LIVE UPDATES
Politike

Në rresht për një! Socialistët shkelin ligjin me dy këmbët, fushatë në shkolla dhe me administratën publike (RASTET)

Dosja.al vëzhgoi profilet e emrave të mësipërm dhe vuri re se njoftimi që i ndaloi rreptësisht këto aktivitete, ka qenë i padukshëm për ta.

24 Mars 2023, 17:14 Nga F.M
Në rresht për një! Socialistët shkelin ligjin me dy
Socialistët

TIRANË- Komisioni Qendror i Zgjedhjeve urdhëron, por socialistët nuk binden! Vetëm dy ditë më parë, KQZ doli me një njoftim të prerë dhe u ndaloi socialistëve pesë aktivitete, nisur nga ministrja Elva Margariti, Mirela Kumbaro e kryebashkiakët Flamur Golemi, Redjan Krali dhe Erion Veliaj. Dosja.al vëzhgoi profilet e emrave të mësipërm dhe vuri re se njoftimi që i ndaloi rreptësisht këto aktivitete, ka qenë i padukshëm për ta.

Rastet…

Kryebashkiaku Erion Veliaj ka vënë sot në rresht për ta duartrokitur të gjithë punonjësit e Policisë Bashkiake, Zjarrfikësit, punonjësit e IMT-së dhe i gjithë stafi i AMK-së. Të gjithë kanë mbushur stolat e Amfiteatri të Tiranës tek Liqeni Artificial si asnjëherë më parë dhe dëgjojnë, filmojnë e duartrokasin me ëndje qytetarin numër një të Tiranës.

KQZ-ja e tha prerë se kryebashkiaku i Kavajës, Redjan Krali nuk duhej kurrsesi të zhvillonte bisedë me ekselentët e gjimnazit, por ai e plotësoi dëshirën e tij. Nën shqërinë e deputetit socialist Etjen Xhafaj, Krali u ul dy ditë më parë me nxënësit më të mirë të Kavajës.

Flamur Golemit iu ndaluan tre aktivitete, 1 që bëhet fjalë për inspektim punimesh në rrugën e fshatit Zhulat, dhe 2 të tjera që fokus kanë pasur turizmin dhe të rinjtë, përgatitjes e studentëve për tregun e punës si edhe përmirësimi i cilësisë së jetës. Në një nga këto takime do të ishte e pranishme edhe Mirela Kumbaro, drejtuese e PS-së në Gjirokastër. Dhe nga këto, ajo që realizoi ishte një promovim i punimeve të Ujësjellësit. Pranë tij ishte dhe Kumbaro e ministrja Belinda Balluku.

Ndërsa Ministrja e Kulturës, Elva Margariti sot në orën 14:00 kishte organizuar një bisedë të hapur “për klasterin dixhital për audiovizivën”. Aktiviteti ishte planifikuar që të mbahej në ambientet e Ministrisë së Kulturës, por që KQZ-ja s’e ka dhënë ‘lejen’.

Gjithsesi, Margariti s’ka pritur këtë vendim për të bërë një ‘dorë fushatë’ në shkolla. Në postimin e bërë në profilin e saj në Facebook, ajo shihet se është ulur mes nxënësve të shkollës “Edith Durham”.

Të gjitha këto aktivitete janë të ndëshkueshme, por afrimi i 14 majit ka bërë që përfaqësuesit e maxhorancës ‘të mbyllin sytë’ dhe të shtojnë takimet e organizimet, duke përfshirë këtu ambientet shkollore dhe duke shkelur kështu nenin 91 të Kodit Zgjedhor, i cili nuk lejon përdorimin e ambienteve shkollore, nxënësve apo mësuesve për qëllime elektorale.

erion veliaj belinda balluku mirela kumbaro redjan krali flamur golemi ilirjan celibashi

Sondazh

Poll

Turistët ndalojnë Ramën në Gjirokastër

Turistët ndalojnë Ramën në Gjirokastër

Shkrihet Akademia e Studimeve Albanologjike, senati: Këtu diçka po lëviz, ka një tendencë, por…

Habib Rexha del para gjykatës së Durrësit!

Lezhë, gjenden 3 mijë fidanë kanabis të mbjellë në kubikë, në fshatin Ungrej, ende nuk dihen autorët

Sherr mes të dehurve në Vlorë, njëri goditet me shishe në kokë

PLAGOSET me armë zjarri 24-vjeçari në Kuçovë/ Në kërkim 4 autorët

Aksident në Tiranë, “Audi” përplaset me taksinë

Elbasan/ Do të vriste një të dënuar për drogë me të cilin kishte bërë sherr, në kërkim 23-vjeçari!

Pastori Akil Pano fiton gjyqin kundër komunitetit LGBT për nismën ‘Prindin 1 dhe Prindin 2’

Lexon denoncimin, Berisha: Dan Hutra, vrasësi i grave ka mbledhur vota për Rakip Sulin.

Shkodër, sekuestrohet parcela me 1437 rrënjë kanabis, 2 në pranga dhe 2 në kërkim

Shpërthim tritoli në një fasoneri në zonën e Freskut, dëme të shumta materiale

Përmbytet Lezha për 5 minuta

'Acarohet' Felaj, gafa e drejtueses së Kuvendit: Vari lesht

Rikthimi i Bashës në krye të PD, Berisha: Vegël në duar të Ramës

Rama "falenderon" opozitën: Rezultati i zgjedhjeve është edhe vepra juaj Rama kundër maxhorancës….

Rama-Dash Sulës: Vdeksha unë për ty o jetimi im

Bardhi i drejtohet Ramës: Pushtetin ta dhanë Doshi e Dako të shpallur non grata, ti je llumi…

Sula: Çfarë kemi bërë të na rritet rroga? Turp më të madh ska

Tabaku: Punon shqiptari dhe pasurohet oligarku

Dibër/ Mbytet tragjikisht një 13 vjeçar në liqenin e fshatit Shumbat, banorët: Pamë çorapen dhe….

Lëvizja Bashkë i pret rrugen Ahmetajt ne protesten para Kuvendit

Rritja e pagave të deputetëve e ministrave,Qorri:Rroga e tyre 39 herë më e madhe se e pensionistit

Zgjedhjet vendore, Rama takim me Glover

'Zoti kryetar'/Basha i ndërhyn të riut: Të lutem, unë s'jam më kryetar, mu drejtoni Basha ose Lulzim

Përfundon mbledhja e PD-së/ Do e pranojë drejtimin e partisë? Tabaku: Të mos përsëriten gabimet...

Dështimi në 14 maj, deputeti Sula: E pafalshme! Po nuk u bashkuam jemi të marrë fund

PD pa kryetar, Xhaferaj dhe Korreshi me një mendim: Nuk duhet të kandidojë as Berisha dhe as Basha

Basha rikthehet në PD? Alibeaj: Çdo kush ka të drejtë të kandidojë

Berisha: Rama bleu votat, per te 'Fajin e ka Saliu'

Marrëveshja me Britaninë për të burgosurit, Manja jep detaje: Është 2-vjeçare, por mund të rinovohet

Momenti ku Habib Rexha është larguar me vrap pasi ekzekutoi me armë zjarri Arjan Gosën.

Korreshi: Ore a ju marrin këta të dysheqeve? Se iu hap barku atyre per ne.

Berisha: PD nuk do e mbronte votën me armë apo dhunë! Kjo ishte detyra jonë kryesore

Humbja më e thellë në histori ndaj Veliajt/ Këlliçi: Duhet të bashkohemi të gjithë faktorët

Braçe kritika për ligjin e qeverisë për rritjen e pagave. Shqetësuese paga titullarit dhe punonjësit

Deputetët replikojnë për pagat /Spaho: Mos u tallni me njerëzit, në Albcontrol trajtohen me xhakuzi

Rritja e pagave, Shehaj: Rrisim pagat për popullin, jo për vete. Turp. S'duhet të përjashtohemi

PËRGJAKET VENDI I SHENJTË! Dhunohet rojet e Kishës së Laçit, u përplasën me shitësit ambulantë

Kallzimet për 14 Majin, Flamur Noka thirret në SPAK

Rama falenderon dibranët me dajre

Rritja e pagave, Rama: Miratohet këtë të enjte. Në rrogën e Majit, merrni dhe shtesën e Prillit

"Belinda është si lepur" Rama çon burrat e Bulqizës në këmbë.

Rama MESAZH atyre që s'votuan: Se ngarkuat traditën e djathtë me turpin e votës për “Like floririn”

Arrest me burg për Fredi Belerin

Komisioni i Ekonomisë, debat mes Shalsit dhe Spahos: Injorojeni, ti do degjenerohesh.

Balla kërkesë opozitës: Të miratojmë ndryshimet në ligjin e reformës në drejtësi

Padi elektorale? Veliaj nuk paraqitet për të tretën herë në gjyqin me gazetarin Bledian Koka

Berisha: Bandat e urdhëruara nga Rama ndryshuan rezultatet e zgjedhjeve

Shkrumbohet mjeti në Bypass-in e Rrugës së Arbrit