LIVE UPDATES
LIVE UPDATES

PS feston 31-vjetorin! Rama uroi i pari, Meta&Nano 'dedikim' me videomesazh

TIRANË- Partia Socialiste feston sot 31-vjetorin e themelimit. Festa po zhvillohet në oborrin e selisë së PS-së, ku marrin pjesë ministra, deputetë,dhe figura të njohura të socialistëve. Një ftesë për të marrë pjesë në festë shkoi edhe për LSI, PDIU si dhe Agron Dukën, me të cilët kanë qenë aleatë. Festës në selinë rozë, i janë bashkuar edhe deputetja e LSI-së Erisa Xhixho si dhe sekretari i Përgjithshëm i LSI-së, Endrit Braimllari. Ndërsa Fatos Nano dhe Ilir Meta do të jenë pjesë me një video-mesazh për të uruar socialistët. Vetë kryetari i Partisë Socialiste, Edi Rama, e bëri urimin i pari sot, me një mesazh duke përmendur edhe patronazhistët, për të vijuar më pas me drejtuesit në territor, themeluesit dhe liderin Fatos Nano. Ndërsa nuk ka munguar as reagimi nga "armiku" historik i PS, Sali Berisha, i cili drejton demokratët. Sipas Berishës, Fatos Nano u përpoq të reformonin partinë, por Edi Rama e ka kthyer sërish në parti të lidhur me drogën, krimin dhe vjedhje fondesh publike.

10 artikuj për këtë temë.

5 MUAJ ME PARE

FOTOT/ Ditëlindja e PS-s, Rama i përqafuar me Ruçin, çfarë nuk u pa nga festa e sotme

PS feston 31-vjetorin! Rama uroi i pari, Meta&Nano 'dedikim' me
Edi Rama dhe Gramoz Ruçi

TIRANË- Fotot e mëposhtme janë nga ditëlindja e 31 e Partisë Socialiste. Në pamjet e publikuara nga LSA, shihen anëtarët e kësaj partie teksa festojnë para selisë mavi.  

Por e gjithë vëmendja në këtë festë ka kaluar te afrimiteti i kryeministrit Edi Rama si dhe ishkryeparlamentarit Gramoz Ruçi, i cili është larguar nga politika aktive. Gjithashtu në këtë festë në mungesë së kryetarës së LSI-së Monika Kryemadhi, nga LSI-ja shkuan në festë Erisa Xhixho dhe Endrit Braimllari, ndërkohë që nga Partia Agrare Ambientaliste mori pjesë Agron Duka.

5 MUAJ ME PARE

Festa e PS/ Gjiknuri e fton të flasë, Rama bezdiset: Hë mo tani. Ik na lër rehat!

PS feston 31-vjetorin! Rama uroi i pari, Meta&Nano 'dedikim' me
Edi Rama

TIRANË- Në oborrin e selisë rozë zhvillohet ceremonia për 31-vjetorin e themelimit të Partisë Socialiste. Edhe pse larg nga syri i mediave, kamera ka kapur një moment nga ceremonia, ku kryeministri Edi Rama sikletoset nga Damian Gjiknuri.

Festa është përshëndetur vetëm nga një fjalim i shkurtër i Sekretarit të Përgjithshëm të PS, Damina Gjiknuri, i cili në fund të fjalimit të tij i dha mundësi kryeministrit Rama për të folur.

“Dua t’ju uroj të gjithë socialistëve, 31 vjetorin paçi gjithçka të mirë në familjet tuaja. Të rrojë PS dhe të rrojë Shqipëria. Le të argëtohemi. Nëse kryetari do le të thotë ndonjë gjë,”- tha Gjiknuri me mikrofon. Ndërsa Rama, duke i bërë gjeste me dorë, lë të kuptohet se i thotë: Hë më lëre tashi. Ik na lër rehat.

5 MUAJ ME PARE

ME VD- Festa e PS, Gramoz Ruçi kalon ‘pa kontroll’. Veliaj: Sikur po presim krushqit

PS feston 31-vjetorin! Rama uroi i pari, Meta&Nano 'dedikim' me
Erion Veliaj dhe Gramoz Ruçi

TIRANË- Në 31-vjetorin e themelimit të Partisë Socialiste, nuk mund të mungonte, Gramoz Ruçi. Edhe pse tashmë i tërhequr nga politika aktive, ish-kryetari i parlamentit ka shkuar në takimin e sotëm ku po marrin pjesë figura të ndryshme të PS-së.

Siç duket edhe nga pamjet e mëposhtme, Ruçi është futur pa kontroll ne ambientet ku po zhvillohet ceremonia, ndërsa është pritur nga socialistët e tjerë. Pasi u përshëndet me ta, kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj dëgjohet të thotë: Na duket sikur presim krushqit.

Në hyrje të festës, për të pritur të ftuarit ishin lënë sekretari i Përgjithshëm i PS, Damian Gjiknuri, deputetja Blerina Gjylameti, Veliaj dhe Etjen Xhafaj.

5 MUAJ ME PARE

PS feston 31-vjetorin! Rama uroi i pari, Meta&Nano 'dedikim' me videomesazh

5 MUAJ ME PARE

Partia Socialiste feston 31-vjetorin e themelimit/ Shkon edhe Rama, por me vonesë

PS feston 31-vjetorin! Rama uroi i pari, Meta&Nano 'dedikim' me
Edi Rama

TIRANË-Partia Socialiste feston 31-vjetorin e themelimit të saj, ndërsa festa zhvillohet në oborrin e selisë. Tek takimi me socialistët shkoi edhe kryeministri Edi Rama, por me vonesë. Ndoshta ishte e planifikuar, por duket se është kuruar me kujdes, duke zgjedhur dhe një kostum ngjyrë bezhë. 

5 MUAJ ME PARE

Kryemadhi s'shkon tek 31-vjetori i PS! Kush janë dy përfaqësuesit e saj tek selia mavi

PS feston 31-vjetorin! Rama uroi i pari, Meta&Nano 'dedikim' me
Erisa Xhixho dhe Endrit Braimllari

TIRANË- Partia Socialiste feston 31-vjetorin e themelimit të saj, ndërsa festa zhvillohet në oborrin e selisë. Ftesë për sot ka shkuar edhe Lëvizjen Socialiste për Integrim, por Monika Kryemadhi ka munguar. Në vend të saj, tek socialistët kanë shkuar deputetja e LSI-së Erisa Xhixho dhe sekretari i Përgjithshëm i LSI-së, Endrit Braimllari.

5 MUAJ ME PARE

Festa e PS, kush janë 4 të zgjedhur për të pritur miqtë

PS feston 31-vjetorin! Rama uroi i pari, Meta&Nano 'dedikim' me
4 të përzgjedhurit

TIRANË- Nis festa e 31-vjetorit të themelimit të Partisë Socialiste. Kryebashkiaku i Tiranë, Erion Veliaj, Blerina Gjylameti, Etien Xhafaj dhe Damian Gjiknuri presin të ftuarit tek hyrja. Të vendosur në radhë pas njëri-tjetrit, ata takojnë të gjithë ata që hyjnë në zonën ku po zhvillohet festa, duke i përshëndetur e duke u dhënë dorën. 

5 MUAJ ME PARE

FOTOT/ PS feston 31-vjetorin, nis mbledhja para selisë rozë, gazetarët nuk lejohen

PS feston 31-vjetorin! Rama uroi i pari, Meta&Nano 'dedikim' me
te ftuarit

TIRANË- Partia Socialiste po feston sot 31 vjetorin e krijimit të saj. Në nder të kësaj dite, është planifikuar një organizim festiv nga partia para selisë rozë. 

Para selisë janë vendosur disa tavolina për të ftuarit, ndërkohë që nuk do të mungojnë edhe aleatët e kësaj partie ndër vite. Një ftesë i është dërguar edhe kryetares së LSI-së, Monika Kryemadhi, ftesë të cilës, ajo i është përgjigjur negativisht.

Gjithashtu mësohet se sot nuk do të mbahet fjalime nga asnjë zyrtar i kësaj partie, ndërkohë që as gazetarët nuk do të lejohen.

5 MUAJ ME PARE

31-vjetori i themelimit të PS-së, sot mbahet ceremonia festive, të ftuar LSI dhe PDIU, asnjë nga PD-ja

PS feston 31-vjetorin! Rama uroi i pari, Meta&Nano 'dedikim' me
PS

TIRANË- Partia Socialiste e Shqipërisë feston sot 31-vjetorin e themelimit të saj me rastin e së cilës do të mbahet një ceremoni festive në ambilentet e selisë rozë.

PS feston 31-vjetorin! Rama uroi i pari, Meta&Nano 'dedikim' me

Burime pranë PS-së bëjnë me dije se ceremonia do të mbahet sot pasdite në orën 19:00 në oborrin e kësaj force politike dhe njoftohet se përpos figurave të njohura gjatë viteveve në PS ftesë u është dërguar edhe  LSi-së dhe PDIU-së, ndërkohë që nga Partia Demokratike nuk ka asnjë të ftuar.

Kryeministri Edi Rama nuk nguroi të uronte përvejtorin e Partisë ku falendendoi çdo individ që ka kontribuar në PS, që nga patronazhistët e thjeshtë e deri tek Fatos Nano, ish-lideri dhe themeluesi i saj.

5 MUAJ ME PARE

Nga patronazhisti te Fatos Nano, Rama uron 31-vjetorin e krijimit të PS-së

PS feston 31-vjetorin! Rama uroi i pari, Meta&Nano 'dedikim' me
Edi Rama

TIRANË- Kryeministri Edi Rama e ka nisur mëngjesin e së dielës duke uruar 31-vjetorin e krijimit të Partisë Socialiste.

Në një postim në Facebook Rama shkruan se urimin për ditëlindjen e PS-së ja jep të gjithëve duke nisur nga patronazhisiti më i thjeshtë e deri tek themeluesi Fatos Nano.

Postimi i plotë:

MIRËMËNGJES

dhe me urimin për ditëlindjen e Partisë Socialiste, të gjithë atyre që i kanë dhënë dje dhe i japin sot #PS që nga patronazhisti më i thjeshtë, tek drejtuesit në territor e deri tek themeluesit e saj dhe lideri Fatos Nano, ju uroj të gjithëve ju një të diel të qetë.

Me rastin e 31-vjetorit sot do të mbahet dhe një festë në orën 19:00 në oborrin e selisë rozë. Përveç socialistëve, të ftuar të tjerë do të jenë edhe shumë personazhe të tjerë të politikës, përveç Partisë Demokratike.

31-vjetori i ps

Sondazh

Poll

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

VIDEO- Shpërthimi me tritol në butikun në Durrës, ja si u dëmtua biznesi i gruas

Berisha dhe demokratët 'zaptojnë' Kuvendin

Me pistoleta dhe kallashnikovë në Range Rover/ Arrestohen 4 "të fortët" në Tiranë

Berisha shton akuzën ndaj Ballës: Te ndjek hija e avokatit Ravik Gurra

VIDEO E SHERRIT/ Berisha akuzon Ballen per vrasjen e avokatit Ravik Gurra

PA KOMENT- Shkodra 'nën ujë', ja si duket qyteti

Protesta kundër traut në Divjakë, një betoniere brenda parkut

EKSKLUZIVE- Lulzim Basha takohet me Ben Blushin ne Panairin e Librit, merr me vete edhe vajzën

Balla: Berishës iu dogjën tre marrëveshje tek Porti i Durrësit, koncensionarët po i kërkojnë lekët

Balla-Spahos: Do shkosh tek Porti i Durrësit me pistoletë si Strazimiri, s'keni zgjidhje tjetër

Ndërtimi i rrugëve/Balla 'shigjeton' Partinë e Lirisë:Mondi bëj kallëzime, kishin ministritë në 2017

Balla 'lëshon' gojën: Saliut i rri mendja tek vëllezërit Kariç, na vjen dhe zor t'i përmendim...

Elisa Spiropali realizon "ëndrrën" e fëmijërisë me Berishën, del LIVE me të, tregon 2 gishta

Perplasje mes banoreve dhe Policise ne Divjake

Berisha 'shënjestron' Ulsi Manjën: Vetëm dy mushka kanë mbetur pa u punësuar në fshatin tënd

Berisha bllokon foltoren dhe del në Facebook: Jam live në gjithë botën, mos ma qani hallin mua!

Berisha: Parlamentin e komandojne grupet kriminale

Dëshmia e Orges Xhelilit para avokatëve: Policët bashkiakë më goditën

ME VIDEO- PLAS KEQ SHERRI në Komision, Braçe e humb kontrollin, "shpërthen": Ik ore pirdhu!

Protesta e opozitës, pamjet nga Bulevadi, mijëra qytetarë të mbledhur

Sherri i plotë i Ramës me dy deputetët e PD: Ta tregoj unë ty, do të shkatërroj!

Balla: Kokoneshi jashtë rrezikut për jetën

Veliaj takon Papa Françeskun: Jemi takuar në Tiranë...e aprovuam ndërtimin e bustit të Nënë Terezës

Droge mes karameleve ne Tirane

Grida Duma lë mandatin, kolegët e saj në lot, Açka dhe Gjekmarkaj të përlotur

Grida Duma lë mandatin e deputetes së Partisë Demokratike

Masakra e Lushnjes, babai i Leart Haxhiut: Djali im është i pafajshëm, se di ku është

Përdhunues serial, MOMENTI i arrestimit të Spartak Dyrmishit

Nga një armë në çdo raft rrobash, çfarë gjeti Policia gjatë aksionit në Shkodër

Dalin PAMJET nga megaaksioni në Korçë

Qeni i prish mitingun Ramës, të gjithë meken, kryeministri: Po lëre në punën e vetë...

Ibrahim Lici mesazh audio nga Turqia: Jetoj i lirë, nuk jam arrestuar

Arrestohet Agim Gjata, qelloi mbi RENEA

Meta: O Edi, o lepurush, do të shporrim me poezinë ‘liri a vdekje’ të Havzi Nelës

Pakti PD PL, Meta: Kryetari i Keshillit super politikan

Paloka 'korrekt' me orarin, takohet me Bardhin në një lokal para parlamentit

Alibeaj-Majkos: Je kokrra e komunistit! Deputeti socialist: Budalla! Dosjet s'mund të hapen për...

Flet avokati i vellezerve Mollaj: Tina genjen, e shantazhojne

Durrësi zgjohet nën ujë

Tetori rozë, vajzat dhe gratë e FA i bashkohen fushatës sensibilizuese kundër kancerit të gjirit

NIS PROTESTA në Elbasan/ Qytetarët fikin makinat në shenjë rebelimi, rreshtohen në shesh

Alibeaj pranoi bashkëpunimin, do nisin negociatat/ Berisha: E mirëpres. S'tërhiqem nga Primaret

Demokrati emocionet për 'doktorin'! I bie telefoni kur po fliste me Berishën,e përplas në tokë

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE