LIVE UPDATES
Politike

Me krahët në qafë e i lumtur, Çuçi rrethohet nga vajzat me buzë të kuqe në aktivitetin e makinave në Gjirokastrës, rre

25 Tetor 2020, 21:36 Nga DOSJA
Me krahët në qafë e i lumtur, Çuçi rrethohet nga

GJIROKASTËR– Bledi Çuçi, dhe pse është pjesë e Partisë Socialiste, që qeveris aktualisht, nuk u kushton shumë rëndësi, akteve normative të miratuara nga ky cabinet. Në një aktivitet të zhvilluar në Gjirokastrës, me temën ‘Retr’, Çuçi, ka harruar krejtësisht pandeminë, duke u përfaqëfuar e duke u hedhur krahun në qafë bukurosheve që i dhanë ngjyra këtij aktiviteti.

Në fotot e publikuara nga vetë Çuçi, në profilin e tij në Facebook, shihet se si ministri, qëndron i buzëqeshur krah vajzave buzëkuqe, të veshura me funde e me këmishën e lidhur në bel, me të cilat nuk ka ruajtur distancën, duke u mjaftuar me maskën.

 “#Retro n’sokak, aty ku bashkohen dy të shkuara. Automjetet e dekadave më parë dhe Pazari historik i Gjirokastrës, i cili pas restaurimit të plotë është sot pjesa më atraktive në qytet, më e lakmuara për t’u vizituar dhe për të bërë biznes. Ky transformim i jashtëzakonshëm është një dëshmi domethënëse e modelit tonë të punës dhe vizionit për ta shndërruar këtë qytet të magjishëm në një pol graviteti për turizmin në jug të vendit. Sikur të mos ishte pandemia, Gjirokastra do të kishte këtë vit numrin më të madh të turistëve që ka patur ndonjëherë. E megjithatë më e mira është ende përpara. Së shpejti nisin dy investime të tjera të rëndësishme; rehabilitimi i Sheshit “Çerçiz Topulli” dhe ndërtimi i bypassit,”- shkruan ministri krah fotove.

Por rregullat e pandemisë u harruan? A kanë ndonjë problem shëndetësor vajzat në foto, që i  përjashton nga mbajtja e maskës me detyrim? Edhe nëse do të kishin, po distancën pse s’e ruajnë?

Ndërkohë, qindra qytetarë gjobiten çdo ditë për mosmbajtjen e maskës, nga ana tjetër, çfarë mesazhi japim me këto foto?

(f.m/dosja.al)

1 vit nga zgjedhjet e 25 prillit si e shikoni gjendjen e vendit:

View Results

politike politike bledi çuçi bledi cuci shkel rregullat e pandemise gjirokaster bledi çuçi bledi cuci shkel rregullat e pandemise gjirokaster

Sondazh

Poll
Politike 25 Tetor 2020, 16:06

TIRANË– Partia Demokratike ka shkuar sot tek spitali “Shefqet Ndroqi”. Me anë të një deklarate për mediat, Liljana Ramasaçi, ekspertja e shëndetësis...

"Regjimet nuk kanë kurrë fund të lavdishëm"/Noka: Sa më shumë Edveri juaj të rrisë represionin e tij

"Regjimet nuk kanë kurrë fund të lavdishëm"/Noka: Sa më shumë Edveri juaj të rrisë represionin e tij

Açka vendos fotot e Stalinit dhe Leninit në sallën e Kuvendit

E paprecedentë në Kuvend, gardisti urdhëron gazetarët të dalin nga salla, ata i kthehen: Gangster

Projekt-rezoluta për krimet e komunizmit/ Gjekmarkaj: Nuk u kërkua kurrë falje!

"Shpik histori nga Ilirët e Pellazgët", Spiropali-Basha, replika: Keni një paqartësi historike

Vettingu në politikë, Spiropali: SPAK-un e kemi lënë të lirë nga kontrolli politik

Basha: Të vetmet akte të dërguara për luftën ndaj korrupsionit janë varrosur në sirtarë

Komisioni hetimor antikorrupsion/ Sula: Hiqeni nga rendi i ditës, të raportojnë institucionet

Shehu nga kuvendi: OKB votoi rezolutën për të njohur genocidin serb, mazhoranca jonë e rrëzoi

Pr. vendimi për ngritjen e Komisionit të Posaçëm Antikorrupsion,Gazment Bardhi largohet nga Kuvendit

Kuvendi voton sot Komisionin antikorrupsion,Nikolla nxjerr gazetarët nga salla,reagon ashpër opozita

Rrëzohet kërkesa e opozitës për mocionin me debat / Zhupa-Nikollës: Dëshiron t’i tregosh besnikëri

Komisioni i Posaçëm Antikorrupsion/' Basha: Manovër elektorale e Ramës. Nuk mund të jemi pjesë

Dhunimi i Sokol Mëngjesit/ Policia: Arrestohet organizatori, 20 mijë euro për atë që jep informacion

"E ardhmja nuk mund të mbrohet nga arma", Rama: Ka ardhur koha të ndërtojmë një NATO të arsimit

"Pyes veten kush je"/ Bardhi replikon me Spiropalin: Mos je gjë motra e Olsi Ramës

Rezoluta anti-korrupsion, Çuçi: Ka rënë korrupsioni, 95 % e shërbimeve kryhen nga telefoni

"Vënia në kontroll e SPAK, fantazi"/ Rama i kthehet Opozitës: Po treteni tek 'Rrugica e Shpresës'

Rama mban fjalën në seancë plenare, deputetët godasin tavolinat

"Keni ende shumë për të parë"/ Rama: Korrupsioni në Shqipëri vazhdon

Rezoluta e PS-së në Kuvend/ Rama: Jemi në luftë me korrupsionin prej 10 vjetësh

Argita Malltezi: Ndërrimi i destinacionit të Kompleksit Partizani u bë nga Rama

"Kryedemokrati dhe Malltezi të arrestuar politik", Argita: SPAK ka kaluar nga një akuzë në tjetrën

Paralajmërimi i Argita Mallatezit: Do të përfshihem në politikë nëse është e nevojshme

Pjesmarrja e Berishës në Kuvend u refuzua/ Gjokutaj: Veprim skandaloz i SPAK

Gjyqi ndaj Berishës, Mëngjesi: Është përdorur standard i dyfishtë

Lapsusi me datën/ Rama njofton samitin e madh me komunitetin Europian

“Keni fituar më shumë zgjedhje se unë”/ Cameron batuta me Ramën

"Emigracioni është problem," Cameron i prerë: Partneritet dhe në luftën kundër krimit të organizuar

Emigracioni/ Rama me Cameron: Operacionet do të vazhdojnë, gadishmëria jonë është maksimale

“Anglia më e pranishme në vendin tonë”, Rama: Projekt strategjik për hekurudhën Durrës-Prishtinë

Rama: Me Cameron kemi biseduar për marrëdhëniet bilaterale

Nis fuqishëm protesta para Bashkisë Tiranë, qytetarët hedhin molotov para godinës

Të pranishëm në protestë, akti fisnik i qytetarëve, u japin ujë efektivëve të policisë

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

"Injoranca nuk është argument" Nuk i pëlqeu pyetja, Rama prek në faqe gazetaren Ambrozia Meta

Del VIDEOJA, Elia godet Princ Lekën: Familja ime të ka mbajtur me bukë

VIDEO/ Noka i jep Spiropalit pankartën, Ministrja ofrohet ta mbaj para fytyrës

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Tempulli 2/ Me kanabis gati për shitje dhe shuma parash, arrestohen 4 të rinj në Tiranë

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM