LIVE UPDATES
Art&Argëtim

Nuk ndalet! Ish-i i Britney Spears, Kevin Federline, rihapi Instagramin dhe postoi video të saj duke u grindur me djemtë

Të mërkurën mbrëma, Federline riaktivizoi një llogari në Instagram për një kohë të gjatë 'në gjumë' për t'u hakmarrë duke postuar klipet e djemve të tyre, të cilat u filmuan katër vjet më parë.

11 Gusht 2022, 10:00 Nga d.a.
Nuk ndalet! Ish-i i Britney Spears, Kevin Federline, rihapi Instagramin dhe
Spears dhe Ferderline

SHBA- Ish-bashkëshorti i Britney Spears ka postuar një seri videosh të djemve të tyre të vegjël duke debatuar me nënën e tyre, teksa debatet dhe replikat mes tyre bëhen më të ashpra.

Sipas Dailymail, të mërkurën mbrëma, Federline riaktivizoi një llogari në Instagram për një kohë të gjatë 'në gjumë' për t'u hakmarrë duke postuar klipet e djemve të tyre, të cilat u filmuan katër vjet më parë.

Kevin Federline, 44 vjeç, zbuloi javën e kaluar se djemtë e tyre Sean, 16, dhe 15-vjeçari Jayden nuk duan të kalojnë më kohë me Spears, 40 vjeç. Këngëtarja u shkatërrua nga Federline duke folur për përçarjen familjare dhe postoi një sërë mesazhesh të zemëruara në Instagram, duke përfshirë një që akuzonte Federline për ekspozimin e adoleshentëve ndaj marihuanës.

Nuk mund të rri duarkryq dhe të lejoj që djemtë e mi të akuzohen në këtë mënyrë pas asaj që kanë kaluar. Sado që na dhemb, ne si familje vendosëm të postonim këto video që djemtë i bënin kur ishin 11 dhe 12 vjeç. Kjo nuk është as më e keqja. Gënjeshtrat duhet të ndalen. Shpresoj që fëmijët tanë të rriten për të qenë më të mirë se kaq. #Kurrë mos ki frikë nga e vërteta'"- ka shkruar babai i gjashtë fëmijëve. 

Klipi i parë duket se është filmuar nga një prej djemve brenda dhomës së tyre të gjumit, ndërsa Spears hyn dhe i qorton ata që nuk e respektojnë atë.

Djali i thotë: "Hyn këtu, kur ne po përpiqemi të shkojmë në shtrat dhe thua...

Spears ia pret fjalën, duke iu përgjigjur: 'Është shtëpia ime'.

Duke ngritur zërin, ajo vazhdon: “Kjo është shtëpia ime. Nëse dua të hyj këtu dhe të të jap locion për fytyrën tënde, se është i trashë, dhe ti më thua jo, nuk është mirë." Më mirë të filloni të më respektoni mua, a jemi të qartë? Të gjithë duhet të filloni të më trajtoni si një grua me vlerë. Unë jam një grua, mirë? Bëhu i mirë me mua. e kuptoni?' 

Klipi i dytë është filmuar brenda një makine, me Spears në sediljen e pasagjerit dhe dy djemtë pas. Spears ka konfiskuar telefonin e 12-vjeçarit Sean sepse ai refuzoi të vishte këpucë kur ata shkuan për një akullore.

'A e ke humbur mendjen?' ajo u bërtet atyre. 

Njëri nga djemtë ia kthen: 'E ke humbur tënden? 'Nuk të intereson.' 

Spears thotë: 'Më intereson dhe jam e tronditur. Unë jam i tronditur si me ju. Dhe nuk di çfarë të bëj. Dhe unë kam frikë nga ty, sepse je i çuditshëm, sepse po kalon pubertetin". 

Sean i thotë me inat: 'Nëse do të të interesonte vërtet, nuk do të ma hiqje telefonin.' 

Kthesa e fundit e shëmtuar në histori erdhi pasi Spears u akuzua për racizëm pasi ajo tha se djemtë e saj adoleshentë po rriteshin në një shtëpi me më shumë marijuanë sesa një mori fytyrash të famshme, të gjithë të zinj.

Spears, në një replikë të gjatë në Instagram, sulmoi prindërimin e Federline dhe pretendoi se djemtë po rriteshin në një familje "ka më shumë barëra se sa Ludacris, 50 Cent, Jay Z dhe Puff Daddy së ​​bashku". U vu re shpejt se të katër personat që ajo përmendi si pirës marijuane ishin të zinj.

britney spears kevin federline 

Sondazh

Poll

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

"Injoranca nuk është argument" Nuk i pëlqeu pyetja, Rama prek në faqe gazetaren Ambrozia Meta

Del VIDEOJA, Elia godet Princ Lekën: Familja ime të ka mbajtur me bukë

VIDEO/ Noka i jep Spiropalit pankartën, Ministrja ofrohet ta mbaj para fytyrës

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Tempulli 2/ Me kanabis gati për shitje dhe shuma parash, arrestohen 4 të rinj në Tiranë

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni