LIVE UPDATES
Sport

EFL Cup: Man.City eliminohet nga West Ham, Liverpool e Tottenham në çerekfinale

27 Tetor 2021, 21:37 Nga DOSJA
EFL Cup: Man.City eliminohet nga West Ham, Liverpool e Tottenham në

ANGLI-Surprizë në raundin e 1/16-të të Efl Cup. Manchester City i Guardiolës i thotë lamtumirë kompeticionit i mundur 5-3 me penallti nga ëest Ham pas 0-0 në kohën e rregullt.Tottenham kalon me më shumë vështirësi se sa pritej, 1-0 me Burnley-n me një gol të Lucas Moura.

BURNLEY- TOTTENHAM 0-1

Tottenham rrëmben kalimin në çerekfinale duke mundur Burnley-n në Turf Moor. Spurs me rezerva në këtë ndeshje, por me golashënuesin Kane që drejtoi repartin sulmues, luftuan për të kapërcyer rezistencën e mbrojtjes kundërshtare, kompakte dhe vështirë të jepnin hapësirë. Në gjysmën e pjesës së dytë Pope bllokoi goditjen e Lo Celso nga një pozicion i mirë, më pas në minutën e 68-të Lucas Moura shënoi golin e fitores.

LEICESTER – BRIGHTON 6-4

Leicester vuan, por eliminon Brighton me penallti pas rezultatit 2-2 në kohën e rregullt. Dhelprat e gjetën rrugën e golit pas vetëm 6 minutash, kur një gabim i Steele ia bëri golin më të lehtë Barnes, i cili nuk gaboi. Miqtë barazuan me Webster në minutën e 48-të pjesës së parë, por dy minuta më vonë (gjithmonë në fraksionin e parë) Lookman shënoi 2-1.

Gabimet në mbrojtje nuk ia hoqën sigurinë Brighton-it, i cili arriti të barazonte me Mwepu. Rezultati 2-2 nuk ndryshoi deri në fund dhe dy skuadrat shkuan në penallti: Leicester shënoi katër golat e para, ndërsa Maupay dhe Mëepu gabuan duke dënuar Brighton.

PRESTON – LIVERPOOL 0-2
Minamino dhe Origi mjaftojnë për Liverpool-in në raundin tjetër të kupës kundër modestëve të Preston. Reds zhbllokuan ndeshjen vetëm në minutën e 62-të me Minaminon, megjithatë, ndeshja mbeti e hapur deri në minutën e 84′, kur Origi shënoi golin e dytë.

WEST HEM – MANCHESTER CITY 5-3 d. c. r.
Eliminimi më i bujshëm erdhi me disfatën e Manchester Cityt, që nga penalltitë u mundën ndaj West Ham me rezultatin 5-3.Cilësia e kundërshtarit nuk e lejoi Guardiolën të bënte diçka, pavarësisht se tekniku spanjoll kishte hedhur të gjithë formacionin. Nga pika e bardhë e penalltisë, londinezët nuk humbën asnjë goditje, ndërsa Manchester City gaboi me Foden, ndërsa në goditjen e pestë, Benrahma tradhëtoi skuadrën, zhgënjimi i parë për Guardiolën.

E.Ç (Dosja.al)

Cila mendoni se është alternativa më e mirë:

View Results

sport sport efl cup manchester city west ham efl cup manchester city west ham

Sondazh

Poll

'Newsroom' së shpejti në Euronews...

'Newsroom' së shpejti në Euronews...

'Nesër publikojmë provat'/ Berisha KQZ-së:Dorëzoni dokumentet për farsën zgjedhore, Rama po i pengon

Basha: Nuk jam bërë pishman për përjashtimin e Berishës.

Aksidenti i rëndë në Ksamil/ Motori me dy persona përplaset me makinën,

"Vjen erë e peshkut të para një jave", Basha për kompetencat e presidentit

Shkojnë t’iu shembin banesën në Vlorë, Policia i tërheq zvarre

Basha: Marrëveshja Berisha-Rama e 2008-ës dëmtoi bashkëjetesës demokratike.

“Maskat” grabisin banesën e biznesmenit në Lushnje, marrin paratë dhe bizhuteritë

Tensionet në veri/ Vuçiç 'mobilizoi' ushtrinë, Rama: Shfaqje e pabesueshme, ushtria ZERO fuqi....

Aksident në Lushnje/ Makinat përplasen e përfundojnë në trotuar, plagoset taksisti dhe mësuesja

A do garosh për kreun e PD? I riu "ia përplas" Bashës faktet, ish-kreu i PD: Do e marrësh vesh

"O besprem"/ Lulzim Basha përballet me KRITIKUN, ish-kreu i PD e fton: Hajde se unë nuk shaj...

A do garosh për kreun e PD? I riu "ia përplas" Bashës faktet, ish-kreu i PD: Do e marrësh vesh

I shpallur në kërkim për tentativë për vrasje lokalizohet, kapet dhe vihet në pranga 23-vjeçari.

“E dashuroj, e dua shumë”/ E reja nga Korça ia shpreh NDJENJAT Edi Ramës në mes të turmës

Analiza e zgjedhjeve, Berisha: Faza tjetër do ketë seriozitetin më të madh, mblidhni çdo fakt

Berisha:U bë përpjekje antikushtetuese nga mafia shtetërore shqiptare e ndërkombëtare për të shuar..

Vokshi kallëzim penal në SPAK për kryebashkiakun e Kuçovës dhe Salillarin

Turistët ndalojnë Ramën në Gjirokastër

Shkrihet Akademia e Studimeve Albanologjike, senati: Këtu diçka po lëviz, ka një tendencë, por…

Habib Rexha del para gjykatës së Durrësit!

Lezhë, gjenden 3 mijë fidanë kanabis të mbjellë në kubikë, në fshatin Ungrej, ende nuk dihen autorët

Sherr mes të dehurve në Vlorë, njëri goditet me shishe në kokë

PLAGOSET me armë zjarri 24-vjeçari në Kuçovë/ Në kërkim 4 autorët

Aksident në Tiranë, “Audi” përplaset me taksinë

Elbasan/ Do të vriste një të dënuar për drogë me të cilin kishte bërë sherr, në kërkim 23-vjeçari!

Pastori Akil Pano fiton gjyqin kundër komunitetit LGBT për nismën ‘Prindin 1 dhe Prindin 2’

Lexon denoncimin, Berisha: Dan Hutra, vrasësi i grave ka mbledhur vota për Rakip Sulin.

Shkodër, sekuestrohet parcela me 1437 rrënjë kanabis, 2 në pranga dhe 2 në kërkim

Shpërthim tritoli në një fasoneri në zonën e Freskut, dëme të shumta materiale

Përmbytet Lezha për 5 minuta

'Acarohet' Felaj, gafa e drejtueses së Kuvendit: Vari lesht

Rikthimi i Bashës në krye të PD, Berisha: Vegël në duar të Ramës

Rama "falenderon" opozitën: Rezultati i zgjedhjeve është edhe vepra juaj Rama kundër maxhorancës….

Rama-Dash Sulës: Vdeksha unë për ty o jetimi im

Bardhi i drejtohet Ramës: Pushtetin ta dhanë Doshi e Dako të shpallur non grata, ti je llumi…

Sula: Çfarë kemi bërë të na rritet rroga? Turp më të madh ska

Tabaku: Punon shqiptari dhe pasurohet oligarku

Dibër/ Mbytet tragjikisht një 13 vjeçar në liqenin e fshatit Shumbat, banorët: Pamë çorapen dhe….

Lëvizja Bashkë i pret rrugen Ahmetajt ne protesten para Kuvendit

Rritja e pagave të deputetëve e ministrave,Qorri:Rroga e tyre 39 herë më e madhe se e pensionistit

Zgjedhjet vendore, Rama takim me Glover

'Zoti kryetar'/Basha i ndërhyn të riut: Të lutem, unë s'jam më kryetar, mu drejtoni Basha ose Lulzim

Përfundon mbledhja e PD-së/ Do e pranojë drejtimin e partisë? Tabaku: Të mos përsëriten gabimet...

Dështimi në 14 maj, deputeti Sula: E pafalshme! Po nuk u bashkuam jemi të marrë fund

PD pa kryetar, Xhaferaj dhe Korreshi me një mendim: Nuk duhet të kandidojë as Berisha dhe as Basha

Basha rikthehet në PD? Alibeaj: Çdo kush ka të drejtë të kandidojë

Berisha: Rama bleu votat, per te 'Fajin e ka Saliu'

Marrëveshja me Britaninë për të burgosurit, Manja jep detaje: Është 2-vjeçare, por mund të rinovohet

Momenti ku Habib Rexha është larguar me vrap pasi ekzekutoi me armë zjarri Arjan Gosën.