LIVE UPDATES
Aktualitet

Sherr për porosinë, greku qëllon me thikë shqiptarin në Athinë: Ma mori nga dora…

14 Shkurt 2022, 18:25 Nga DOSJA
Sherr për porosinë, greku qëllon me thikë shqiptarin në

GREQI– Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Greqi, ku një grek ka qëlluar me thikën një shqiptar. E gjitha për një porosi. Shqiptar dhe grek, të dy të paidentifikuar, e po ashtu të dy punonjës në një restorant në Athinë, janë përleshur me njëri-tjetrin. Shkak për sherrin ka qenë një porosi në restorant. Për “Protothema”, shqiptari tha se 43-vjeçari grek ishte përpjekur që ta godiste me thikë më shumë se 20 herë.

“Kam katër vite që punoj në dyqanin konkret në Vula. Unë punoj në dyqan si një shpërndarës. Sot dhe rreth orës 2 të pasdites dhe teksa po flisja me 43-vjeçarin, u grindëm, pasi nuk ishim dakord se kush do ta bënte shpërndarjen. Ai më hodhi një lugë duke më vrarë në buzë, ndërsa unë e grushtova. Më pas më erdhi me thikë dhe tentoi që të godiste në bark. E ndalova sepse e kapa për dore. Ai u përpoq të më godiste shumë herë. Të paktën 20. Thika që ai mbante ishte e mprehtë dhe e mprehtë. Pastaj na ndanë përsëri derisa erdhi Policia,”-tha shqiptari në fjalën e tij. Ndërkohë që pamjet e kamerave të sigurisë kanë kapur të gjithë momentin e sherrit, edhe kur greku ka sulmuar me thikë shqiptarin, madje e ka ndjekur edhe jashtë ambienteve të restorantit.

“E pranoj që ka pasur një sherr mes nesh. Ju deklaroj kategorikisht se nuk kisha ndërmend ta vrisja. Ne punojmë në të njëjtin dyqan, kam nisur punë 3-4 ditët e fundit. Që në ditët e para që shkova në dyqan pata përshtypjen se nuk i pëlqente që shkova atje. Ky person në përgjithësi ka një sjellje negative dhe të keqe edhe me shpërndarësit e tjerë. Ai është punëtorëve më të vjetër dhe ushtron dhunë psikologjike ndaj të tjerëve duke shpërndarë. Ai zgjedh klientët që bëjnë porosi dhe që zakonisht japin një bakshish të madh. Ai gjithashtu shmang porositë në distancë. Atë ditë hyra në dyqan dhe vajza në arkë më dha dy porosi dhe duke pritur që ajo të përgatiste porosinë e dytë, ai hyri në dyqan dhe ndërhyri tek vajza. E ngriti zërin si shef dhe me një gjest përçmues, vetëm me dorën e djathtë, më shtyu anash. E kuptova se ai ishte gati të më sulmonte. Më pas ai më goditi me dorën e tij në të djathtë, domethënë një grusht, të cilin ia doli ta shmangte sepse do të krijonte një distancë të sigurt, pasuar nga dy grushta të tjera kundër meje në fytyrë, të cilat arrita t’i shmangja përsëri. Po përpiqesha të mbrohesha nga sulmi i padrejtë që më bëri. Ai arriti të më kapte nga xhaketa dhe qafa dhe të më godiste në fytyrë. Përfundimisht, duke mos ditur se çfarë po kapja, mora një thikë dhe u përpoqa ta largoja. Në asnjë rast nuk kam pasur qëllim, që ta vras. Unë kujdesem për prindërit e mi, babai im ka pesë vjet që vuan nga një goditje në tru dhe nëna ime vuan nga demenca këto vitet e fundit. Unë i mbështes ata. Vetëm unë mund të kujdesem për ta. Punoj dhe marr 400 € në muaj,”-u shpreh ai.

Ndërkohë që hetimet kanë nisur menjëherë për të zbuluar se si ka nisur në të vërtetë sherri mes dy shpërndarësve që për pak sa nuk përfundoi në vrasje.

(k.m/dosja.al)

Ndihmës-Sekretarja e Shtetit takoi Alibeajn, ndërsa Paloka deklaroi se ka firmosur peticionin kundër ambasadores Kim. Çfarë do të thotë kjo për PD?

View Results

aktualitet aktualitet greqi sherr ne greqi greqi sherr ne greqi

Sondazh

Poll

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE

Pellusha, rripa e çanta markash kontrabandë, arrestohet pronari i 5 dyqaneve në Tiranë e Durrës

Mandati i Xhaçkës, Bushka: Duam kohë për raportin. Alibeaj: Mos nxirrni sebepe

Dashnor Sula shpërndan "paund" në Kuvend, i lë ca para edhe Ramës tek vendi

Autor i 4 vjedhjeve në banesa dhe biznese, vihet në pranga 35-vjeçari në Tiranë

Aksident me vdekje në Korçë, zetori përplas motorin, dy persona të vdekur

PD kërkon përballje me Nanon:Trego ç’bisedove me Lamin për Martinajn. Naço:S’e lejon sekreti hetimor

“Ekstradoni kriminelët nga Dubai”, Noka shtron kërkesën. Naço: Na jep informacione nëse ke

Noka kërkon llogari për Martinajn, Kuko: Jam këtu për tjetër gjë, Deputeti:Po thërrasim Kulturën pra

Salianji: Ekstradoni kriminelët nga Dubai, këtu kërcet pushka, atje hapet shmapanja. Kuko:I takon MD

Salianji: Në Shqipëri kërcet pushka, në Dubai hapet shampanjë! Krerët e grupeve kriminale të lirë

Ka shkuar mirë? Rama del i qeshur nga "Vila 30", i hedh dorën në qafë Kurtit

E PAPRITUR! Rama zhvillon takim 'kokë më kokë' me Kurtin në Tiranë

'RING'/ Kontrabandë nga Libia në Durrës, sekuestrohen 2275 ton naftë, arrestohen 4 persona

Marrëveshja Shqipëri-Emirate të Bashkuara, Alibeaj: Kush kryen krime është në Dubai

Shqiptarët me gomone drejt Anglisë, Ministria e Brendshme: Nuk është fenomen i panjohur

Noka kërkon 'llogari' për zhdukjen e Martinajn: A ka informacion Qeveria? Thonë e gjeti hasmi

Bushka- Alibeajt: Ti je anatemuar në publik. Deputeti: Po e di, merr masë nëse shkela etikën

Çantën e mbushur me detonatorë e C4, arrestohet sa zbret nga urbani 44-vjeçari në Shijak

'Po u thonë diçka politikës shqiptare'/ Alibeaj: Çunat e Londrës vijnë në Bllok me makina angleze

Shqiptarët drejt Britanisë, Alibeaj: Largohen për të qëndruar në shtëpi bari, sa të rinj janë atje?

'Ligjet'/ Memorandumi Shqipëri-Britani e Madhe për emigracionin, Sula: Pse u miratua me urgjencë?

'Territorialja'/ PS kundërshton propozimin e PD, Balla: I qëndrojmë ndarjes aktuale me 61 Bashki

Balla: Bashkëpuntorët e sigurimit të shtetit sillen sikur nuk u ka hyrë asgjë në këmbë

'Të hetohet Berisha', Balla: Dua përgjigje nga SPAK, PS qëndron ndarjes aktuale të Bashkive

Xhixho përplaset me kryebashkiakun Suli për shkollën "Ibrahim Basha": Pse s'është ndërtuar?

Transportonte 17 emigrantë të paligjshëm, arrestohet 35-vjeçari në Qafë-Botë

Hajdari: Të dalim në protesta, një grup njerëzish me në krye Ramën po uzurpojnë pushtetet

Përkujtimohet Azem Hajdari,djemtë i shkojnë me nuset për dore,Rudina merr të bijën, s'mungon Berisha

Veliaj s'përmbahet përballë gjimnazistëve/ Tregon idenë e tij për një shkollë të mirë: Si hotel

24 vite nga vrasja e Hajdarit/ Berisha: Hyri në histori, për 3 ditë rrëzoi regjimin

Shqiptarët dynden drejt Britanisë, ambasadori: Pasurimi i shpejtë ju çon drejt drogës

Deputetja i kthehet keq ish-zv.kryeministrit: Ahmetaj po deshe ta liroj vendin ta drejtosh

Sulmi ndaj sistemeve/ Salianji dhe Noka kërkesë AKSHI-t: Pse nuk u garantua siguria?

Arsimimi në Shqipëri, Yuri Kim: Faktor kyç, ndikon në përparimin tuaj

'Fëmijët kanë mundësi të punësohen'/ Rama: 11-vjeçarja në Shenavlash mbante shtëpinë me para

Abetarja e unifikuar/ Rama: Maqedonia parimisht dakord, diskutuam me Malin e Zi dhe Serbinë

Dëgjohet muzikë në Kongres, Rama: Jetojnë me ‘radio’ në xhep, njëri më tha është zilja e gruas

Kongresi, Rama: Kërcënimi ndaj gjuhës është i madh, do diskutojmë futjen e saj në çdo nivel arsimi

Rama mbledh Kongresin e Arsimit, Yuri Kim ende përgjumshëm

Dita e parë e shkollës, Rama këshillon të vegjëlit: Bëni qef dhe punë

Shtëpinë e kishte kthyer në “dyqan”, arrestohet i riu në Fier, e spiunuan për "Zastava"

Hakerat e Iranit futen në sistemin e kamerave të kufijve shqiptarë! Publikojnë videon

Sulmi kibernetik, radhë të gjata në doganën e Bllatës

Probleme me sistemin TIMS në Kapshticë, po punohet me regjistra