LIVE UPDATES
Art&Argëtim

U martuan pas 20 vitesh, publikohet çertifikata e martesës së JLo dhe Ben Affleck

Certifikata e martesës u nënshkrua në Clark County, Nevada, dhe dasma u drejtua nga Pastori Ryan Wolfe me Kenosha Booth si dëshmitar. Detajet e certifikatës zbulojnë se Benjamin Geza Affleck dhe Jennifer Lynne Lopez u martuan dhe J-Lo do të merrte mbiemrin e burrit të saj, duke e bërë atë Jennifer Affleck. 

3 Gusht 2022, 10:23 Nga d.a.

U martuan pas 20 vitesh, publikohet çertifikata e martesës së


Ben Affleck dhe Jennifer Lopez

SHBA- Është publikuar çertifikata e martesës së Jennifer Lopez dhe Ben Affleck, të cilvt u martuan më 17 korrik 2022 dhe zbulon të gjitha detajet e dasmës në Las Vegas.

Certifikata e martesës u nënshkrua në Clark County, Nevada, dhe dasma u drejtua nga Pastori Ryan Wolfe me Kenosha Booth si dëshmitar. Detajet e certifikatës zbulojnë se Benjamin Geza Affleck dhe Jennifer Lynne Lopez u martuan dhe J-Lo do të merrte mbiemrin e burrit të saj, duke e bërë atë Jennifer Affleck. 

TMZ raportoi për herë të parë lajmin kur morën certifikatën e martesës nga Clark County, Nevada ku më pas në gazetën e saj, OntheJlo, J-Lo zbuloi të gjitha detajet rreth martesës së saj me Benin. 

Mbrëmë ne fluturuam për në Vegas, qëndruam në radhë për një licencë me katër çifte të tjera, të gjithë duke bërë të njëjtin udhëtim në kryeqytetin e dasmave të botës. Të gjithë ne duam të njëjtën gjë, që bota të na njohë si partnerë dhe t'i shpallim botës dashurinë tonë përmes historive të lashta dhe simbol pothuajse universal i martesës. Me dashuri, zonja Jennifer Lynn Affleck”.

Kur Jennifer dhe Ben u fejuan për herë të parë në vitin 2003, ylli i Marry Me la të kuptohej se do të merrte mbiemrin e Benit nëse do të martoheshin. 

"Jennifer Lopez, por emri im do të jetë Jennifer Affleck, padyshim," pohoi ajo, duke vënë në dukje gjithashtu se do të shtojë mbiemrin e saj të ri në dokumentat e saj.

J-Lo dhe  ylli i The Last Duel ishin më parë së bashku nga viti 2001 deri në 2004, pas takimit në xhirimet e filmit rom-com Gigli. Çifti i dha fund fejesës në vitin 2004 por më pas çifti u ribashkua në prill 2021. Jennifer dhe Ben njoftuan lidhjen e tyre fejesa më 8 prill 2022, ku Jennifer pozoi me unazën e gjelbër të fejesës më 7 prill duke shkaktuar zëra se çifti u fejua sërish pas 18 vitesh. 

Të sapomartuarit sapo kanë kaluar muajin e mjaltit në Paris të Francës me fëmijët e tyre. Më 21 korrik 2022, J-Lo dhe Ben u panë në restorantin Le Matignon në Paris, Francë. Çifti po putheshin në tavolinën e ngrënies përballë vajzës së Benit, Violet, 16 vjeç. Të dy u panë më vonë duke pasur një moment romantik në mëngjesin e 22 korrikut 2022. Një dëshmitar i pa të dy të ulur në një stol për dy orë ndërsa përqafoheshin dhe putheshin.

jennifer lopez ben affleck

Sondazh

Poll

Merr flak makina mbrenda ne garazh

Merr flak makina mbrenda ne garazh

Dosja Sot date 25 mars

Dosja Sot Date 24 mars

Ndiqte ambulancën që ishte në shërbim emergjence, gjobitet me 300 mijë lekë drejtuesi i mjetit

Skandal në Ali Dem", administratori vendos çip në pallat, banorët ngelin jashtë, mbërrin policia

Dosja Sot date 23 mars

Kryeministri Rama takohet me Rishi Sunak në Londër

Dosja Sot Date 22 mars

"Maskat" aksion në Tiranë, prangosën 20 'korrierë' të grupeve kriminale

Dosja Sot Date 21 mars

'Ka ra zjarr në Surrel!'/ Braçe "tremb" socialistët me LAJMIN E FUNDIT, Qefalia më i shqetësuari

Dosja Sot Date 20 Mars

Berisha i bën thirrje punonjësve të administratës të mos bëhen pjesë e krimit elektoral.

Dosja Sot Date 18 Mars

Burgosja e nënës lehonë/Flet Diana Bahçja: Qaja ditë e natë, por nuk donin t’ia dinin

Qarkullonte me 305 km/h, Cllevio Serbiano e filmonte, shoqërohet në Polici Aleks Vishaj

Dosja Sot Date 17 Mars

U fut në burg 8 ditë pasi lindi, Diana Bahçja: Nuk më lanë të takoja beben

'Shtëpi bari' brenda ish-tuneli të ushtrisë në Krujë, sekuestrohen 390 bimë cannabis sativa

Dosja Sot Date 16 Mars

Tërheqje apo pezullim? Si dredhoi Rama sy për sy me Borrel për 'pasaportat e arta'

Banorët e lagjes Demokracia ne Mamurras bllokojnë rrugën, Cara premtoi rehabilitim te rrugës ne...

Abuzimi me tenderin 3.2 mld lekë, BKH ‘zbarkon’ në zyrat e bashkisë së Bulqizës, sekuestron dosje

Dosja Sot Date 15 Mars

Këshilli i Legjislacionit mbyllet mes debateve, Bardhi ngrihet në këmbë: Shkelni kushtetutën e ikni

"Kryeministri i Shqipërisë si dhuratë e perëndisë", grupi polifonik i dedikon këngë Edi Ramës

Hidhet shorti, Koli Bele caktohet relatori për shqyrtimin e ankimimit të grupit të Alibeajt

Dosja sot Date 14 Mars

Shitësja në panair kërkon t’i dhurojë çantën bashkëshortes, Berisha refuzon: Sot vetëm blihet

Procedohen 70 drejtues mjetesh në 24 orët e fundit, u kapën me shpejtësi të lartë dhe duke bërë gara

Dosja sot Date 13 mars

Kapen 4 rumunë në Vlorë, po kalonin 260 kg kanabis me kamper në Greqi, 5 në kërkim

'Paç fatin e Lali Erit'- Kunjat e Ramës për Veliajn, teksa i dha shansin e tretë për Tiranën?

Rama: Në rrezik të madh tregu, sipërmarrësit të rrisin pagat

Meta pas takimit me Berishen : Aleancë e jashtëzakonshme, pas 15 majit fitojmë shumicën e bashkive

Masakra e Don Boskos, familja Paja hap dyert e mortit, zona me shiritin 'skenë krimi'

'Kasapanë' brenda lokalit! Atentat mafioz, vdes banakierja.5 të plagosur, mes tyre një fëmijë

Meta: Shkojnë për kontroll dhe kapin vibratorët e shokëve

Shirat përmbytin Lezhën, bllokohet qarkullimi, banorët mbyllen në shtëpia

Berisha per institucionet: Ska Klgj por KlgjS

Berisha: 'Alibasha dhe Brava' jane dy pengje te cilat nuk mund te kete asnje lloj negociate"

Kush do e drejtojë koalicionin me Metën? Berisha : S’ka asnjë diskutim! Padyshim që PD

Berisha; E dëgjuat Celibashin që tha në perceptimin tim është Berisha por Rama më thotë Ali-Basha.

Zgjedhjet e 14 majit, Meta: opozitaret bashke per ndryshim

Barrierat e shkatërruara nga përplasja, makina 'fluturoi' nga mbikalimi, ra mbi një tjetër mjet

Celibashi: Të drejtën e regjistrimit të Partisë Demokratike në zgjedhje e ka Lulzim Basha

Celibashi kthen mbrapsht kërkesën e autorizuar nga Basha, kreu i KQZ: Keni 48 orë kohë

Meta ZBARDH takimin me Yuri Kim: SHBA do një opozitë shumë të fuqishme

Vendimi i KQZ për PD, Meta: Çmenduritë e regjimit të Ramës i di çdo shqiptar

"PD kërkon shfuqizim të Bordit të Karburanteve"/ Sula dhe Çupi: Çmimi jashtë normave