LIVE UPDATES
Aktualitet

Vranë 31-vjeçarin shqiptar për ti vjedhur 12 mijë euro, lihen në burg 3 autorët, avokatët: E vrau bashkatdhetari i tij

Akuzat ndaj tre të arrestuarve janë vrasje me paramendim dhe grabitje me mizori, për vrasjen e ndodhur në orët e para të së hënës së kaluar në plazhin e Kartelasit. Të pandehurit ndryshuan qëndrim nga dëshmia fillestare ku i dyshuari i parë, 33-vjeçari me origjinë shqiptare, dyshohet se ka ndryshuar deklaratën fillestare sipas të cilit ka mohuar akuzat që i ngarkohen dhe në fund ka pranuar pjesëmarrjen në vrasje, por së bashku me të akuzuarën 30-vjeçare dhe 24-vjeçarin rom.

15 Nëntor 2022, 10:08 Nga d.a.
Vranë 31-vjeçarin shqiptar për ti vjedhur 12 mijë euro,
Autoret ne gjykate

GREQI- Të tre të pandehurit për vrasjen e 31-vjeçarit shqiptar Eni Dollani, që u gjet i varrosur në një plazh në Kyparisia, u dënuan me masën e paraburgimit pas faljes prej disa orësh të hënën.

Sipas Protothemës, akuzat ndaj tre të arrestuarve janë vrasje me paramendim dhe grabitje me mizori, për vrasjen e ndodhur në orët e para të së hënës së kaluar në plazhin e Kartelasit. Të pandehurit ndryshuan qëndrim nga dëshmia fillestare ku i dyshuari i parë, 33-vjeçari me origjinë shqiptare, dyshohet se ka ndryshuar deklaratën fillestare sipas të cilit ka mohuar akuzat që i ngarkohen dhe në fund ka pranuar pjesëmarrjen në vrasje, por së bashku me të akuzuarën 30-vjeçare dhe 24-vjeçarin rom.

Ata pranojnë se të katërt kanë shkuar në plazh me të njëjtin automjet, por ata vetë nuk janë përfshirë dhe për rrjedhojë nuk dinë se çfarë ka ndodhur saktësisht mes viktimës 31-vjeçare dhe të bashkëakuzuarit të tyre 33-vjeçar. Pretendimet e tyre nuk e bindën hetuesin dhe prokurorin dhe të treve iu caktua masa e ndalimit të përkohshëm.

Avokati mbrojtës i 30-vjeçares greke, George Rallis, pas vendimit të gjykatë u shpreh se klientja e tij ka qenë prezente në shoqërinë e viktimiës dhe autorit por nuk ka qenë pjesmarrëse në krim.

Nga ana e tij, avokati mbrojtës i 24-vjeçarit rom, Apostolos Lytras , theksoi se pas një marrje të gjatë në pyetje, të treve u caktua masa e ndalimit të përkohshëm. Ai tha se klienti im mohon çdo lidhje me këtë krim dhe beson se sapo të dalin rezultatet e ADN-së nga laboratori mjeko-ligjor, do të vërtetohet pa dyshim se ai nuk e ka prekur armën me të cilën është goditur viktima.

31-vjeçari Eni Dollani u gjet i varrosur në rërë në plazhin Kartela Kyparissia më 7 nëntor ku një shtetas shqiptar 33 vjeç, një rom 24 vjeç dhe një greke 30 vjeç janë identifikuar si autorë nga autoritetet policore, të cilët përballen me akuzën e vrasjes me dashje dhe grabitjes.

eni dollani policia greke vritet shqiptari ne greqi

Sondazh

Poll

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

"Injoranca nuk është argument" Nuk i pëlqeu pyetja, Rama prek në faqe gazetaren Ambrozia Meta

Del VIDEOJA, Elia godet Princ Lekën: Familja ime të ka mbajtur me bukë

VIDEO/ Noka i jep Spiropalit pankartën, Ministrja ofrohet ta mbaj para fytyrës

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Tempulli 2/ Me kanabis gati për shitje dhe shuma parash, arrestohen 4 të rinj në Tiranë

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni