital ka pyetje direkte per Edi Ramen dhe rolin e tij ne zhdukjen e Ervis Martinit. sb
“Pershendetje Zoti Berisha! Jam kurioz me dit pse policia e rames nuk e nxjerr qe dy ditet e fundit para se me u zhduk Ervis martinaj ka qen i strehuar te nje femer socialiste qe punon te bashkia lali erit e cila quhet…Policia e di shum mir dhe ka mar deshmin e ksaj femre por pse nuk e nxjerrin sepse deri ne momentin qe ka taku shijaksit ka qen me kte femer me vete e ka derguar kjo nga shpia e vet ne shijak
Prokuroria ka edhe videot ku shihet ervis martinaj duke hyr ne pallatin ku jetonte kjo femer dhe kan edhe videot qe del nga apartamenti diten e zhdukjes me kte femer dhe hipen ne makinen e ksaj
Pse se nxjerr policia dhe edi ket fakt dhe videot kur del nga shoia ksaj dy ditet e fundit
Apo edvini do te mbroj gocat e partis vet dhe mos te zbulojet qe e ka eliminu vet ai ervisin”

Por çfarë ka ndodhur me Ervis Martinajn dhe pse çështja e zhdukjes së një të shumëkërkuari u kthye në lajmin kryesor të politikës shqiptare?

Që prej 9 gushtit 2022, Ervis Martinaj rezulton i zhdukur dhe askush nuk di më asgjë për trupin e tij. Zyrtarisht që prej momentit të denoncimit e deri më sot, Policia dhe Prokuroria shqiptare nuk kanë dhënë asnjë deklaratë për hetimin dhe pistat kryesore, por burimet mediatike kanë krijuar një rrugë të pakonfirmuar të zhdukjes së tij. Dyshohet se Martinaj është marrë peng dhe është vrarë dhe se trupi ndodhet në Vlorë. Martinaj dyshohet se është nxjerrë në pritë ndërsa gjurma e fundit është në Shijak, atje ku është takuar me një grup të fortë kriminal që vepron në zonë. Ngjarja që në dukje ka prapavijë kriminale ka përfshirë edhe politikën. Pas akuzave se eleminimi është bërë politik, gazetari Artan Hoxha e lidhi direkt Ramën me zhdukjen e Martinajt dhe me politikën e ndryshuar të qeverisë për hapjen e basteve. Tashmë lotot sportive do të lejohen. Edhe Berisha e akuzoi Ramën se është i përfshirë në këtë ngjarje. Ndërsa vetë kryeministri thotë se nuk ka asnjë lidhje hapja e lotove me Martinajn dhe paralajmëron se policia di versionin e saktë dhe se shumë shpejt do të japë një deklaratë shteruese për fatin e 40-vjeçarit.

sali berisha ervis martinaj zhduket ervis martinaj erion veliaj

Sondazh

Poll

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

VIDEO- Shpërthimi me tritol në butikun në Durrës, ja si u dëmtua biznesi i gruas

Berisha dhe demokratët 'zaptojnë' Kuvendin

Me pistoleta dhe kallashnikovë në Range Rover/ Arrestohen 4 "të fortët" në Tiranë

Berisha shton akuzën ndaj Ballës: Te ndjek hija e avokatit Ravik Gurra

VIDEO E SHERRIT/ Berisha akuzon Ballen per vrasjen e avokatit Ravik Gurra

PA KOMENT- Shkodra 'nën ujë', ja si duket qyteti

Protesta kundër traut në Divjakë, një betoniere brenda parkut

EKSKLUZIVE- Lulzim Basha takohet me Ben Blushin ne Panairin e Librit, merr me vete edhe vajzën

Balla: Berishës iu dogjën tre marrëveshje tek Porti i Durrësit, koncensionarët po i kërkojnë lekët

Balla-Spahos: Do shkosh tek Porti i Durrësit me pistoletë si Strazimiri, s'keni zgjidhje tjetër

Ndërtimi i rrugëve/Balla 'shigjeton' Partinë e Lirisë:Mondi bëj kallëzime, kishin ministritë në 2017

Balla 'lëshon' gojën: Saliut i rri mendja tek vëllezërit Kariç, na vjen dhe zor t'i përmendim...

Elisa Spiropali realizon "ëndrrën" e fëmijërisë me Berishën, del LIVE me të, tregon 2 gishta

Perplasje mes banoreve dhe Policise ne Divjake

Berisha 'shënjestron' Ulsi Manjën: Vetëm dy mushka kanë mbetur pa u punësuar në fshatin tënd

Berisha bllokon foltoren dhe del në Facebook: Jam live në gjithë botën, mos ma qani hallin mua!

Berisha: Parlamentin e komandojne grupet kriminale

Dëshmia e Orges Xhelilit para avokatëve: Policët bashkiakë më goditën

ME VIDEO- PLAS KEQ SHERRI në Komision, Braçe e humb kontrollin, "shpërthen": Ik ore pirdhu!

Protesta e opozitës, pamjet nga Bulevadi, mijëra qytetarë të mbledhur

Sherri i plotë i Ramës me dy deputetët e PD: Ta tregoj unë ty, do të shkatërroj!

Balla: Kokoneshi jashtë rrezikut për jetën

Veliaj takon Papa Françeskun: Jemi takuar në Tiranë...e aprovuam ndërtimin e bustit të Nënë Terezës

Droge mes karameleve ne Tirane

Grida Duma lë mandatin, kolegët e saj në lot, Açka dhe Gjekmarkaj të përlotur

Grida Duma lë mandatin e deputetes së Partisë Demokratike

Masakra e Lushnjes, babai i Leart Haxhiut: Djali im është i pafajshëm, se di ku është

Përdhunues serial, MOMENTI i arrestimit të Spartak Dyrmishit

Nga një armë në çdo raft rrobash, çfarë gjeti Policia gjatë aksionit në Shkodër

Dalin PAMJET nga megaaksioni në Korçë

Qeni i prish mitingun Ramës, të gjithë meken, kryeministri: Po lëre në punën e vetë...

Ibrahim Lici mesazh audio nga Turqia: Jetoj i lirë, nuk jam arrestuar

Arrestohet Agim Gjata, qelloi mbi RENEA

Meta: O Edi, o lepurush, do të shporrim me poezinë ‘liri a vdekje’ të Havzi Nelës

Pakti PD PL, Meta: Kryetari i Keshillit super politikan

Paloka 'korrekt' me orarin, takohet me Bardhin në një lokal para parlamentit

Alibeaj-Majkos: Je kokrra e komunistit! Deputeti socialist: Budalla! Dosjet s'mund të hapen për...

Flet avokati i vellezerve Mollaj: Tina genjen, e shantazhojne

Durrësi zgjohet nën ujë

Tetori rozë, vajzat dhe gratë e FA i bashkohen fushatës sensibilizuese kundër kancerit të gjirit

NIS PROTESTA në Elbasan/ Qytetarët fikin makinat në shenjë rebelimi, rreshtohen në shesh

Alibeaj pranoi bashkëpunimin, do nisin negociatat/ Berisha: E mirëpres. S'tërhiqem nga Primaret

Demokrati emocionet për 'doktorin'! I bie telefoni kur po fliste me Berishën,e përplas në tokë

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE