LIVE UPDATES
Sport

Europa League, shorti për 1/16-të: Rivalët e mundshëm të Milanit, Romës e Atalantës… më pas vjen radha e Fiorentinës

Shorti të premten në 12 në Nyon. Në orën 13:00 Fiorentina do të përballet me kundërshtarin e saj në fazën e 16-të të Conference League

23 Shkurt 2024, 07:30 Nga DOSJA

Europa League, shorti për 1/16-të: Rivalët e mundshëm

ITALI - Pas Atalantës, Milani dhe Roma gjithashtu arrijnë në raundin e 16-të të Europa League  (pasi eliminuan Rennes dhe Feyenoord me penallti) dhe për këtë arsye do të përfshihen me skuadrën e Bergamos, në vazot për shortin e planifikuar për të premten, më 23 shkurt, në orën 12:00, në Nyon, ku përfshihen 16 ekipe: fituesit e tetë grupeve do të përballen me fituesit e “play-off”-it. 

‘Kuqezinjtë’ dhe ‘verdhekuqtë’ do të luajnë kundër një prej goglave, përveç Atalantës, duke qenë se në këtë pikë të kompeticionit nuk mund të ketë derbi: për të dy, kërcënimi numër një quhet Liverpool, por kushtojini vëmendje edhe Bayer Leverkusenit, liderëve të Bundesligës dhe Brighton me trajner Roberto De Zerbi. Rivalët e tjerë të mundshëm për Milanin dhe Romën: West Ham, Rangers, Slavia Prague dhe Villarreal.

Atalanta, e cila fitoi grupin e saj, do të përballet me një nga skuadrat që kapërceu pengesën e “play off”-it, përveç Milanit dhe Romës. Kundërshtarët e mundshëm të skuadrës së Gasperinit në fazën e 16-të janë Benfica, Sporting Lisbonës, Freiburg, Qarabag, Marseille dhe Sparta Pragë. 

Ndeshjet e para të 1/16-ave të Europa League janë planifikuar të zhvillohen më 7 mars, ndërsa ato të kthimit më 14.

Të premten në orën 13:00 edhe Fiorentina do të njohë kundërshtarin e saj në fazën e 16-të të Conference League: në kuti tetë goglat që fituan grupet (përfshirë ‘violën’) dhe skuadrat nga niveli i dytë që mundën kundërshtarët e tyre përkatës në “play-off”: Molde, Olympiacos, Royal Union Saint-Gilloise, Sturm Graz, Maccabi Haifa, Ajax, Dinamo Zagreb dhe Servette do të përballen me skuadrën e Vincenzo Italianos. Ndeshja e parë do të luhet më 7 mars, ndërsa kthimi një javë më vonë.

B.T (Dosja.al)

 

Sondazh

Poll

"Regjimet nuk kanë kurrë fund të lavdishëm"/Noka: Sa më shumë Edveri juaj të rrisë represionin e tij

"Regjimet nuk kanë kurrë fund të lavdishëm"/Noka: Sa më shumë Edveri juaj të rrisë represionin e tij

Açka vendos fotot e Stalinit dhe Leninit në sallën e Kuvendit

E paprecedentë në Kuvend, gardisti urdhëron gazetarët të dalin nga salla, ata i kthehen: Gangster

Projekt-rezoluta për krimet e komunizmit/ Gjekmarkaj: Nuk u kërkua kurrë falje!

"Shpik histori nga Ilirët e Pellazgët", Spiropali-Basha, replika: Keni një paqartësi historike

Vettingu në politikë, Spiropali: SPAK-un e kemi lënë të lirë nga kontrolli politik

Basha: Të vetmet akte të dërguara për luftën ndaj korrupsionit janë varrosur në sirtarë

Komisioni hetimor antikorrupsion/ Sula: Hiqeni nga rendi i ditës, të raportojnë institucionet

Shehu nga kuvendi: OKB votoi rezolutën për të njohur genocidin serb, mazhoranca jonë e rrëzoi

Pr. vendimi për ngritjen e Komisionit të Posaçëm Antikorrupsion,Gazment Bardhi largohet nga Kuvendit

Kuvendi voton sot Komisionin antikorrupsion,Nikolla nxjerr gazetarët nga salla,reagon ashpër opozita

Rrëzohet kërkesa e opozitës për mocionin me debat / Zhupa-Nikollës: Dëshiron t’i tregosh besnikëri

Komisioni i Posaçëm Antikorrupsion/' Basha: Manovër elektorale e Ramës. Nuk mund të jemi pjesë

Dhunimi i Sokol Mëngjesit/ Policia: Arrestohet organizatori, 20 mijë euro për atë që jep informacion

"E ardhmja nuk mund të mbrohet nga arma", Rama: Ka ardhur koha të ndërtojmë një NATO të arsimit

"Pyes veten kush je"/ Bardhi replikon me Spiropalin: Mos je gjë motra e Olsi Ramës

Rezoluta anti-korrupsion, Çuçi: Ka rënë korrupsioni, 95 % e shërbimeve kryhen nga telefoni

"Vënia në kontroll e SPAK, fantazi"/ Rama i kthehet Opozitës: Po treteni tek 'Rrugica e Shpresës'

Rama mban fjalën në seancë plenare, deputetët godasin tavolinat

"Keni ende shumë për të parë"/ Rama: Korrupsioni në Shqipëri vazhdon

Rezoluta e PS-së në Kuvend/ Rama: Jemi në luftë me korrupsionin prej 10 vjetësh

Argita Malltezi: Ndërrimi i destinacionit të Kompleksit Partizani u bë nga Rama

"Kryedemokrati dhe Malltezi të arrestuar politik", Argita: SPAK ka kaluar nga një akuzë në tjetrën

Paralajmërimi i Argita Mallatezit: Do të përfshihem në politikë nëse është e nevojshme

Pjesmarrja e Berishës në Kuvend u refuzua/ Gjokutaj: Veprim skandaloz i SPAK

Gjyqi ndaj Berishës, Mëngjesi: Është përdorur standard i dyfishtë

Lapsusi me datën/ Rama njofton samitin e madh me komunitetin Europian

“Keni fituar më shumë zgjedhje se unë”/ Cameron batuta me Ramën

"Emigracioni është problem," Cameron i prerë: Partneritet dhe në luftën kundër krimit të organizuar

Emigracioni/ Rama me Cameron: Operacionet do të vazhdojnë, gadishmëria jonë është maksimale

“Anglia më e pranishme në vendin tonë”, Rama: Projekt strategjik për hekurudhën Durrës-Prishtinë

Rama: Me Cameron kemi biseduar për marrëdhëniet bilaterale

Nis fuqishëm protesta para Bashkisë Tiranë, qytetarët hedhin molotov para godinës

Të pranishëm në protestë, akti fisnik i qytetarëve, u japin ujë efektivëve të policisë

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

"Injoranca nuk është argument" Nuk i pëlqeu pyetja, Rama prek në faqe gazetaren Ambrozia Meta

Del VIDEOJA, Elia godet Princ Lekën: Familja ime të ka mbajtur me bukë

VIDEO/ Noka i jep Spiropalit pankartën, Ministrja ofrohet ta mbaj para fytyrës

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Tempulli 2/ Me kanabis gati për shitje dhe shuma parash, arrestohen 4 të rinj në Tiranë

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM