LIVE UPDATES
Politike

'Duhet të gjej një punë tjetër'/ Braçe SQARON përballjen me Taulant Ballën: S'jam kundër kujt! Interesi im i vetëm janë bujqit dhe blegtorët

Erion Braçe tha se nuk kishte asnjë përballje me askënd as në Lushnje dhe as në PS, duke hedhur poshtë aludimet se kishte një përplasje me Taulant Ballën, i cili është drejtuesi politik i qarkut të Fierit.

3 Dhjetor 2022, 13:31 Nga k.m.
'Duhet të gjej një punë tjetër'/ Braçe
Erion Braçe

TIRANË- Deputeti i Partisë Socialiste, Erion Braçe ka sqaruar të gjithë deklaratën e tij që bëri bujë pak ditë më parë ku u mendua se do të largohej nga politika dhe do të dorëzonte mandatin e Partisë Socialiste. Në postimin e tij të gjatë, Braçe tha se nuk kishte asnjë përballje me askënd as në Lushnje dhe as në PS, duke hedhur poshtë aludimet se kishte një përplasje me Taulant Ballën, i cili është drejtuesi politik i qarkut të Fierit. Në fund sqaron se nuk ka pasur për qëllim që të linte mandatin por të mbronte fermerët. 

"Nuk do harxhoj qofte edhe nje minute te vetme te atij mandati-sa te jem, per te qene kunder kujt. Po, kur te shihni qe do luftoj, propozoj, kerkoj, marr gje per vete, familjen time, cilindo biznes-vecanerisht te madh, atehere do jem kunder kujt-kunder njerezve qe me kane besuar e votuar; kjo do te thote te jesh kunder kujt! Nderkohe, dua tu lutem te kuptoni qe ne dy javet e fundit, thelbi nuk jam une; thelbi jane bujqit e blegtoret, puna e tyre, lehtesimi dhe mbeshtetja e saj, ekonomia familjare, tregu, rregulli ne te, ekonomia kombetare; me akte konkrete!,”-shkruan në postimin e tij të gjatë socialisti.

Reagon Erion Braçe: 

UNE NUK JAM KUNDER KUJT!
THJESHT JAM PRO ATYRE QE ME KANE BESUAR, SHERBEJ PER TA!

Une e njoh median, jam nje prej punetoreve te saj;
Por do kursehem gjithnje te jap mend, keshilla apo me keq, te them se si duhet te beni lajme per mua;
Thjesht do them cfare mendoj sa here do permendet emri im;

Ky ne foto jam une, ne nje dite si e djeshmja-tre vite me pare, ne Thumane, duke u pergjigjur per nje djale shembullor e profesionist po aq, MED VELIUN, por edhe per TOP CHANNEL;
Ne foton e dyte, eshte notifikimi per nje kronike ku permendem une, e TOP CHANNEL perseri;

ME NDJENI POR NUK ESHTE LAJM,
ESHTE OPINION;
Opinionin nga PROPAGANDA e ndan nje fije e holle, shume e holle; propaganda nuk i vlen kujt, propaganda nuk eshte interes publik, informimi po, eshte i tille.

Troc;
UNE NUK JAM KUNDER KUJT, AS NE PS, AS NE LUSHNJE, KUDO; vecanerisht kur permenden njerez pa lidhje me punen time, ate qe une them, qendrimet e mia.

Do i lutesha gjithkujt qe ka arkive edhe per mua dhe e perdor shpesh-duke nisur nga TOP CHANNEL, media me e madhe ne vend, te kuptoje e besoje:
UNE JAM PRO ATYRE QE ME KANE BESUAR, VOTUAR, SHERBEJ PER TA!

Patjeter, edhe me gabime apo te meta te miat ne kete pune; por kaq, SHERBIMI PER TA ESHTE INTERESI IM!

Nuk kam asnje interes timin personal, karriere, karrigeje-bosh apo e dikujt;
ka kohe qe kam hequr dore prej tyre, ka qene deshire e imja!

Interesi im i vetem jane ata njerez qe me kane besuar, votuar; interesi i tyre poooo eshte interesi im; per ta flas, bej, propozoj, luftoj qe gjerat te permiresohen, patjeter edhe EKONOMIKISHT!
Te besh kete do te thote te jesh PRO TYRE, JO KUNDER KUJT!

Nuk do harxhoj qofte edhe nje minute te vetme te atij mandati-sa te jem, per te qene kunder kujt.

Po, kur te shihni qe do luftoj, propozoj, kerkoj, marr gje per vete, familjen time, cilindo biznes-vecanerisht te madh, atehere do jem kunder kujt-KUNDER NJEREZVE QE ME KANE BESUAR E VOTUAR;

KJO DO TE THOTE TE JESH KUNDER KUJT!

Nderkohe, dua tu lutem te kuptoni qe ne dy javet e fundit, thelbi nuk jam une;
THELBI JANE BUJQIT E BLEGTORET, PUNA E TYRE, LEHTESIMI DHE MBESHTETJA E SAJ, EKONOMIA FAMILJARE, TREGU, RREGULLI NE TE, EKONOMIA KOMBETARE;
Me akte konkrete!

erion braçe

Sondazh

Poll

Drafti Ramës për asosacionin, Berisha: Rama shpalosi veten si vasal i Vuçiç

Drafti Ramës për asosacionin, Berisha: Rama shpalosi veten si vasal i Vuçiç

Rrezikon Albin Kurti të shpallet non grata nga SHBA-të? Rama: Nuk i hy këtyre gjërave...

Rama per dialogun Kosove Serbi: Situata po behet alarmante

Basha: PD nuk e drejton Berisha, është përjashtuar

Basha: Nuk jam takuar asnjëherë me Taulant Ballën spekulime

Fillimisht e mohon, pastaj flet për dhunën,Basha për OFENDIMET e mbështetësve të tij: S'i kam parë..

Zgjedhjet në PD/ Bardhi i kthehet Alibeajt: S'jam emocional, qëndrimi im është parimor

Salianji: Opozita do të duhet të ribëhet

A do e mbështesë Bashën për kryetar, përgjigjet Alibeaj

Tensionet në mbledhjen e PD, Alibeaj: Asnjë nga anëtarët e kryesisë nuk ka qenë në presion.

'Duhet t'i lëvizim makinat'/ Numërimi i votave, kryetari i KAS: Do ndërpresim seancën

Pallati qe “fundosi” kryebashkiakun Dako

Arrestimi i Dakos, Berisha: Gjushi shkoi si ai në vresht për kokë të Tahirit, e meriton plotësisht..

Arrestimi i Dakos, Balla: Rama ishte i qartë

Votimi në burgun e Rrogozhinës, Berisha sulmon Rusmalin: Kriminel elektoral, ëndërron të bëhet ....

Arrestimi i Dakos, Ibrahimaj refuzon të flasë: Nuk shprehemi për çështjet e drejtësisë

Vendim i Këshillit të Ministrave: Shfuqizohet bordi i transparencës për çmimin e karburanteve

Rënia euros Ibrahimaj Deri në mars të vitit të ardhshëm,eskportuesit nuk do paguajnë tatim mbi fitim

“Dhunë, kërcënime dhe sharje”, kurthi që iu ngrit deputetëve nga mbështetësit e Bashës

'Nuk është e lehtë...'/ Arrestimi i Vangjush Dakos, reagon për herë të parë Rama: Deri dje krah....

Arrestimi Dakos/ Drejtoria e Policisë merr masa, mbulon godinën

Vihet në pranga 31-vjeçari, sekuestrohen 3 biçikleta të dyshuara të vjedhura prej tij dhe...

“A jeni në vete? Po jo ore tani” Silva Bino acarohet nga prania e gazetarëve pasi dëshmoi në SPAK

Silva Bino 1 orë në SPAK: Kisha një punë, s’kam asgjë për të thën

'Kadastra është portreti i turpit tonë'/ Rama: Dyert e saj do t'i mbyllim, brenda muajit....

"Deputeti nuk mban përgjegjësi për atë që thotë” Basha: Nevojitet ligj i duhur për referendumet

dosja sot 5 qershor

“Në spitalin e Lushnjës bëhen vetëm synetlliqe”, Korreshi: Daja im do të bënte operacion tëmthin…

Balla 'ngacmon' Berishën: Humbe Tropojën, po të dilja ashtu në Librazhd, s'do vija më këtu...

Tensionet në veri të Kosovës/ Berisha: Padroni i Vuçiçit në Tiranë po nxit luftën!

Berisha thirrje për protesta: Jam i bindur se shqiptarët do ngrihen, nuk ka rrugë tjetër

Arrestimi i sekretares së 'MSH', Braçe opozitës: Të fundit që duhet të flasin për korrupsion.

Kuvendi nis me PËRPLASJE/ Bardhi: Manastirliu të dorëhiqet. Braçe i lë fjalën Sulës.

E kishte parkuar poshtë pallatit në Shëngjin/ I thyhen xhamat makinës anëtares së këshillit Bashkiak

Dash Sula: Zoti ju dhentë mend. Keni krijuar grup parlamentar ne burg

Gazment Bardhi pyet Ramën: Pse Vangjush Dako po hyn e del shumë shpesh nga SPAK?

Aksident tek Zogu i Zi në Tiranë, një i plagosur

Ku e dinte?Arrestimi i sekretares së Ministrisë së Shëndetësisë,Rama: Si mund të ndodhë? Na vë në...

'Bashkëshortja e tij ka kriza shëndetësore'/ Avokati: Plotësoi 5 kushte për t'u liruar

'Është dita e fundit e durimit...'/ Lirimi i Tahirit, Berisha: U bë me urdhër nga Rama

Kallëzimet për zgjedhjet vendore, Flamur Noka 1 orë në SPAK: Do më shihni më shpesh këtu

'Nesër publikojmë provat'/ Berisha KQZ-së:Dorëzoni dokumentet për farsën zgjedhore, Rama po i pengon

Basha: Nuk jam bërë pishman për përjashtimin e Berishës.

Aksidenti i rëndë në Ksamil/ Motori me dy persona përplaset me makinën,

"Vjen erë e peshkut të para një jave", Basha për kompetencat e presidentit

Shkojnë t’iu shembin banesën në Vlorë, Policia i tërheq zvarre

Basha: Marrëveshja Berisha-Rama e 2008-ës dëmtoi bashkëjetesës demokratike.

“Maskat” grabisin banesën e biznesmenit në Lushnje, marrin paratë dhe bizhuteritë

Tensionet në veri/ Vuçiç 'mobilizoi' ushtrinë, Rama: Shfaqje e pabesueshme, ushtria ZERO fuqi....

Aksident në Lushnje/ Makinat përplasen e përfundojnë në trotuar, plagoset taksisti dhe mësuesja