LIVE UPDATES
Politike

AFATI nis nga tani! Rama- Rrumbullakut: Ke 100 ditë kohë! Nxirre Policinë nga bataku, telefonatave përgjigjiu, kërkesave jo

Edi Rama i premtoi se nuk do të ketë asnjë ndërhyrje për emërimet e drejtorëve në qarke, duke i kërkuar që të bënte punën e tij më së miri.

7 Shtator 2022, 16:43 Nga k.m.
AFATI nis nga tani! Rama- Rrumbullakut: Ke 100 ditë kohë! Nxirre
Edi Rama

TIRANË- Kryeministri Edi Rama i ka dhënë 100 ditë afat Muhamet Rrumbullakut për të bërë punën e tij në Policinë e Shtetit. Rama do rezultate dhe për këtë i ka vendosur pika kyçe specifike drejtorit të ri të Policisë së Shtetit. Në fjalën e tij, Rama i premtoi se nuk do të ketë asnjë ndërhyrje për emërimet e drejtorëve në qarke, duke i kërkuar që të bënte punën e tij më së miri.

"Zoti drejtor i Policisë brenda 100 ditësh Policia e Shtetit duhet të dalë nga kjo vrimë ku është zhytur. Mbështetjen politike do ta keni dhe ju, e kam bërë edhe me ju bisedën para se të merrni detyrën. Telefonatave keni detyrë t'i përgjigjeni, por kërkesave jo, nga kushdo që të vijë. Vetëm në ditën kur të marrë në telefon për të ndërhyrë, ju do të keni të drejtë të bëni shërbime të kësaj natyre. Policia Rrugore duhet të ikin nga pritat, makina inteligjente e bëjnë punën. Policia Rrugore duhet që të largohet nga të gjitha pritat. Struktura e Krimit ekonomik në Policinë e Shtetit më është absurdja dhe më jo eficentia dhe më kokëforta përballë çdo ndryshimi që është bërë. Ka kaluar nga parazitizmi, tek krimi banditesk. Ky është fundi që shyqyr e kemi kapur në fillim bashkëpunim me agjensitë e tjera ligjzbatuese duhet të jenë maksimale. Kam besim që ky lidership i ri, me kryepolicin e ri, me drejtuesin e ri të AMP dhe të IMT, e të tjerët që do të zgjidhen nga drejtori i përgjithshëm dhe vetëm nga ai do të hapë një kapitull të ri të barazisë para ligjit. Çka thashë me operacionin me katet dhe shtesat është i rëndësishëm dhe mesazh shumë i qartë për të gjithë. Ditën që cilindo emër që asociohet me mua apo me qeverinë do të vihet përballë drejtësisë, unë do jem i gëzuar. Cilido emër! Si dita me natën, në raport ku ishim, dhe si nata me ditën, me atë ku duam të jemi. Tani forca përpara, drejt pa u lodhur për të bërë natën ditë që e nesërmja të jetë më e mirë për Policinë e Shtetit. Ishte një fjalë që ka nisur të shkruhet çdo ditë që nga momenti kur mora vesh fatkeqësinë e madhe në Himarë,"-tha Edi Rama.

edi rama muhamet rrumbullaku rama me rrumbullakun 7 shtator 2022

Sondazh

Poll

Balla 'lëshon gojën' në Kuvend: Ti Sali, kësaj pjese do vazhdosh t'ja hash gjithmonë...

Balla 'lëshon gojën' në Kuvend: Ti Sali, kësaj pjese do vazhdosh t'ja hash gjithmonë...

Manja-Berishës: Ti do shkosh para meje përballë drejtësisë, mezi pres....

Basha rikthehet në Kuvend, momenti kur flet me dy deputetët e PD që ishin kundër ...

Berisha sulmon Ulsi Manjën: Vendin e ke te Gjushi, je kriminel elektoral

Drafti Ramës për asosacionin, Berisha: Rama shpalosi veten si vasal i Vuçiç

Rrezikon Albin Kurti të shpallet non grata nga SHBA-të? Rama: Nuk i hy këtyre gjërave...

Rama per dialogun Kosove Serbi: Situata po behet alarmante

Basha: PD nuk e drejton Berisha, është përjashtuar

Basha: Nuk jam takuar asnjëherë me Taulant Ballën spekulime

Fillimisht e mohon, pastaj flet për dhunën,Basha për OFENDIMET e mbështetësve të tij: S'i kam parë..

