LIVE UPDATES
Politike

Gafa për Hajredin Pashën 'shkon' në Kuvend/ Toni Gogu në siklet, Braçe kalon masën, ofendon gazetarin: O idiot, pyet tek shtëpia jote!

Petro Koçi dhe Erion Braçe ofenduan gazetarin. Ndërsa Gogu vetë ishte i interesuar se nga cili televizion i shkonte gazetarit.

1 Prill 2023, 07:07 Nga k.m.
Gafa për Hajredin Pashën 'shkon' në Kuvend/ Toni Gogu
Gazetari me deputetët

TIRANË- Raporti i deputetëve të Kuvendit të Shqipërisë me historinë është i 'çalë'. Këtë e tregoi socialisti Toni Gogu, i cili tha se Hajredin Pasha, një pushtues, është heroi i të gjithë dibranëve. Kështu që gazetari i "Piranja" shkoi në Kuvend për të informuar me letër në dorë deputetët, kishte nga ata që nuk e pritën mirë. Petro Koçi dhe Erion Braçe ofenduan gazetarin. Ndërsa Gogu vetë ishte i interesuar se nga cili televizion i shkonte gazetarit.

PYETJET E BËRA:

Beteja e Drinit në Gjoricë të Dibrës?
Kush është Hajredin Pasha?

PRONONCIMET E DEPUTETËVE:

Rrahman Rraja: Ik e pyet atje ku ka ndodhur. Ty do të jap llogari unë në çfarë viti ka ndodhur?!
Tritan Shehu: Mësojua atyre që nuk e dinë.
Aurora Mara: Si thua ti? Unë jam deputete e qarkut Dibër, mua më pyet ti?
Erion Braçe: Ke pyetur nga shtëpia? Ça të lexoj mo idiot. Si mendon që njerëzit janë kaq të paditur siç je ti? Pyet tek shtëpia.
Edi Paloka: Vetëm Toni Gogu nuk e di.
Bujar Leskaj: Pyet Tonin, unë e di.
Lavdrim Krashi: Toni është një deputet që i do shumë dibranët dhe shumë Dibrën. Por bëri një lapsus. Edhe zoti Gogu tashmë e di.
Petro Koçi: Ti je zysh historie? Ta gëzosh.
Toni Gogu: Kush je ti? Kush të ka nisur? Shumë faleminderit....

Hajredin Pasha ishte një gjeneral famëkeq i osmanëve. Vendet e pushtuara nga Perandoria Osmane, mes të cilëve edhe Shqipëria ngritën krye kundër reformave të Tanzimatit, apo rregullave të reja të Portës së Lartë. Dibranët ishin betuar, ashtu siç në këngë thuhet, "dibrën turkut mos me ia lënë". Pra, Hajredin Pasha ishte pushtues dhe jo heroi i Dibrës.

toni gogu gafa e toni gogut hajredin pasha

Sondazh

Poll

Aksident në Lushnje/ Makinat përplasen e përfundojnë në trotuar, plagoset taksisti dhe mësuesja

Aksident në Lushnje/ Makinat përplasen e përfundojnë në trotuar, plagoset taksisti dhe mësuesja

A do garosh për kreun e PD? I riu "ia përplas" Bashës faktet, ish-kreu i PD: Do e marrësh vesh

"O besprem"/ Lulzim Basha përballet me KRITIKUN, ish-kreu i PD e fton: Hajde se unë nuk shaj...

A do garosh për kreun e PD? I riu "ia përplas" Bashës faktet, ish-kreu i PD: Do e marrësh vesh

I shpallur në kërkim për tentativë për vrasje lokalizohet, kapet dhe vihet në pranga 23-vjeçari.

“E dashuroj, e dua shumë”/ E reja nga Korça ia shpreh NDJENJAT Edi Ramës në mes të turmës

Analiza e zgjedhjeve, Berisha: Faza tjetër do ketë seriozitetin më të madh, mblidhni çdo fakt

Berisha:U bë përpjekje antikushtetuese nga mafia shtetërore shqiptare e ndërkombëtare për të shuar..

Vokshi kallëzim penal në SPAK për kryebashkiakun e Kuçovës dhe Salillarin

Turistët ndalojnë Ramën në Gjirokastër

Shkrihet Akademia e Studimeve Albanologjike, senati: Këtu diçka po lëviz, ka një tendencë, por…

Habib Rexha del para gjykatës së Durrësit!

Lezhë, gjenden 3 mijë fidanë kanabis të mbjellë në kubikë, në fshatin Ungrej, ende nuk dihen autorët

Sherr mes të dehurve në Vlorë, njëri goditet me shishe në kokë

PLAGOSET me armë zjarri 24-vjeçari në Kuçovë/ Në kërkim 4 autorët

Aksident në Tiranë, “Audi” përplaset me taksinë

Elbasan/ Do të vriste një të dënuar për drogë me të cilin kishte bërë sherr, në kërkim 23-vjeçari!

Pastori Akil Pano fiton gjyqin kundër komunitetit LGBT për nismën ‘Prindin 1 dhe Prindin 2’

Lexon denoncimin, Berisha: Dan Hutra, vrasësi i grave ka mbledhur vota për Rakip Sulin.

Shkodër, sekuestrohet parcela me 1437 rrënjë kanabis, 2 në pranga dhe 2 në kërkim

Shpërthim tritoli në një fasoneri në zonën e Freskut, dëme të shumta materiale

Përmbytet Lezha për 5 minuta

'Acarohet' Felaj, gafa e drejtueses së Kuvendit: Vari lesht

Rikthimi i Bashës në krye të PD, Berisha: Vegël në duar të Ramës

Rama "falenderon" opozitën: Rezultati i zgjedhjeve është edhe vepra juaj Rama kundër maxhorancës….

Rama-Dash Sulës: Vdeksha unë për ty o jetimi im

Bardhi i drejtohet Ramës: Pushtetin ta dhanë Doshi e Dako të shpallur non grata, ti je llumi…

Sula: Çfarë kemi bërë të na rritet rroga? Turp më të madh ska

Tabaku: Punon shqiptari dhe pasurohet oligarku

Dibër/ Mbytet tragjikisht një 13 vjeçar në liqenin e fshatit Shumbat, banorët: Pamë çorapen dhe….

Lëvizja Bashkë i pret rrugen Ahmetajt ne protesten para Kuvendit

Rritja e pagave të deputetëve e ministrave,Qorri:Rroga e tyre 39 herë më e madhe se e pensionistit

Zgjedhjet vendore, Rama takim me Glover

'Zoti kryetar'/Basha i ndërhyn të riut: Të lutem, unë s'jam më kryetar, mu drejtoni Basha ose Lulzim

Përfundon mbledhja e PD-së/ Do e pranojë drejtimin e partisë? Tabaku: Të mos përsëriten gabimet...

Dështimi në 14 maj, deputeti Sula: E pafalshme! Po nuk u bashkuam jemi të marrë fund

PD pa kryetar, Xhaferaj dhe Korreshi me një mendim: Nuk duhet të kandidojë as Berisha dhe as Basha

Basha rikthehet në PD? Alibeaj: Çdo kush ka të drejtë të kandidojë

Berisha: Rama bleu votat, per te 'Fajin e ka Saliu'

Marrëveshja me Britaninë për të burgosurit, Manja jep detaje: Është 2-vjeçare, por mund të rinovohet

Momenti ku Habib Rexha është larguar me vrap pasi ekzekutoi me armë zjarri Arjan Gosën.

Korreshi: Ore a ju marrin këta të dysheqeve? Se iu hap barku atyre per ne.

Berisha: PD nuk do e mbronte votën me armë apo dhunë! Kjo ishte detyra jonë kryesore

Humbja më e thellë në histori ndaj Veliajt/ Këlliçi: Duhet të bashkohemi të gjithë faktorët

Braçe kritika për ligjin e qeverisë për rritjen e pagave. Shqetësuese paga titullarit dhe punonjësit

Deputetët replikojnë për pagat /Spaho: Mos u tallni me njerëzit, në Albcontrol trajtohen me xhakuzi

Rritja e pagave, Shehaj: Rrisim pagat për popullin, jo për vete. Turp. S'duhet të përjashtohemi

PËRGJAKET VENDI I SHENJTË! Dhunohet rojet e Kishës së Laçit, u përplasën me shitësit ambulantë

Kallzimet për 14 Majin, Flamur Noka thirret në SPAK

Rama falenderon dibranët me dajre