LIVE UPDATES
Art&Argëtim

"Ja fal edhe katër albumet e mia"/ Soni Malaj flet në lidhje me këngën që "i kopjoi" Dua Lipa

Ish-pjestarja e grupit të njohur “Spirit Voice” u përball me disa prej refreneve më të njohura të këngëve të grupit, të cilat ngjallën nostalgji për këngëtaren.

28 Shkurt 2024, 18:07 Nga S.B
"Ja fal edhe katër albumet e mia"/ Soni Malaj flet në lidhje
Dua Lipa dhe Soni Malaj

TIRANA- Këngëtarja e njohur Soni Malaj ishte e ftuar në një emisonin për të promovuar këngën e saj të re “Fiksim”. Emisioni nisi me performancën live të Sonit e shoqëruar nga banda buzikore. Gjatë intervistës ajo u pyet nga moderatori në lidhje me karrierën e saj ku ajo pranoi se së shpejti do të vijë me një hit të ri përsëri, por detajet i mbajti sekret.

Ish-pjestarja e grupit të njohur “Spirit Voice” u përball me disa prej refreneve më të njohura të këngëve të grupit, të cilat ngjallën nostalgji për këngëtaren. Malaj menjëherë filloi të fliste për sakrificat e prapaskenave të videoklipeve në atë kohë pa kursyer detajet.

“Kam humbur vetullat për të dalë në festival sepse në sallon ikën dritat dhe vajzat ndezën qiri, ndërsa i hidhnin llak flokëve dhe kështu morën vetullat flakë. U detyrova të përdorja laps pastaj” kujtoi Soni.

Ajo që mori vëmendjen në intervistë ishte pyetja ngacmuese e moderatorit në lidhje me një bit (melodi) të ngjashëm të këngës së Sonit dhe Dua Lipës.

“Si përfundim sa lekë të pagoi Dua Lipa?” pyeti moderatori.

“Ja falim Dua Lipës, a do dhe ndonjë këngë tjetër t’ja falim?” ja ktheu Malaj.

Reagimi i Sonit për herë të parë erdhi pasi muzikanti amerikan Jarred Jermaine krahasoi këngën “Dance the night” të Dua Lipës me këngën “Fuoristrada” të grupit Spirit Voice. Ndër të tjera këngëtarja pranoi se mes tyre nuk pati beteja ligjore dhe se ajo ishte mëse e gatshme t’i jepte jo vetëm një këngë por të katërta albumet e saj Duas. Mbi të tjera Soni e kishte parë të gjithën këtë si kënaqësi dhe jo si vjedhje apo diçka e ngjashme. Gjithsesi kjo rastësi mbetet thjesht e tillë, dhe deri më tani nuk ka patur asnjë reagim nga ana e Dua Lipës mbi këtë çështje.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by SONI MALAJ ???? (@soni_malaj)

dua lipa soni malaj

Sondazh

Poll

"Pyes veten kush je"/ Bardhi replikon me Spiropalin: Mos je gjë motra e Olsi Ramës

"Pyes veten kush je"/ Bardhi replikon me Spiropalin: Mos je gjë motra e Olsi Ramës

Rezoluta anti-korrupsion, Çuçi: Ka rënë korrupsioni, 95 % e shërbimeve kryhen nga telefoni

"Vënia në kontroll e SPAK, fantazi"/ Rama i kthehet Opozitës: Po treteni tek 'Rrugica e Shpresës'

Rama mban fjalën në seancë plenare, deputetët godasin tavolinat

"Keni ende shumë për të parë"/ Rama: Korrupsioni në Shqipëri vazhdon

Rezoluta e PS-së në Kuvend/ Rama: Jemi në luftë me korrupsionin prej 10 vjetësh

Argita Malltezi: Ndërrimi i destinacionit të Kompleksit Partizani u bë nga Rama

"Kryedemokrati dhe Malltezi të arrestuar politik", Argita: SPAK ka kaluar nga një akuzë në tjetrën

Paralajmërimi i Argita Mallatezit: Do të përfshihem në politikë nëse është e nevojshme

Pjesmarrja e Berishës në Kuvend u refuzua/ Gjokutaj: Veprim skandaloz i SPAK

Gjyqi ndaj Berishës, Mëngjesi: Është përdorur standard i dyfishtë

Lapsusi me datën/ Rama njofton samitin e madh me komunitetin Europian

“Keni fituar më shumë zgjedhje se unë”/ Cameron batuta me Ramën

"Emigracioni është problem," Cameron i prerë: Partneritet dhe në luftën kundër krimit të organizuar

Emigracioni/ Rama me Cameron: Operacionet do të vazhdojnë, gadishmëria jonë është maksimale

“Anglia më e pranishme në vendin tonë”, Rama: Projekt strategjik për hekurudhën Durrës-Prishtinë

Rama: Me Cameron kemi biseduar për marrëdhëniet bilaterale

Nis fuqishëm protesta para Bashkisë Tiranë, qytetarët hedhin molotov para godinës

Të pranishëm në protestë, akti fisnik i qytetarëve, u japin ujë efektivëve të policisë

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

"Injoranca nuk është argument" Nuk i pëlqeu pyetja, Rama prek në faqe gazetaren Ambrozia Meta

Del VIDEOJA, Elia godet Princ Lekën: Familja ime të ka mbajtur me bukë

VIDEO/ Noka i jep Spiropalit pankartën, Ministrja ofrohet ta mbaj para fytyrës

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Tempulli 2/ Me kanabis gati për shitje dhe shuma parash, arrestohen 4 të rinj në Tiranë

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM