LIVE UPDATES
Sport

Jo vetëm De Ligt, një tjetër ish-lojtar shënjestron Juventusin: Nuk ishte për mua, luanin në mbrojtje

Marrëveshja e fundit e Juventusit në merkaton e verës ishte huazimi i Denis Zakaria-s te Chelsea.

21 Shtator 2022, 13:17 Nga DOSJA

Jo vetëm De Ligt, një tjetër ish-lojtar shënjestron

ITALI- Marrëveshja e fundit e Juventusit në merkaton e verës ishte huazimi i Denis Zakaria-s te Chelsea. Një marrëveshje befasuese, pasojë e negociatave të humbura midis Manchester United dhe Adrien Rabiot dhe e nevojës së klubit për të sakrifikuar një mesfushor për t'i lënë vend Leandro Paredes.

I mbërritur në Torino janarin e kaluar nga Borussia Moenchengladbach, mesfushori zviceran pati një ndikim të madh në lojën e Juventusit. I intervistuar nga gazeta zvicerane 'Blick', Zakaria zbuloi disa sfonde mbi negociatat që e sollën atë te Chelsea më 1 shtator, me fanellën e të cilit, megjithatë, ish-lojtari i Juventusit është ende në pritje të debutimit të tij.

"Papritur, Chelsea. Bëri ofertën dhe në pak orë nënshkruam kontratat dhe bëra ekzaminimet mjekësore, por vullneti im ishte të mos largohesha nga Juventusi”. Mesfushori zvicerian ka një vlerësim mjaft të ulët për futbollin italian: “Seria A nuk është futbolli im, Juventus gjithmonë luante shumë poshtë. Megjithatë, për potencialin që ka ekipi, duhet të fitojë çdo ndeshje 3-0 dhe të qëndrojë lart në renditje”. Megjithatë, marrëdhënia me trajnerin Max Allegri ishte e mirë: “Trajneri është një person i mirë, mund ta them me siguri, si dhe një trajner i suksesshëm, por më duhet të them që nuk kam folur kurrë shumë me të”.

E tashmja, megjithatë, quhet Chelsea, pavarësisht përjashtimit të Thomas Tuchel, prania e të cilit në pankinë kishte qenë një nga arsyet që e shtyu Zakaria të pranonte transferimin në Londër: “Doja të punoja me Tuchelin, i thashë po Chelseat prej tij, tani do të zbuloj një futboll me më shumë hapësirë, më shumë intensitet dhe më shumë duele që duhet të jenë të mira për mua, por duhet të vendos minuta në këmbë.”

E.Ç (Dosja.al)

zakaria juventus

Sondazh

Poll

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni

Newsroom/ Karabolli: Shqipëria do kohë të përshtatet me TikTok, e provuan edhe gazetarët, s’ia dolën

Newsroom 9 |Tik-Tok Kultura, platformë krijimi apo dizinformimi?

Shoqata e Biznesit: Rënia e euros po na falimenton, BSH po fsheh atë që po ndodh!

Vasili në SPAK/ Meta: Asnjë shqetësim me drejtësinë, por afera e inceneratorëve

'Jemi pro protestave'/ Takoi Berishën, Meta: Do bashkëpunojmë për sezonin e ardhshëm parlamentar

Proteste per guroren

Tragjedi në Gramsh! Mbyten në Liqenin e Banjës, polumbarët nxjerrin trupat e babait dhe 2 djemve

“Rama ik” thirrje ne Rogozhine

Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

VIDEO/ Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

Newsroom 8 | MJEKU: EDHE UNË BËRA THIRRJE TË FIKEJ TV

Newsroom 8 | FJONA ÇELA: MEDIAT OPOZITARE U DISKRIMINUAN