Zgjedhjet në PD/ Bardhi i kthehet Alibeajt: S'jam emocional, qëndrimi im është parimor

Salianji: Opozita do të duhet të ribëhet

A do e mbështesë Bashën për kryetar, përgjigjet Alibeaj

Tensionet në mbledhjen e PD, Alibeaj: Asnjë nga anëtarët e kryesisë nuk ka qenë në presion.

'Duhet t'i lëvizim makinat'/ Numërimi i votave, kryetari i KAS: Do ndërpresim seancën

Pallati qe “fundosi” kryebashkiakun Dako

Arrestimi i Dakos, Berisha: Gjushi shkoi si ai në vresht për kokë të Tahirit, e meriton plotësisht..

Arrestimi i Dakos, Balla: Rama ishte i qartë

Votimi në burgun e Rrogozhinës, Berisha sulmon Rusmalin: Kriminel elektoral, ëndërron të bëhet ....

Arrestimi i Dakos, Ibrahimaj refuzon të flasë: Nuk shprehemi për çështjet e drejtësisë

Vendim i Këshillit të Ministrave: Shfuqizohet bordi i transparencës për çmimin e karburanteve

Rënia euros Ibrahimaj Deri në mars të vitit të ardhshëm,eskportuesit nuk do paguajnë tatim mbi fitim

“Dhunë, kërcënime dhe sharje”, kurthi që iu ngrit deputetëve nga mbështetësit e Bashës

'Nuk është e lehtë...'/ Arrestimi i Vangjush Dakos, reagon për herë të parë Rama: Deri dje krah....

Arrestimi Dakos/ Drejtoria e Policisë merr masa, mbulon godinën

Vihet në pranga 31-vjeçari, sekuestrohen 3 biçikleta të dyshuara të vjedhura prej tij dhe...

“A jeni në vete? Po jo ore tani” Silva Bino acarohet nga prania e gazetarëve pasi dëshmoi në SPAK

Silva Bino 1 orë në SPAK: Kisha një punë, s’kam asgjë për të thën

'Kadastra është portreti i turpit tonë'/ Rama: Dyert e saj do t'i mbyllim, brenda muajit....

"Deputeti nuk mban përgjegjësi për atë që thotë” Basha: Nevojitet ligj i duhur për referendumet

dosja sot 5 qershor

“Në spitalin e Lushnjës bëhen vetëm synetlliqe”, Korreshi: Daja im do të bënte operacion tëmthin…

Balla 'ngacmon' Berishën: Humbe Tropojën, po të dilja ashtu në Librazhd, s'do vija më këtu...

Tensionet në veri të Kosovës/ Berisha: Padroni i Vuçiçit në Tiranë po nxit luftën!

Berisha thirrje për protesta: Jam i bindur se shqiptarët do ngrihen, nuk ka rrugë tjetër

Arrestimi i sekretares së 'MSH', Braçe opozitës: Të fundit që duhet të flasin për korrupsion.

Kuvendi nis me PËRPLASJE/ Bardhi: Manastirliu të dorëhiqet. Braçe i lë fjalën Sulës.

E kishte parkuar poshtë pallatit në Shëngjin/ I thyhen xhamat makinës anëtares së këshillit Bashkiak

Dash Sula: Zoti ju dhentë mend. Keni krijuar grup parlamentar ne burg

Gazment Bardhi pyet Ramën: Pse Vangjush Dako po hyn e del shumë shpesh nga SPAK?

Aksident tek Zogu i Zi në Tiranë, një i plagosur

Ku e dinte?Arrestimi i sekretares së Ministrisë së Shëndetësisë,Rama: Si mund të ndodhë? Na vë në...

'Bashkëshortja e tij ka kriza shëndetësore'/ Avokati: Plotësoi 5 kushte për t'u liruar

'Është dita e fundit e durimit...'/ Lirimi i Tahirit, Berisha: U bë me urdhër nga Rama

Kallëzimet për zgjedhjet vendore, Flamur Noka 1 orë në SPAK: Do më shihni më shpesh këtu

'Nesër publikojmë provat'/ Berisha KQZ-së:Dorëzoni dokumentet për farsën zgjedhore, Rama po i pengon

Basha: Nuk jam bërë pishman për përjashtimin e Berishës.

Aksidenti i rëndë në Ksamil/ Motori me dy persona përplaset me makinën,

"Vjen erë e peshkut të para një jave", Basha për kompetencat e presidentit

Shkojnë t’iu shembin banesën në Vlorë, Policia i tërheq zvarre