LIVE UPDATES
Politike

“Nën avujt e alkoolit europian”, Bledian Koka ironizon takimin e Ramës me Juncker: Zot mbaje dorën dhe ruaje Shqipërinë

11 Qershor 2019, 20:02 Nga DOSJA
“Nën avujt e alkoolit europian”, Bledian Koka ironizon takimin

TIRANË- Gazetari Bledian Koka ka komentuar vizzitën e kryeministrit Edi Rama në Bruksel, ku u takua me presidentin e Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker.

Juncker gjatë kësaj konference ka bërë lëmsh datën e zgjedhjeve lokale në Shqipëri, ku tha se zgjedhjet do të zhvilloheshin në prill edhe pse jemi në qershor.

Përmes një postimi në Facebook, Koka shprehet me ironi ku shkruan se: “Përtej asaj që Prilli si muaj dhe 11 Qershori si datë janë dy hapësira kohore të papërputhshme as në gotën me plot të konjakut më të skaduar, fakti që Presidenti i Komisionit Europian me shumë gjasë thjeshtë ripërsëriti mesazhin e përcjellë nga celulari i Ramës tek ai i Sorecës, e nga ai i Luigit tek ai i Jean Clodit, është treguesi më real se çfarë përfaqëson administrata aktuale e BE-së në Bruksel”.

Postimi i plotë i Bledian Kokës:

Nen avujt e alkoolit europian
Edi Rama eshte nisur me nje fryme nga Brukseli ne Tirane me ne xhep komentin e fermentuar te Presidenti te KE-se qe e dinte se zgjedhjet lokale ne Shqiperi ishin ne Prill ndersa kerkonte qe votuesit te mos pengoheshin ne votime ne 30 Qershor. Pertej asaj qe Prilli si muaj dhe 11 Qershori si date jane dy hapesira kohore te paperputhshme as ne goten me plot te konjakut me te skaduar, fakti qe Presidenti i Komisionit Europian me shume gjase thjeshteriperseriti mesazhin e percjelle nga celulari i Rames tek ai i Soreces, e nga ai i Luigit tek ai i Jean Clodit, eshte treguesi me real se cfare perfaqeson administrata aktuale e BE-se ne Bruksel. Sa per Edi Ramen qe brohoret ne Facebook “Eureka” me shprese se grahmat balle-kazani te Jean Clod Junkerit do ti shperbejne si alibi per te shkuar ne 30 Qershor, situata paraqitet vertete dramatike dhe aspak e qendrueshme ne komitetin qendror cerebral te shefit te qeverise.
p.s…por perteje kesaj, deri ne nje njoftim te dyte Zot mbaje doren dhe ruaje Shqiperine nga efektet e alkoolit europian.

Kryeministri Rama ka zhvilluar konferencë për shtyp me presidentin e KE-së, Jean-Claude Juncker. Juncker mbështeti Shqipërinë, duke këmbëngulur për zgjedhje lokale më 30 qershor. Rama nuk ka pranuar ta komentojë situatën poltike, por është shprehur se Shqipëria e meriton vijimin e rrugës drejt BE-së pasi ka punuar për negociatat.

(a.m/dosja.al)

Tirana është boshatisur për ditët e pushimit. Cilën nga ritet e shenjta po ndiqni:

View Results

politike politike bledian koka edi rama jean-claude juncker konferenca rama-juncker bledian koka edi rama jean-claude juncker konferenca rama-juncker

Sondazh

Poll

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni

Newsroom/ Karabolli: Shqipëria do kohë të përshtatet me TikTok, e provuan edhe gazetarët, s’ia dolën

Newsroom 9 |Tik-Tok Kultura, platformë krijimi apo dizinformimi?

Shoqata e Biznesit: Rënia e euros po na falimenton, BSH po fsheh atë që po ndodh!

Vasili në SPAK/ Meta: Asnjë shqetësim me drejtësinë, por afera e inceneratorëve

'Jemi pro protestave'/ Takoi Berishën, Meta: Do bashkëpunojmë për sezonin e ardhshëm parlamentar

Proteste per guroren

Tragjedi në Gramsh! Mbyten në Liqenin e Banjës, polumbarët nxjerrin trupat e babait dhe 2 djemve