LIVE UPDATES
LIVE UPDATES

Vrasja e Liridonës në Kosovë! Arrestohet bashkëshorti, dyshohet si "porositësi", rrëfehet autori: Burri i saj më premtoi 30 mijë euro

• Vrasja e Liridona Murselit në Prishtinë dy netë më parë ka marrë kthesë tjetër. • Hetimet e policisë janë fokusuar te bashkëshorti i saj Naim Murseli. • Ai është arrestuar ditën e sotme, pasi dyshohet se ka orkestruar dhe është përfshirë në vrasjen e bashkëshortes së saj. • Ish-këshilltari i Behgjet Pacollit, deklaroi pas ngjarjes se kanë rënë pre e grabitjes dhe se ai arriti që të largonte fëmijët nga makina, përpara se grabitësit të qëllonin mbi 33-vjeçaren. •Ndërkohë në pranga ka rënë edhe autori i ngjarjes, Granit Plava. • Autori i vrasjes së Liridonës është bashkëfshatar i Naim Murselit dhe është paguar nga ai për të kryer ekzekutimin. • Plava ka pranuar veprën dhe ka deklaruar se Murseli i ka dhënë 30 mijë euro për ta kryer aktin e vrasjes. •Lidhur me arrestimet, ka reaguar edhe ministrja e Drejtësisë në Kosovë, Albulena Haxhiu e cila tha se Naim Murseli ishte përpjekur të fshihte krimin e rëndë. •Behgjet Pacolli ka deklaruar se kushdo që qëndron pas vrasjes së 33-vjeçares duhet të dënohet maksimalisht. •Naim Murseli njihet si ish-këshilltar i Behgjet Pacollit dhe pjesë e stafit të kreut të Aleancës Kosova e Re. • Murseli në rrjete sociale ka reklamuar vazhdimishit jetesën luksoze që ka bërë në Suedi dhe Kosovë. •Të shumta janë edhe fotografitë e tij me Liridonën. •Ende nuk dihet shkaku pse ai pagoi dikë për të vrarë gruan e tij. •Nipi i Naim Murselit, Kushtrim Kokalla, pjestar i FSK-së është arrestuar gjithashtu si bashkëpunëtor në vrasjen e 33-vjeçares.

15 artikuj për këtë temë.

2 MUAJ ME PARE

Nga fotot me Ramën e Kurtin te Dua Lipa dhe Rita Ora, Naim Murseli nuk i kursente 'selfiet' me VIP-at dhe politikanët

Vrasja e Liridonës në Kosovë! Arrestohet bashkëshorti,
Murseli dhe Veliaj

KOSOVË- Naim Murseli, ish-këshilltari i Behgjet Pacollit dhe bashkëshorti i Liridona Murselit, është porositësi për vrasjen e saj. Ai ka paguar 30 mijë euro një bashkëfshatarin e tij për të kryer vrasjen, dy netë më parë. 

Naim Murseli në Kosovë si ish-këshilltar i Behgjet Pacollit dhe pjesë e stafit të kreut të Aleancës Kosova e Re. Murseli në Facebook ka reklamuar vazhdimishit jetesën luksoze që ka bërë në Suedi dhe Kosovë, por edhe në udhëtime të ndryshme bashkë me Pacollin. Të shumta janë edhe fotografitë e tij me gruan, Liridonën, e cila është varrosur sot në fshatin e saj të lindjes në Gjakovë.

Por në profilin e tij në Facebook, Murseli për shkak edhe të angazhimit pranë njeriut më të pasur të Kosovës, ka hedhur foto me personalitete nga më të ndryshme politike dhe spektakli. Murseli ka publikuar fotografi me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, Presidenten Vjosa Osmani apo dhe Presidentin Bajram Begaj. Por po ashtu nuk mungojnë dhe fotot me këngëtaret shqiptare me famë botërore si Dua Lipa apo Rita Ora.

2 MUAJ ME PARE

Vrasja e Liridona Murselit, Evi Kokalari: Ëngjëjt e tu nuk e meritonin këtë tragjedi

Vrasja e Liridonës në Kosovë! Arrestohet bashkëshorti,
Evi Kokalari

TIRANË- Aktivistja Evi Kokalari ka reaguar për ngjarjen e rëndë në Kosovë, ku Naim Murseli inskenoi vrasjen e gruas së tij Liridona Murseli. Me anë të një postimi në Facebook, Kokalari shkruan se ka komunikuar shpesh me çiftin, pasi ishin mbështetës të Trump. Po ashtu ajo shkruan se djemtë e tyre nuk e meritonin këtë tragjedi dhe ngjarje të rëndë. 

Postimi i Plotë:

Jam super e shokuar me ngjarjen e Naim Murselit, per me teper qe e kam njohur personalisht. Ka qene gjithnje pro-Trump dhe kemi komunikuar shpesh. E kam te veshtire te kuptoj cfare mund ta kete shtyre ta bej dicka te tille. Dukeshin cift i lumtur me dy femije te bukur. Sapo kishin mbaruar shtepine e tyre ne Prishtine nderkohe qe per nje kohe te gjate kane jetuar ne Suedi. E vetmja gje qe ben pak llogjike, eshte se ndoshta Liridona ka pasur 'life insurance' ne Suedi, gje qe eshte bere shume here shkak per vrasje te bashkeshorteve ne Amerike. Ndryshe, cfaredo situate te kishin mes tyre, divorci nuk eshte i veshtire per t'u bere. Por vrasja e mamase se femijeve te tu dhe per me teper ne sy te te mitureve, eshte nje krim qe kalon cdo kufi. Ka momente qe uroj se nuk eshte e vertet dhe se Naimi vet do e verifikoj qe ndoshta vrasesi ka genjyer, por te ulta me duken shanset. E vetmja gje qe ngelet per te thene ne kete pike eshte RIP Liridona dhe Zoti qofte me engjejt e tu qe nuk e meritonin kete traume.

Si ndodhi ngjarja? 

Familja Murseli dyshohet se u përballën fillimisht me disa grabitës, të cilët u morën sendet me vlerë dhe më kanë qëlluar me armë. Njëri nga plumbat ka prekur 33-vjeçaren, Liridona Murseli duke e lënë të vdekur në vend. Kjo ngjarje ka tronditur jo vetëm familjen Murseli, por të gjithë opinionin publik. Policia njoftoi se dhe hetimet tashëm kanë nisur për të zbardhur rrethanat dhe motivet e rastit. Naim Murseli, para zyrtarëve policorë për ngjarjen tragjike u ka thënë hetuesve se ndodhej bashkë me gruan dhe fëmijët në makinë, kur papritmas u kanë zënë pritë me një tjetër automjet disa grabitës, të cilët i grabitën. Murseli u ka thënë hetuesve policorë se grabitësit fillimisht u kanë kërkuar gjërat me vlerë, duke marrë paratë dhe telefonat. Ai është shprehur se në këtë situatë të tmerrshme është detyruar të largojë fëmijët nga makina, por aty mbeti bashkëshortja e cila u vra me armë zjarri. Autorët dyshohen të kenë qenë 2 persona. Njëri prej tyre ka qenë i armatosur ndërsa tjetri drejtonte automjetin tip BMë me targa të huaja.

2 MUAJ ME PARE

Bashkëshorti dyshohet si porositësi i vrasjes, familja e Liridonës kërkon zhvarrosjen e trupit të 33-vjeçares nga fshati i tij

Vrasja e Liridonës në Kosovë! Arrestohet bashkëshorti,
foto e varrit

KOSOVË- Familjarët dhe fëmijët ditën e sotme i kanë dhënë lamtumirën e fundit Liridona Murselit në fshatin Cërmanjë të Gjakovës, që është fshati ku banon familja e bashkëshortit, Naimit.

Ky i fundit është arrestuar si porositësi i vrasjes. Pas ngjarjeve të fundit familja Ademaj, që është familja e Liridonës, kërkon zhvarrosjen e vajzës së tyre në mënyrë që ta varrosin në fshatin e tyre.

Gjithashtu në pranga ka përfunduar edhe nipi i Naim Murselit, pjestar i FSK-së, i dyshuar si bashkëpunëtor në vrasje dhe Granit Plava është arrestuar si autor i ekzekutimit të 33-vjeçares. 

Autori i vrasjes është bashkëfshatar i Naim Murselit dhe është paguar nga ai për të kryer ekzekutimin. Plava ka pranuar veprën dhe ka deklaruar se Murseli i ka dhënë 30 mijë euro për ta kryer aktin e vrasjes.

 

2 MUAJ ME PARE

Nipi i Naim Murselit/ Kush është pjestari i FSK-së, bashkëpunëtori i tretë në vrasjen e Liridonës (EMRI)

Vrasja e Liridonës në Kosovë! Arrestohet bashkëshorti,
kushtrim kokalla dhe naim murseli

KOSOVË-Në pranga ka rënë edhe një person i tretë lidhur me rastin e vrasjes së Liridona Murselit. Sipas burimeve nga mediat në Kosovë, ai është arrestuar sot në Prishtinë.

I dyshuari në fjalë mësohet të jetë vëllai i një prej policëve të Njësisë Speciale. Bëhet fjalë për Kushtrim Kokallën, pjesëtar i FSK-së dhe nipi i Naim Murselit, bashkëshortit të Liridonës.

Ndërkaq më herët sot gjatë ditës së sotme, lidhur me këtë rast është arrestuar Naim Murseli, bashkëshorti i viktimës dhe Granit Plava që dyshohet se kreu vrasjen.

Autori i vrasjes së Liridonës është bashkëfshatar i Naim Murselit dhe është paguar nga ai për të kryer ekzekutimin. Plava ka pranuar veprën dhe ka deklaruar se Murseli i ka dhënë 30 mijë euro për ta kryer aktin e vrasjes.

Si ndodhi ngjarja? 

Familja Murseli dyshohet se u përballën fillimisht me disa grabitës, të cilët u morën sendet me vlerë dhe më kanë qëlluar me armë. Njëri nga plumbat ka prekur 33-vjeçaren, Liridona Murseli duke e lënë të vdekur në vend. Kjo ngjarje ka tronditur jo vetëm familjen Murseli, por të gjithë opinionin publik. Policia njoftoi se dhe hetimet tashëm kanë nisur për të zbardhur rrethanat dhe motivet e rastit. Naim Murseli, para zyrtarëve policorë për ngjarjen tragjike u ka thënë hetuesve se ndodhej bashkë me gruan dhe fëmijët në makinë, kur papritmas u kanë zënë pritë me një tjetër automjet disa grabitës, të cilët i grabitën. Murseli u ka thënë hetuesve policorë se grabitësit fillimisht u kanë kërkuar gjërat me vlerë, duke marrë paratë dhe telefonat. Ai është shprehur se në këtë situatë të tmerrshme është detyruar të largojë fëmijët nga makina, por aty mbeti bashkëshortja e cila u vra me armë zjarri. Autorët dyshohen të kenë qenë 2 persona. Njëri prej tyre ka qenë i armatosur ndërsa tjetri drejtonte automjetin tip BMW me targa të huaja.

2 MUAJ ME PARE

Pas Naim Murselit dhe Granit Plavës, arrestohet personi i tretë për vrasjen e Liridona Murselit

Vrasja e Liridonës në Kosovë! Arrestohet bashkëshorti,
liridona murselit dhe naim murseli

KOSOVË- Në pranga ka rënë edhe një person i tretë lidhur me rastin e vrasjes së Liridona Murselit. Sipas burimeve nga mediat në Kosovë, ai është arrestuar sot në Prishtinë.

Ndërkaq më herët sot gjatë ditës së sotme, lidhur me këtë rast është arrestuar Naim Murseli, bashkëshorti i viktimës dhe Granit Plava që dyshohet se kreu vrasjen.

Autori i vrasjes së Liridonës është bashkëfshatar i Naim Murselit dhe është paguar nga ai për të kryer ekzekutimin. Plava ka pranuar veprën dhe ka deklaruar se Murseli i ka dhënë 30 mijë euro për ta kryer aktin e vrasjes.

Si ndodhi ngjarja? 

Familja Murseli dyshohet se u përballën fillimisht me disa grabitës, të cilët u morën sendet me vlerë dhe më kanë qëlluar me armë. Njëri nga plumbat ka prekur 33-vjeçaren, Liridona Murseli duke e lënë të vdekur në vend. Kjo ngjarje ka tronditur jo vetëm familjen Murseli, por të gjithë opinionin publik. Policia njoftoi se dhe hetimet tashëm kanë nisur për të zbardhur rrethanat dhe motivet e rastit. Naim Murseli, para zyrtarëve policorë për ngjarjen tragjike u ka thënë hetuesve se ndodhej bashkë me gruan dhe fëmijët në makinë, kur papritmas u kanë zënë pritë me një tjetër automjet disa grabitës, të cilët i grabitën. Murseli u ka thënë hetuesve policorë se grabitësit fillimisht u kanë kërkuar gjërat me vlerë, duke marrë paratë dhe telefonat. Ai është shprehur se në këtë situatë të tmerrshme është detyruar të largojë fëmijët nga makina, por aty mbeti bashkëshortja e cila u vra me armë zjarri. Autorët dyshohen të kenë qenë 2 persona. Njëri prej tyre ka qenë i armatosur ndërsa tjetri drejtonte automjetin tip BMW me targa të huaja.

2 MUAJ ME PARE

Naim Murseli u arrestua për vrasjen e gruas së tij, reagon Çitaku: Jam pa fjalë, sa dhimbje e trishtim

Vrasja e Liridonës në Kosovë! Arrestohet bashkëshorti,
vlora çitaku

KOSOVË- Nënkryetarja e Partisë Demokratike të Kosovës,  Vlora Çitaku, ka reaguar pas arrestimit të Naim Murselit, pasi dyshohet se ishte porositësi në vrasjen e gruas së tij, Liridona Murselit.

“Jam pa fjalë. Sa dhimbje e trishtim për Liridonën. Jam pa fjalë”, ka shkruar ajo. Prokuroria Themelore në Prishtinë e ka konfirmuar arrestimin e Naim Murselit dhe Granit Plavë, i dyshuar si autori i vrasjes së Liridona Murselit mbrëmjen e së mërkurës.

Autori i vrasjes së Liridonës është bashkëfshatar i Naim Murselit dhe është paguar nga ai për të kryer ekzekutimin. Plava ka pranuar veprën dhe ka deklaruar se Murseli i ka dhënë 30 mijë euro për ta kryer aktin e vrasjes. Lidhur me arrestimet, ka reaguar edhe ministrja e Drejtësisë në Kosovë, Albulena Haxhiu e cila tha se Naim Murseli ishte përpjekur të fshihte krimin e rëndë. 

Si ndodhi ngjarja? 

Familja Murseli dyshohet se u përballën fillimisht me disa grabitës, të cilët u morën sendet me vlerë dhe më kanë qëlluar me armë. Njëri nga plumbat ka prekur 33-vjeçaren, Liridona Murseli duke e lënë të vdekur në vend. Kjo ngjarje ka tronditur jo vetëm familjen Murseli, por të gjithë opinionin publik. Policia njoftoi se dhe hetimet tashëm kanë nisur për të zbardhur rrethanat dhe motivet e rastit. Naim Murseli, para zyrtarëve policorë për ngjarjen tragjike u ka thënë hetuesve se ndodhej bashkë me gruan dhe fëmijët në makinë, kur papritmas u kanë zënë pritë me një tjetër automjet disa grabitës, të cilët i grabitën. Murseli u ka thënë hetuesve policorë se grabitësit fillimisht u kanë kërkuar gjërat me vlerë, duke marrë paratë dhe telefonat. Ai është shprehur se në këtë situatë të tmerrshme është detyruar të largojë fëmijët nga makina, por aty mbeti bashkëshortja e cila u vra me armë zjarri. Autorët dyshohen të kenë qenë 2 persona. Njëri prej tyre ka qenë i armatosur ndërsa tjetri drejtonte automjetin tip BMW me targa të huaja.

2 MUAJ ME PARE

U arrestua për vrasjen e gruas, Naim Murseli pranon aktin para Policisë

Vrasja e Liridonës në Kosovë! Arrestohet bashkëshorti,
Liridona dhe Naim Murseli

KOSOVË- Ish-Këshilltari i Behgjet Pacollit, Naim Murseli ka pranuar para policisë planin për vrasjen e gruas së tij. Indexonline shkruan se Murseli, është zbërthyer para policinë në momentin që bashkëpunëtori i tij Granit Plava ka treguar çdo gjë.

Fillimisht planin për vrasjen e kishte bërë Murseli. Më pas ai ka njoftuar bashkëfshatarin e tij dhe kanë rënë dakord me Granitin për 30 mijë euro.

Si ndodhi ngjarja? 

Familja Murseli dyshohet se u përballën fillimisht me disa grabitës, të cilët u morën sendet me vlerë dhe më kanë qëlluar me armë. Njëri nga plumbat ka prekur 33-vjeçaren, Liridona Murseli duke e lënë të vdekur në vend. Kjo ngjarje ka tronditur jo vetëm familjen Murseli, por të gjithë opinionin publik. Policia njoftoi se dhe hetimet tashëm kanë nisur për të zbardhur rrethanat dhe motivet e rastit. Naim Murseli, para zyrtarëve policorë për ngjarjen tragjike u ka thënë hetuesve se ndodhej bashkë me gruan dhe fëmijët në makinë, kur papritmas u kanë zënë pritë me një tjetër automjet disa grabitës, të cilët i grabitën. Murseli u ka thënë hetuesve policorë se grabitësit fillimisht u kanë kërkuar gjërat me vlerë, duke marrë paratë dhe telefonat. Ai është shprehur se në këtë situatë të tmerrshme është detyruar të largojë fëmijët nga makina, por aty mbeti bashkëshortja e cila u vra me armë zjarri. Autorët dyshohen të kenë qenë 2 persona. Njëri prej tyre ka qenë i armatosur ndërsa tjetri drejtonte automjetin tip BMW me targa të huaja.

2 MUAJ ME PARE

GALERIA/ Fotot me Pacollin dhe jetesa luksoze në Suedi, kush është Naim Murseli, ish-këshilltari që pagoi 30 mijë euro për vrasjen e gruas së tij

Vrasja e Liridonës në Kosovë! Arrestohet bashkëshorti,
Naim Murseli

KOSOVË- Naim Murseli, ish-këshilltari i Behgjet Pacollit dhe bashkëshorti i Liridona Murselit, është porositësi për vrasjen e saj. Ai ka paguar 30 mijë euro një bashkëfshatarin e tij për të kryer vrasjen, dy netë më parë. 

Por kush është Naim Murseli?

Naim Murseli në Kosovë si ish-këshilltar i Behgjet Pacollit dhe pjesë e stafit të kreut të Aleancës Kosova e Re. Murseli në Facebook ka reklamuar vazhdimishit jetesën luksoze që ka bërë në Suedi dhe Kosovë, por edhe në udhëtime të ndryshme bashkë me Pacollin. Të shumta janë edhe fotografitë e tij me gruan, Liridonën, e cila është varrosur sot në fshatin e saj të lindjes në Gjakovë.

Sipas të dhënave, Murseli e ka kryer edhe shkollën e mesme në Gjimnazin “Agnebergs” në qytetin Uddevalla nga viti 2006 deri në vitin 2009 në Suedi. Pas kësaj, Murseli ka regjistruar Shkollën për Biznes në vitin 2010 për të diplomuar më pas. Nga viti 2011, ai ka punuar në Suedi si shitës dhe agjent i shitjes në kompani të ndyrshme suedeze.

Ai gjithashtu figuron si themelues i një kompani mediale dhe se është marrë edhe me marketing në Suedi. Ndërkohë që nga martesa me Liridonën, Naimi ka dy fëmijë. Shkaku se përse Murseli pagoi për vrasjen e gruas së tij ende nuk dihet.

2 MUAJ ME PARE

Pacolli pas arrestimit të Naim Murselit: Dy fëmijë janë pa nënë, kushdo qoftë prapa vrasjes së Liridonës duhet të dënohet

Vrasja e Liridonës në Kosovë! Arrestohet bashkëshorti,
Behgjet Pacolli

KOSOVË- Ish-Presidenti i Kosovës Behgjet Pacolli ka deklaruar se kushdo që qëndron prapa vrasjes së Liridona Murselit duhet të dënohet maksimalisht. Me anë të një postimi në Facebook, Pacolli shkruan se është i tmerruar dhe i tronditur nga vrasja mizore e Liridonës, të cilën thekson se e ka njohur edhe personalisht. Teksa përgëzon Policinë për punën profesionale për zbulimin e rastit, Pacolli shkruan se kushdo që është mbrapa këtij akti, duhet të dalë para drejtësisë.

Sot, fëmijët dhe familja kanë varrosur Liridonën, një vajzë dhe nënë të re e cila u vra mizorisht. Jam ende i tmerruar dhe i tronditur nga vrasja e Liridonës, të cilën e kam njohur personalisht. Sot dhe çdo ditë, lutjet dhe mendimet e mia janë me fëmijët dhe familjen e Liridonës. I përgezoj policinë e Kosovës për punën e madhe dhe profesionale që po bëjnë për zbulimin e rastit. Kushdo qoftë mbrapa këtij akti të tmerrshëm dhe makabër (akt i paparë në traditën tonë), duhet të dalë para drejtësisë dhe të merr dënimin maksimal për këtë.  Sot, dy fëmijë janë pa nënën e tyre, të cilës jeta u mor në rininë e saj. Jam ende i shokuar!.

Si ndodhi ngjarja? 

Familja Murseli dyshohet se u përballën fillimisht me disa grabitës, të cilët u morën sendet me vlerë dhe më kanë qëlluar me armë. Njëri nga plumbat ka prekur 33-vjeçaren, Liridona Murseli duke e lënë të vdekur në vend. Kjo ngjarje ka tronditur jo vetëm familjen Murseli, por të gjithë opinionin publik. Policia njoftoi se dhe hetimet tashëm kanë nisur për të zbardhur rrethanat dhe motivet e rastit. Naim Murseli, para zyrtarëve policorë për ngjarjen tragjike u ka thënë hetuesve se ndodhej bashkë me gruan dhe fëmijët në makinë, kur papritmas u kanë zënë pritë me një tjetër automjet disa grabitës, të cilët i grabitën. Murseli u ka thënë hetuesve policorë se grabitësit fillimisht u kanë kërkuar gjërat me vlerë, duke marrë paratë dhe telefonat. Ai është shprehur se në këtë situatë të tmerrshme është detyruar të largojë fëmijët nga makina, por aty mbeti bashkëshortja e cila u vra me armë zjarri. Autorët dyshohen të kenë qenë 2 persona. Njëri prej tyre ka qenë i armatosur ndërsa tjetri drejtonte automjetin tip BMë me targa të huaja.

2 MUAJ ME PARE

Vrasja e Liridona Murselit, ministrja Haxhiu: Bashkëshorti i viktimës u përpoq të fshihte krimin

Vrasja e Liridonës në Kosovë! Arrestohet bashkëshorti,
albulena haxhiu, naim murseli

KOSOVË- Ministrja e Drejtësisë në Kosovë, Albulena Haxhiu, ka reaguar lidhur me dy arrestimet për vrasjen e 33-vjeçares, Liridona Murseli.

Haxhiu konfirmon se njëri nga personat e arrestuar për vrasjen e Liridonës është bashkëshorti i të ndjerës, i cili ishte përpjekur ta fshihte krimin e rëndë duke thënë se ranë pre e një grabitjeje.

“Me punë intesive, angazhim dhe bashkëpunim ndërmjet policisë dhe prokurorisë, janë arrestuar dy persona të cilët dyshohen për vrasjen e gruas në Prishtinë. Njëri nga personat e arrestuar është bashkëshorti i të ndjerës Liridonës, i cili ishte përpjekur ta fshihte krimin e rëndë duke thënë që ishin cak i një grabitje”, ka shkruar Haxhiu.

Ajo ka vlerësuar punën e policisë dhe tha se ky krim s’do të mbetet pa u ndëshkuar.

“Vlerësoj lart angazhimin e policisë dhe prokurorisë për sqarimin e rrethanave që shpijnë në zbardhjen e këtij krimi të rëndë që mori jetën e të ndjerës Liridonës. Ky krim nuk do të mbetet pa u ndëshkuar. Kriminelët do të përballen me drejtësinë”, shkruan më tej ministrja.

Si ndodhi ngjarja? 

Familja Murseli dyshohet se u përballën fillimisht me disa grabitës, të cilët u morën sendet me vlerë dhe më kanë qëlluar me armë. Njëri nga plumbat ka prekur 33-vjeçaren, Liridona Murseli duke e lënë të vdekur në vend. Kjo ngjarje ka tronditur jo vetëm familjen Murseli, por të gjithë opinionin publik. Policia njoftoi se dhe hetimet tashëm kanë nisur për të zbardhur rrethanat dhe motivet e rastit. Naim Murseli, para zyrtarëve policorë për ngjarjen tragjike u ka thënë hetuesve se ndodhej bashkë me gruan dhe fëmijët në makinë, kur papritmas u kanë zënë pritë me një tjetër automjet disa grabitës, të cilët i grabitën. Murseli u ka thënë hetuesve policorë se grabitësit fillimisht u kanë kërkuar gjërat me vlerë, duke marrë paratë dhe telefonat. Ai është shprehur se në këtë situatë të tmerrshme është detyruar të largojë fëmijët nga makina, por aty mbeti bashkëshortja e cila u vra me armë zjarri. Autorët dyshohen të kenë qenë 2 persona. Njëri prej tyre ka qenë i armatosur ndërsa tjetri drejtonte automjetin tip BMW me targa të huaja.

2 MUAJ ME PARE

Vrau Liridona Murselin/ Ky është autori që u pagua 30 mijë euro nga bashkëshorti i saj (FOTO)

Vrasja e Liridonës në Kosovë! Arrestohet bashkëshorti,
Granit Plava

KOSOVË- Granit Plava është autori që ekzekutoi me armë Liridona Murselin dy netë më parë në Kosovë. Plava është bashkëfshatar i Naim Murselit dhe është paguar nga ai për të kryer ekzekutimin. Plava i arrestuar ka pranuar veprën dhe ka deklaruar se Murseli i ka dhënë 30 mijë euro për ta kryer aktin e vrasjes.

Si ndodhi ngjarja? 

Familja Murseli dyshohet se u përballën fillimisht me disa grabitës, të cilët u morën sendet me vlerë dhe më kanë qëlluar me armë. Njëri nga plumbat ka prekur 33-vjeçaren, Liridona Murseli duke e lënë të vdekur në vend. Kjo ngjarje ka tronditur jo vetëm familjen Murseli, por të gjithë opinionin publik. Policia njoftoi se dhe hetimet tashëm kanë nisur për të zbardhur rrethanat dhe motivet e rastit. Naim Murseli, para zyrtarëve policorë për ngjarjen tragjike u ka thënë hetuesve se ndodhej bashkë me gruan dhe fëmijët në makinë, kur papritmas u kanë zënë pritë me një tjetër automjet disa grabitës, të cilët i grabitën. Murseli u ka thënë hetuesve policorë se grabitësit fillimisht u kanë kërkuar gjërat me vlerë, duke marrë paratë dhe telefonat. Ai është shprehur se në këtë situatë të tmerrshme është detyruar të largojë fëmijët nga makina, por aty mbeti bashkëshortja e cila u vra me armë zjarri. Autorët dyshohen të kenë qenë 2 persona. Njëri prej tyre ka qenë i armatosur ndërsa tjetri drejtonte automjetin tip BMë me targa të huaja.

2 MUAJ ME PARE

EMRI/ Zbulohet identiteti i vrasësit të Liridona Murselit, ishte bashkëfshatar i bashkëshortit të saj

Vrasja e Liridonës në Kosovë! Arrestohet bashkëshorti,
Naim Murseli

KOSOVË- Granit Plava, bashkëfshatar i Naim Murselit është personi që ka marrë përsipër ekzekutimin e Liridona Murselit, dy netë më parë. Plava vrasjen e ka kryer për llogari të Naim Murselit, i cili e ka paguar për ta kryer krimin.

Plava është bashkëfshatar i Naim Murselit dhe biseda e fundit që të dy kanë pasur me njëri-tjetrin është pak para vrasjes. Policia e Kosovës ka gjetur armën e vrasjes dhe makinën me të cilën e krye ngjarja. Të gjitha informacionet janë siguruar nga hapja e kamerave të sigurisë të vendosura nga policia nëpër lagje.

Si ndodhi ngjarja? 

Familja Murseli dyshohet se u përballën fillimisht me disa grabitës, të cilët u morën sendet me vlerë dhe më kanë qëlluar me armë. Njëri nga plumbat ka prekur 33-vjeçaren, Liridona Murseli duke e lënë të vdekur në vend. Kjo ngjarje ka tronditur jo vetëm familjen Murseli, por të gjithë opinionin publik. Policia njoftoi se dhe hetimet tashëm kanë nisur për të zbardhur rrethanat dhe motivet e rastit. Naim Murseli, para zyrtarëve policorë për ngjarjen tragjike u ka thënë hetuesve se ndodhej bashkë me gruan dhe fëmijët në makinë, kur papritmas u kanë zënë pritë me një tjetër automjet disa grabitës, të cilët i grabitën. Murseli u ka thënë hetuesve policorë se grabitësit fillimisht u kanë kërkuar gjërat me vlerë, duke marrë paratë dhe telefonat. Ai është shprehur se në këtë situatë të tmerrshme është detyruar të largojë fëmijët nga makina, por aty mbeti bashkëshortja e cila u vra me armë zjarri. Autorët dyshohen të kenë qenë 2 persona. Njëri prej tyre ka qenë i armatosur ndërsa tjetri drejtonte automjetin tip BMW me targa të huaja.

2 MUAJ ME PARE

Vrasja e Liridona Murselit, autori: Bashkëshorti i saj më pagoi 30 mijë euro

Vrasja e Liridonës në Kosovë! Arrestohet bashkëshorti,
Naim dhe Liridona Murseli

KOSOVË- Personi që u vu në pranga ditën e sotme bashkë me bashkëshortin e Liridona Murselit, ka pranuar në polici se është paguar për vrasjen e saj. Gazeta Express shkruan se Naim Murseli e ka paguar atë për vrasjen e gruas.

Personi i dytë i arrestuar ka pranuar veprën dhe ka deklaruar se Murseli i ka dhënë 30 mijë euro për ta kryer aktin e vrasjes.

Si ndodhi ngjarja? 

Familja Murseli dyshohet se u përballën fillimisht me disa grabitës, të cilët u morën sendet me vlerë dhe më kanë qëlluar me armë. Njëri nga plumbat ka prekur 33-vjeçaren, Liridona Murseli duke e lënë të vdekur në vend. Kjo ngjarje ka tronditur jo vetëm familjen Murseli, por të gjithë opinionin publik. Policia njoftoi se dhe hetimet tashëm kanë nisur për të zbardhur rrethanat dhe motivet e rastit. Naim Murseli, para zyrtarëve policorë për ngjarjen tragjike u ka thënë hetuesve se ndodhej bashkë me gruan dhe fëmijët në makinë, kur papritmas u kanë zënë pritë me një tjetër automjet disa grabitës, të cilët i grabitën. Murseli u ka thënë hetuesve policorë se grabitësit fillimisht u kanë kërkuar gjërat me vlerë, duke marrë paratë dhe telefonat. Ai është shprehur se në këtë situatë të tmerrshme është detyruar të largojë fëmijët nga makina, por aty mbeti bashkëshortja e cila u vra me armë zjarri. Autorët dyshohen të kenë qenë 2 persona. Njëri prej tyre ka qenë i armatosur ndërsa tjetri drejtonte automjetin tip BMW me targa të huaja.

2 MUAJ ME PARE

Incidenti në varrimin e 33-vjeçares, Naim Murseli dhe familjarët largojnë gazetarin nga ceremonia

Vrasja e Liridonës në Kosovë! Arrestohet bashkëshorti,
foto nga ceromonia e varrimit

KOSOVË- Një incident është shënuar sot gjatë ceremonisë së varrimit së 33-vjeçares, Liridona Murseli që u vra mbrëmjen e të mërkurës.

Bashkëshorti i të ndjerës Naim Murseli dhe familjarët e kanë larguar nga aty gazetarin që ka mbuluar ngjarjen, raportojnë mediat në Kosovë. 

Si ndodhi ngjarja? 

Familja Murseli dyshohet se u përballën fillimisht me disa grabitës, të cilët u morën sendet me vlerë dhe më kanë qëlluar me armë. Njëri nga plumbat ka prekur 33-vjeçaren, Liridona Murseli duke e lënë të vdekur në vend. Kjo ngjarje ka tronditur jo vetëm familjen Murseli, por të gjithë opinionin publik. Policia njoftoi se dhe hetimet tashëm kanë nisur për të zbardhur rrethanat dhe motivet e rastit. Naim Murseli, para zyrtarëve policorë për ngjarjen tragjike u ka thënë hetuesve se ndodhej bashkë me gruan dhe fëmijët në makinë, kur papritmas u kanë zënë pritë me një tjetër automjet disa grabitës, të cilët i grabitën. Murseli u ka thënë hetuesve policorë se grabitësit fillimisht u kanë kërkuar gjërat me vlerë, duke marrë paratë dhe telefonat. Ai është shprehur se në këtë situatë të tmerrshme është detyruar të largojë fëmijët nga makina, por aty mbeti bashkëshortja e cila u vra me armë zjarri. Autorët dyshohen të kenë qenë 2 persona. Njëri prej tyre ka qenë i armatosur ndërsa tjetri drejtonte automjetin tip BMW me targa të huaja.

2 MUAJ ME PARE

Akuzohet për orkestrim dhe përfshirje, arrestohet për vrasjen e gruas ish-këshilltari i Behgjet Pacollit

Vrasja e Liridonës në Kosovë! Arrestohet bashkëshorti,
Naim Murseli dhe Liridona Murseli

KOSOVË- Ish-këshilltari i Behgjet Pacollit, Naim Murseli është arrestuar ditën e sotme nga Policia e Kosovës për vrasjen e gruas së tij Liridona Murselit. “Indeksonline” shkruan se Murseli dyshohet për përfshirje dhe orkestrim në vrasjen e bashkëshortes së tij, Liridona Murselit.

Pas përfundimit të ekzaminimit të vendit të ngjarjes, janë ndërmarrë veprimeve intensive hetimore të cilat kanë rezultuar në arrestimin e dy personave të dyshuar lidhur me rastin e sipër shënuar.  Njësiti i hetimeve të përgjithshme të Prishtinës në koordinim me Prokurorinë është duke e vazhduar operacionin e bastisjes në dy lokacione në Gjakovë”, thuhet në njoftimin e përditësuar nga Policia e Kosovës.

Si ndodhi ngjarja? 

Familja Murseli dyshohet se u përballën fillimisht me disa grabitës, të cilët u morën sendet me vlerë dhe më kanë qëlluar me armë. Njëri nga plumbat ka prekur 33-vjeçaren, Liridona Murseli duke e lënë të vdekur në vend. Kjo ngjarje ka tronditur jo vetëm familjen Murseli, por të gjithë opinionin publik. Policia njoftoi se dhe hetimet tashëm kanë nisur për të zbardhur rrethanat dhe motivet e rastit. Naim Murseli, para zyrtarëve policorë për ngjarjen tragjike u ka thënë hetuesve se ndodhej bashkë me gruan dhe fëmijët në makinë, kur papritmas u kanë zënë pritë me një tjetër automjet disa grabitës, të cilët i grabitën. Murseli u ka thënë hetuesve policorë se grabitësit fillimisht u kanë kërkuar gjërat me vlerë, duke marrë paratë dhe telefonat. Ai është shprehur se në këtë situatë të tmerrshme është detyruar të largojë fëmijët nga makina, por aty mbeti bashkëshortja e cila u vra me armë zjarri. Autorët dyshohen të kenë qenë 2 persona. Njëri prej tyre ka qenë i armatosur ndërsa tjetri drejtonte automjetin tip BMW me targa të huaja.

vritet liridona murseli liridona murseli naim murseli

Sondazh

Poll

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni

Newsroom/ Karabolli: Shqipëria do kohë të përshtatet me TikTok, e provuan edhe gazetarët, s’ia dolën

Newsroom 9 |Tik-Tok Kultura, platformë krijimi apo dizinformimi?

Shoqata e Biznesit: Rënia e euros po na falimenton, BSH po fsheh atë që po ndodh!

Vasili në SPAK/ Meta: Asnjë shqetësim me drejtësinë, por afera e inceneratorëve

'Jemi pro protestave'/ Takoi Berishën, Meta: Do bashkëpunojmë për sezonin e ardhshëm parlamentar

Proteste per guroren

Tragjedi në Gramsh! Mbyten në Liqenin e Banjës, polumbarët nxjerrin trupat e babait dhe 2 djemve