LIVE UPDATES
Art&Argëtim

Pse Jennifer Lopez është një ndër artistët më të nënvlerësuar në ‘Hollywood’?

Jennifer Lopez është një ndër këngëtaret më të famshme botërore, e cila 20 vite pas këngës së saj ikonike mbetet “fenomenale” si aktore, këngëtare dhe kërcimtare, por së fundmi ajo është nënvlerësuar si këngëtare dhe aktore në Super Bowl.

27 Shtator 2022, 09:19 Nga s.s
Pse Jennifer Lopez është një ndër artistët më
Jennifer Lopez

SHBA- Jennifer Lopez është një ndër këngëtaret më të famshme botërore, e cila 20 vite pas këngës së saj ikonike mbetet “fenomenale” si aktore, këngëtare dhe kërcimtare.

20 vite nga publikimi i saj në shtator të vitit 2002, kënga e Jennifer Lopez-it ‘Jenny from the Block’ është ende po aq e pëlqyer dhe ka tërhequr rreth 162 milionë shikime në YouTube dhe e më shumë, raporton BBC.

Kënga kryesore nga albumi i saj i tretë ‘This is Me… Then’, ishte krijimi i Andre Deyo, një kompozitor i cili u frymëzua nga intervista e Lopez-it në maj të të njëjtit vit me Oprah Winfrey. “Fillimisht, ajo quhej Jenny nga Bronx”, tha Deyo për BBC Culture, “Por në fund u ndryshua. Unë gjithashtu doja t’i jepja asaj një pseudonim të ri, si J-Lo të cilin ajo e kishte përdorur për titullin e saj në albumin e dytë, kështu që pyesja veten nëse do të dëshironte ta thërrisnin Jenny?”

Këngëtarja ka shitur 80 milionë disqe dhe ka regjistruar 8 albume, e cila është shfaqur si aktore edhe në 40 filma të ndryshme, të cilat disa prej tyre janë shfaqur edhe në Netflix.

Ajo u përball me një një periudhe të ngarkuar karriere në 2019 dhe 2020 kur ajo u shfaq në një rol të vlerësuar nga kritikët në filmin Hustlers dhe performoi në shfaqjen e pjesës së parë të Super Bowl 2020. Ajo nuk arriti të marrë një nominim të shumëpritur për Oscar për Hustlers dhe detyrohet të ndajë skenën e Super Bowl me një tjetër artiste latine, Shakira, vendim për të cilin Lopez nuk përmbahet: “Ishte më i keqi, ideja në botë për të pasur dy njerëz të bëjnë Super Bowl!”, tha ajo në kamera. Përmes përzierjes së rastësisë dhe dizajnit, dokumentari duket se shtron pyetjen: "A është ylli më i nënvlerësuar i Lopez Hollywood-it?". Në janar 2001, ajo u bë e vetmja artiste femër që deri më sot kishte albumin numër një dhe një filmin numër një.

jennifer lopez kengetare

Sondazh

Poll

Balla 'lëshon gojën' në Kuvend: Ti Sali, kësaj pjese do vazhdosh t'ja hash gjithmonë...

Balla 'lëshon gojën' në Kuvend: Ti Sali, kësaj pjese do vazhdosh t'ja hash gjithmonë...

Manja-Berishës: Ti do shkosh para meje përballë drejtësisë, mezi pres....

Basha rikthehet në Kuvend, momenti kur flet me dy deputetët e PD që ishin kundër ...

Berisha sulmon Ulsi Manjën: Vendin e ke te Gjushi, je kriminel elektoral

Drafti Ramës për asosacionin, Berisha: Rama shpalosi veten si vasal i Vuçiç

Rrezikon Albin Kurti të shpallet non grata nga SHBA-të? Rama: Nuk i hy këtyre gjërave...

Rama per dialogun Kosove Serbi: Situata po behet alarmante

Basha: PD nuk e drejton Berisha, është përjashtuar

Basha: Nuk jam takuar asnjëherë me Taulant Ballën spekulime

Fillimisht e mohon, pastaj flet për dhunën,Basha për OFENDIMET e mbështetësve të tij: S'i kam parë..

Zgjedhjet në PD/ Bardhi i kthehet Alibeajt: S'jam emocional, qëndrimi im është parimor

Salianji: Opozita do të duhet të ribëhet

A do e mbështesë Bashën për kryetar, përgjigjet Alibeaj

Tensionet në mbledhjen e PD, Alibeaj: Asnjë nga anëtarët e kryesisë nuk ka qenë në presion.

'Duhet t'i lëvizim makinat'/ Numërimi i votave, kryetari i KAS: Do ndërpresim seancën

Pallati qe “fundosi” kryebashkiakun Dako

Arrestimi i Dakos, Berisha: Gjushi shkoi si ai në vresht për kokë të Tahirit, e meriton plotësisht..

Arrestimi i Dakos, Balla: Rama ishte i qartë

Votimi në burgun e Rrogozhinës, Berisha sulmon Rusmalin: Kriminel elektoral, ëndërron të bëhet ....

Arrestimi i Dakos, Ibrahimaj refuzon të flasë: Nuk shprehemi për çështjet e drejtësisë

Vendim i Këshillit të Ministrave: Shfuqizohet bordi i transparencës për çmimin e karburanteve

Rënia euros Ibrahimaj Deri në mars të vitit të ardhshëm,eskportuesit nuk do paguajnë tatim mbi fitim

“Dhunë, kërcënime dhe sharje”, kurthi që iu ngrit deputetëve nga mbështetësit e Bashës

'Nuk është e lehtë...'/ Arrestimi i Vangjush Dakos, reagon për herë të parë Rama: Deri dje krah....

Arrestimi Dakos/ Drejtoria e Policisë merr masa, mbulon godinën

Vihet në pranga 31-vjeçari, sekuestrohen 3 biçikleta të dyshuara të vjedhura prej tij dhe...

“A jeni në vete? Po jo ore tani” Silva Bino acarohet nga prania e gazetarëve pasi dëshmoi në SPAK

Silva Bino 1 orë në SPAK: Kisha një punë, s’kam asgjë për të thën

'Kadastra është portreti i turpit tonë'/ Rama: Dyert e saj do t'i mbyllim, brenda muajit....

"Deputeti nuk mban përgjegjësi për atë që thotë” Basha: Nevojitet ligj i duhur për referendumet

dosja sot 5 qershor

“Në spitalin e Lushnjës bëhen vetëm synetlliqe”, Korreshi: Daja im do të bënte operacion tëmthin…

Balla 'ngacmon' Berishën: Humbe Tropojën, po të dilja ashtu në Librazhd, s'do vija më këtu...

Tensionet në veri të Kosovës/ Berisha: Padroni i Vuçiçit në Tiranë po nxit luftën!

Berisha thirrje për protesta: Jam i bindur se shqiptarët do ngrihen, nuk ka rrugë tjetër

Arrestimi i sekretares së 'MSH', Braçe opozitës: Të fundit që duhet të flasin për korrupsion.

Kuvendi nis me PËRPLASJE/ Bardhi: Manastirliu të dorëhiqet. Braçe i lë fjalën Sulës.

E kishte parkuar poshtë pallatit në Shëngjin/ I thyhen xhamat makinës anëtares së këshillit Bashkiak

Dash Sula: Zoti ju dhentë mend. Keni krijuar grup parlamentar ne burg

Gazment Bardhi pyet Ramën: Pse Vangjush Dako po hyn e del shumë shpesh nga SPAK?

Aksident tek Zogu i Zi në Tiranë, një i plagosur

Ku e dinte?Arrestimi i sekretares së Ministrisë së Shëndetësisë,Rama: Si mund të ndodhë? Na vë në...

'Bashkëshortja e tij ka kriza shëndetësore'/ Avokati: Plotësoi 5 kushte për t'u liruar

'Është dita e fundit e durimit...'/ Lirimi i Tahirit, Berisha: U bë me urdhër nga Rama

Kallëzimet për zgjedhjet vendore, Flamur Noka 1 orë në SPAK: Do më shihni më shpesh këtu

'Nesër publikojmë provat'/ Berisha KQZ-së:Dorëzoni dokumentet për farsën zgjedhore, Rama po i pengon

Basha: Nuk jam bërë pishman për përjashtimin e Berishës.

Aksidenti i rëndë në Ksamil/ Motori me dy persona përplaset me makinën,

"Vjen erë e peshkut të para një jave", Basha për kompetencat e presidentit

Shkojnë t’iu shembin banesën në Vlorë, Policia i tërheq zvarre