LIVE UPDATES
Aktualitet

Vjedhje, kanosje, drejtim i mjetit në gjendje të dehur dhe ndërtim paleje, 3 të arrestuar dhe 3 të proceduar në Elbasan

Mësohet se një 27-vjeçar është shpallur në kërkim pasi dyshohet se më datë 28.02.2024, në bashkëpunim me E. B. (i cili u arrestua dje), kanë vjedhur pajisje në një banesë.

2 Mars 2024, 12:03 Nga M.B
Vjedhje, kanosje, drejtim i mjetit në gjendje të dehur dhe
Foto ilustruese

ELBASAN- Tre persona janë arrestuar dhe tre të tjerë janë proceduar penalisht në Elbasan për vepra të ndryshme penale. Mësohet se një 27-vjeçar është shpallur në kërkim pasi dyshohet se më datë 28.02.2024, në bashkëpunim me E. B. (i cili u arrestua dje), kanë vjedhur pajisje në një banesë. Po ashtu mësohet se është arrestuar një 30-vjeçar pasi ka kanosur bashkëshorten e tij, e cila është e pajisur me urdhër mbrojtjeje.

Në pranga është vënë dhe një 32-vjeçar pasi u kap duke drejtuar automjetin në gjendje të dehur. Ndërkohë Policia njofton se nisi procedimi në gjendje të lirë për një 42 vjeçare me inicialet B. B., banuese në Gramsh, pasi ka kallëzuar një 42-vjeçar, se shtetasja B. B. i ka marrë një shumë lekësh, nëpërmjet mashtrimit.

Po ashtu policia njofton se M. K., banues në fshatin Sericë, pasi u kap duke kryer punime ndërtimi, në banesë, pa leje nga organet kompetente, ndërsa dhe A. Gj., banues në fshatin Tregan, pasi u kap duke kryer punime ndërtimi, pa leje.

Njoftimi:

DVP Elbasan/Vihen në pranga 3 shtetas dhe procedohen në gjendje të lirë 3 të tjerë, për vepra penale të ndryshme.

Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Elbasan kapën dhe ndaluan shtetasin N. L., 27 vjeç, banues në Elbasan, i cili ishte shpallur në kërkim pasi dyshohet se më datë 28.02.2024, në bashkëpunim me shtetasin E. B. (i cili u arrestua dje), kanë vjedhur pajisje në banesën e shtetasit V. S.

Po nga këta specialistë u arrestua në flagrancë shtetasi Xh. K., 30 vjeç, pasi ka kanosur bashkëshorten e tij, e cila është e pajisur me urdhër mbrojtjeje.

Specialistët e Sektorit të Policisë Rrugore arrestuan në flagrancë shtetasin K. B., 32 vjeç, banues në Belsh, pasi u kap duke drejtuar automjetin, në gjendje të dehur.

Specialistët për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Financiare të DVP Elbasan referuan materialet në Prokurori ku nisi procedimi në gjendje të lirë për shtetasen B. B., 42 vjeçe, banuese në Gramsh, pasi ka kallëzuar një 42-vjeçar, se shtetasja B. B. i ka marrë një shumë lekësh, nëpërmjet mashtrimit.

Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Elbasan referuan materialet në Prokurori ku nisi procedimi në gjendje të lirë, për shtetasit:

M. K., banues në fshatin Sericë, pasi u kap duke kryer punime ndërtimi, në banesë, pa leje nga organet kompetente;

A. Gj., banues në fshatin Tregan, pasi u kap duke kryer punime ndërtimi, pa leje.

-Më datë 29.02.2024, në fshatin Dragostunjë, Librazhd, gjatë natës, shtetas ende të paidentifikuar dyshohet se kanë vjedhur një shumë parash në ambientet e restorantit në pronësi të shtetasit N. G.. Vijon puna për identifikimin dhe kapjen e autorit/ve.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Elbasan, për veprime të mëtejshme.

policia elbasan

Sondazh

Poll

Lapsusi me datën/ Rama njofton samitin e madh me komunitetin Europian

Lapsusi me datën/ Rama njofton samitin e madh me komunitetin Europian

“Keni fituar më shumë zgjedhje se unë”/ Cameron batuta me Ramën

"Emigracioni është problem," Cameron i prerë: Partneritet dhe në luftën kundër krimit të organizuar

Emigracioni/ Rama me Cameron: Operacionet do të vazhdojnë, gadishmëria jonë është maksimale

“Anglia më e pranishme në vendin tonë”, Rama: Projekt strategjik për hekurudhën Durrës-Prishtinë

Rama: Me Cameron kemi biseduar për marrëdhëniet bilaterale

Nis fuqishëm protesta para Bashkisë Tiranë, qytetarët hedhin molotov para godinës

Të pranishëm në protestë, akti fisnik i qytetarëve, u japin ujë efektivëve të policisë

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

"Injoranca nuk është argument" Nuk i pëlqeu pyetja, Rama prek në faqe gazetaren Ambrozia Meta

Del VIDEOJA, Elia godet Princ Lekën: Familja ime të ka mbajtur me bukë

VIDEO/ Noka i jep Spiropalit pankartën, Ministrja ofrohet ta mbaj para fytyrës

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Tempulli 2/ Me kanabis gati për shitje dhe shuma parash, arrestohen 4 të rinj në Tiranë

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet