LIVE UPDATES
Politike

Ikja e Nanos/ Rama: Informacionet se dinte fatin e Martinajt e raportonte në ambasada janë legjenda! Duhej një 'shkundje'

Flet pas shkarkimit të Nanos.

22 Shtator 2022, 22:01 Nga F.M
Ikja e Nanos/ Rama: Informacionet se dinte fatin e Martinajt e raportonte
Edi Rama

TIRANË- Kryeministri Edi Rama hodhi poshtë hipotezat se Gledis Nano është larguar nga posti i Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit pasi dinte fatin e të shumëkërkuarit Ervis Martinaj. Në një intervistë për Opinion, Rama tha se as alternativa që Nano raportonte në ambasa nuk qëndron.

Pjesë nga biseda:

Blendi Fevziu: Pse u largua Gledis Nano?

Edi Rama: Pse duhet të jetë kaq e rëndësishme të largohej Gledis Nano?

Blendi Fevziu: Sepse mënyra si u largua ishte, e para u largua para mandatit dhe SHBA-të i dhanë mbështetje

Edi Rama: Ai ma ka konfirmuar mua dorëheqjen.

Blendi Fevziu: Për çfarë arsye?

Edi Rama: I është kërkuar dorëheqja sepse situata e fundit ishte problematike dhe kërkonte adresimin e saj me ndryshim në drejtimin e Policisë së Shtetit. Shumë e thjeshtë.

Blendi Fevziu: Thuhet se ka pasur informacion për Ervis Martinajn, ka bërë takim me ish-efektivin e operacionales, Jeton Lami. Thuhet se ka pasur takim me Lamin dhe se Nano është vënë në dijeni për fatin e Martinajt. Pastaj thuhet se raportonte në ambasadën e SHBA-ve poër lidhjet me krimin.

Rama: Është legjendë urbane.

Blendi Fevziu: Thuhet se Nano ka raportuar në ambasadat e huaja.

Edi Rama: Janë të gjitha legjenda urbane. Di vetëm të them se ka kryer detyrën, ka bërë aq sa ka ditur dhe aq sa ka mundur. Nuk i është vënë në dyshim përpjekja. Këto janë arsyet e vetme. Befas ne nisëm të shohim simptoma problematikash me të cilat Policia e Shtetit është ndarë me kohë.

Blendi Fevziu: Cilat?

Edi Rama: Nga shfaqja e parcelave të kanabisit, rryshfetet e policëve në rrugë. Vrasjet pa përgjigje të kohës së fundit. Të gjitha këto kërkonin një shkundje dhe kaq.

gledis nano edi rama

Sondazh

Poll

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

VIDEO- Shpërthimi me tritol në butikun në Durrës, ja si u dëmtua biznesi i gruas

Berisha dhe demokratët 'zaptojnë' Kuvendin

Me pistoleta dhe kallashnikovë në Range Rover/ Arrestohen 4 "të fortët" në Tiranë

Berisha shton akuzën ndaj Ballës: Te ndjek hija e avokatit Ravik Gurra

VIDEO E SHERRIT/ Berisha akuzon Ballen per vrasjen e avokatit Ravik Gurra

PA KOMENT- Shkodra 'nën ujë', ja si duket qyteti

Protesta kundër traut në Divjakë, një betoniere brenda parkut

EKSKLUZIVE- Lulzim Basha takohet me Ben Blushin ne Panairin e Librit, merr me vete edhe vajzën

Balla: Berishës iu dogjën tre marrëveshje tek Porti i Durrësit, koncensionarët po i kërkojnë lekët

Balla-Spahos: Do shkosh tek Porti i Durrësit me pistoletë si Strazimiri, s'keni zgjidhje tjetër

Ndërtimi i rrugëve/Balla 'shigjeton' Partinë e Lirisë:Mondi bëj kallëzime, kishin ministritë në 2017

Balla 'lëshon' gojën: Saliut i rri mendja tek vëllezërit Kariç, na vjen dhe zor t'i përmendim...

Elisa Spiropali realizon "ëndrrën" e fëmijërisë me Berishën, del LIVE me të, tregon 2 gishta

Perplasje mes banoreve dhe Policise ne Divjake

Berisha 'shënjestron' Ulsi Manjën: Vetëm dy mushka kanë mbetur pa u punësuar në fshatin tënd

Berisha bllokon foltoren dhe del në Facebook: Jam live në gjithë botën, mos ma qani hallin mua!

Berisha: Parlamentin e komandojne grupet kriminale

Dëshmia e Orges Xhelilit para avokatëve: Policët bashkiakë më goditën

ME VIDEO- PLAS KEQ SHERRI në Komision, Braçe e humb kontrollin, "shpërthen": Ik ore pirdhu!

Protesta e opozitës, pamjet nga Bulevadi, mijëra qytetarë të mbledhur

Sherri i plotë i Ramës me dy deputetët e PD: Ta tregoj unë ty, do të shkatërroj!

Balla: Kokoneshi jashtë rrezikut për jetën

Veliaj takon Papa Françeskun: Jemi takuar në Tiranë...e aprovuam ndërtimin e bustit të Nënë Terezës

Droge mes karameleve ne Tirane

Grida Duma lë mandatin, kolegët e saj në lot, Açka dhe Gjekmarkaj të përlotur

Grida Duma lë mandatin e deputetes së Partisë Demokratike

Masakra e Lushnjes, babai i Leart Haxhiut: Djali im është i pafajshëm, se di ku është

Përdhunues serial, MOMENTI i arrestimit të Spartak Dyrmishit

Nga një armë në çdo raft rrobash, çfarë gjeti Policia gjatë aksionit në Shkodër

Dalin PAMJET nga megaaksioni në Korçë

Qeni i prish mitingun Ramës, të gjithë meken, kryeministri: Po lëre në punën e vetë...

Ibrahim Lici mesazh audio nga Turqia: Jetoj i lirë, nuk jam arrestuar

Arrestohet Agim Gjata, qelloi mbi RENEA

Meta: O Edi, o lepurush, do të shporrim me poezinë ‘liri a vdekje’ të Havzi Nelës

Pakti PD PL, Meta: Kryetari i Keshillit super politikan

Paloka 'korrekt' me orarin, takohet me Bardhin në një lokal para parlamentit

Alibeaj-Majkos: Je kokrra e komunistit! Deputeti socialist: Budalla! Dosjet s'mund të hapen për...

Flet avokati i vellezerve Mollaj: Tina genjen, e shantazhojne

Durrësi zgjohet nën ujë

Tetori rozë, vajzat dhe gratë e FA i bashkohen fushatës sensibilizuese kundër kancerit të gjirit

NIS PROTESTA në Elbasan/ Qytetarët fikin makinat në shenjë rebelimi, rreshtohen në shesh

Alibeaj pranoi bashkëpunimin, do nisin negociatat/ Berisha: E mirëpres. S'tërhiqem nga Primaret

Demokrati emocionet për 'doktorin'! I bie telefoni kur po fliste me Berishën,e përplas në tokë

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE