LIVE UPDATES
Art&Argëtim

Ish-gruaja e djalit të Joe Biden publikon librin e ri ku dëshmon tradhëtinë bashkëshortore

Kathleen Buhle e cila ishte e martuar me djalin e presidentit aktual të SHBA-së Joe Biden, nga viti 1993 deri në 2017 ka ndarë detaje të reja për jetën e saj bashkëshortore dhe betejat e ish-burrit të saj me varësinë ndaj lëndëve narkotike në librin e saj të ri: ‘ A Memoir of Marriage, Addiction, and Healing

16 Qershor 2022, 13:17 Nga DOSJA

Ish-gruaja e djalit të Joe Biden publikon librin e ri ku dëshmon

SHBA- Ish-gruaja e djalit të presidentit amerikan Hunter Biden ka treguar në librin e saj të ri momentin kur zbuloi se i shoqi e tradhtonte dhe si ajo filloi të dyshonte për lidhjen e tij të më vonshme me kunatën e tij Hallie Biden.

Kathleen Buhle e cila ishte e martuar me djalin e presidentit aktual të SHBA-së Joe Biden, nga viti 1993 deri në 2017 ka ndarë detaje të reja për jetën e saj bashkëshortore dhe betejat e ish-burrit të saj me varësinë ndaj lëndëve narkotike në librin e saj të ri: ‘ A Memoir of Marriage, Addiction, and Healing ( Një kujtim i martesës, varësisë dhe shërimit), i cili u botuar të martën.

Ish-gruaja e djalit të Joe Biden publikon librin e ri ku dëshmon
Libri

Sipas CNN, 52 vjeçarja kuptoi se jeta e saj ndryshoi përgjithmonë në 4 korrik të 2014-ës. Në atë kohë Hunter ndodhej në Meksikë dhe familja e Kathleen kishte ardhur në shtëpinë e çiftit. Vëllai i Kathleen, Michael, duke parë fotot e udhëtimit të saj në Paris ku kishin qëndruar në hotelin Four Seasons në iPad-in e Hunter-it, ai papritmas ndeshet me një foto të një gruaje në një dhomë të ngjashme, nga i njëjti hotel, e veshur me rroba banje.

Kathleen përshkruan në librin e saj momentin kur ajo pa foton.

“Trupi im ngriu. Do të kthehem menjëherë thashë dhe shtërngova iPadin në gjoks ndërsa shkova në dhomën time të gjumit në pjesën e pasme të shtëpisë. Fotografia ishte e një gruaje në ballkonin e një dhome hoteli, njësoj si e jona në Paris e veshur me një mantel të bardhë “Four Seasons”.  Ajo ishte e re dhe e bukur. Fotoja ishte pak e turbullt, por ajo kishte një fytyrë në formë zemre me buzë të kuqe dhe flokë të errët”-shkruan Kathleen.

Fotoja e radhës, shkruan Kathleen, e goditi atë 'si një valë e të gjithë trupit'.

“Hunteri im. Partneri im. Dashuria ime. I ulur me një mantel të ngjashëm, duke parë diçka nga poshtë dhe me sa duket i pavetëdijshëm se po fotografohej.”-shkruan ajo.

Ndërsa jeta e ndërlikuar e dashurisë dhe aferat skandaloze të Hunterit janë dokumentuar mirë vitet e fundit, Kathleen pranon se nga 'të gjitha frikërat', tradhtia e tij ndaj saj ishte 'një gjë' për të cilën ajo kurrë nuk ishte shqetësuar në atë kohë. Ajo tregon se 'i vetmi person tjetër' që i tha për fotot ishte Hallie, e cila ishte e martuar me vëllain e Hunter, Beau. 

Kathleen paraqiti zyrtarisht divorcin nga Hunter në dhjetor 2016, duke zbuluar se dyshja ishin ndarë që nga tetori 2015-ës rreth pesë muaj pasi vëllai i tij Beau vdiq nga kanceri në tru. Por diku mes ndarjes së tyre dhe paraqitjes së divorcit, Hunter kishte filluar të kishte një lidhje me Hallie. 

hunter biden kathleen buhle

Sondazh

Poll

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

"Injoranca nuk është argument" Nuk i pëlqeu pyetja, Rama prek në faqe gazetaren Ambrozia Meta

Del VIDEOJA, Elia godet Princ Lekën: Familja ime të ka mbajtur me bukë

VIDEO/ Noka i jep Spiropalit pankartën, Ministrja ofrohet ta mbaj para fytyrës

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Tempulli 2/ Me kanabis gati për shitje dhe shuma parash, arrestohen 4 të rinj në Tiranë

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni