LIVE UPDATES
Art&Argëtim

"Mamaja më ka rrahur pafund", JLo flet për fëmijërinë e saj: Ne u grindëm keq një natë dhe unë u largova

Ylli i popit, 52 vjeç, bëri pretendimin e bujshëm në dokumentarin e saj të ri të Netflix, "Halftime", duke thënë në një skenë se nëna e saj e ka rrahur pafund kur ishte fëmijë.

17 Qershor 2022, 13:32 Nga DOSJA
"Mamaja më ka rrahur pafund", JLo flet për
Jennifer Lopez dhe e ema Lupe

SHBA- Jennifer Lopez foli për marrëdhënien e saj të komplikuar me nënën e saj, Guadalupe "Lupe" Rodriguez, duke pretenduar se ajo e ka rrahur gjatë gjithë fëmijërisë së saj.

Sipas Nypost, ylli i popit, 52 vjeç, bëri pretendimin e bujshëm në dokumentarin e saj të ri të Netflix, "Halftime", duke thënë në një skenë se nëna e saj e ka rrahur pafund kur ishte fëmijë.

"Ajo bëri atë që duhej të bënte për të mbijetuar, dhe kjo e bëri atë të fortë, por gjithashtu e bëri atë të ashpër. Ajo më ka rrahur pafund”.-tha Jlo.

Rodriquez, 76 vjeç, gjithashtu shfaqet në dokumentar, duke pranuar se ishte e ashpër me Lopezin dhe dy motrat e saj, Leslie dhe Lynda. Matriarkja, e cila emigroi nga Porto Riko, rriti tre vajzat e saj në Bronx së bashku me bashkëshortin e saj David, nga i cili u divorcua pasi vajzat u rritën.

Gjithmonë kam pasur pritshmëritë më të larta prej tyre. Ishte vetëm për t'ju treguar se mund të bëni më mirë. Jennifer, ajo më dha kohën më të vështirë, të them të drejtën. Kemi debatuar shumë.”-tha Lupe.

J.Lo u largua nga shtëpia në moshën 18-vjeçare pasi u përplas vazhdimisht me nënën e saj për të ardhmen e saj. Këngëtarja rrëfeu se nuk ishte e fokusuar në shkollë, duke thënë se ishte e hutuar nga kërcimi, diçka që shkaktoi tension mes nënës dhe saj.

"Mamaja ime tha: "Nëse do të jetosh në këtë shtëpi, do të arsimohesh. Ne u grindëm keq një natë dhe unë u largova."-tregoi Lopez.

Rodriguez tha se ajo gjithmonë donte që tre vajzat e saj të kishin një arsim në mënyrë që ato të mos vareshin nga burrat.

"Unë isha larg nga nëna perfekte. E vetmja gjë që mund të them gjithmonë, gjithçka që bëra, e bëra me interesin e tyre më të mirë në zemër."-tha ajo.

Lopez e përshkruan nënën e saj si një person "të komplikuar" në dokumentin e ri, por dyshja tani gëzojnë një marrëdhënie shumë më të qetë me njëri-tjetrin. Skenat emocionale mes dyshes janë ndër shumë momente të sinqerta të kapura në "Halftime", e cila u regjistrua kryesisht në krye të performancës së J.Lo në Super Bowl me Shakira në 2020.

 

jennifer lopez guadalupe

Sondazh

Poll

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni

Newsroom/ Karabolli: Shqipëria do kohë të përshtatet me TikTok, e provuan edhe gazetarët, s’ia dolën

Newsroom 9 |Tik-Tok Kultura, platformë krijimi apo dizinformimi?

Shoqata e Biznesit: Rënia e euros po na falimenton, BSH po fsheh atë që po ndodh!

Vasili në SPAK/ Meta: Asnjë shqetësim me drejtësinë, por afera e inceneratorëve

'Jemi pro protestave'/ Takoi Berishën, Meta: Do bashkëpunojmë për sezonin e ardhshëm parlamentar

Proteste per guroren

Tragjedi në Gramsh! Mbyten në Liqenin e Banjës, polumbarët nxjerrin trupat e babait dhe 2 djemve

“Rama ik” thirrje ne Rogozhine

Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

VIDEO/ Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

Newsroom 8 | MJEKU: EDHE UNË BËRA THIRRJE TË FIKEJ TV

Newsroom 8 | FJONA ÇELA: MEDIAT OPOZITARE U DISKRIMINUAN