LIVE UPDATES
Sport

Nagelsmann paralajmëron surpriza te Gjermania për “Euro 2024”...

Gjermania do të presë Kampionatin Evropian 2024 dhe trajneri Julian Nagelsmann ka ofruar disa lajme para fillimit të turneut final.

23 Shkurt 2024, 18:44 Nga DOSJA
Nagelsmann paralajmëron surpriza te Gjermania për “Euro

GJERMANI - Julian Nagelsmann paralajmëron surpriza në skuadrën e Gjermanisë për “Euro 2024”. Organizatorët janë në Grupin A të eventit, së bashku me Hungarinë, Skocinë dhe Zvicrën.

Këtë javë, veterani Toni Kroos (34) rishikoi vendimin e tij për t'u tërhequr nga kombëtarja gjermane. Mesfushori i Real Madridit ka bërë të ditur se pas disa diskutimeve me trajnerin Julian Nagelsmaann, ka vendosur të marrë pjesë në “Euro 2024”.

Megjithatë, yje të caktuar nga kombëtarja gjermane nuk do të ftohen në “Euro 2024”. Pa dhënë asnjë emër, trajneri Nagelsmann u tha mbështetësve se do të kenë një surprizë në maj kur të shpallet skuadra për turneun final.

"Ne do të ndryshojmë skuadrën në krahasim me Botërorin e Katarit. Nuk do të jetë rasti që të thërrasin 10 lojtarë të rinj, por disa lojtarë, për të cilët shumë njerëz do të thoshin se duhet të jenë, nuk do të thirren,"- tha Julian Nagelsmann, në një intervistë për “Der Spiegel”, cituar nga GFN Germany.

Në të njëjtën intervistë, Nagelsmann njoftoi se Joshua Kimmich, mesfushori i Bayern Munich, do të përdoret si mbrojtës i djathtë në “Euro 2024”: “E njëjta gjë do të kishte ndodhur edhe nëse Toni Kroos nuk do të ishte kthyer në kombëtare”,- tha Nagelsmann.

Lidhur me rikthimin e Kroos, Nagelsmann thotë se ka folur me anëtarët kryesorë të kombëtares gjermane, të cilët nuk e kishin problem që lojtari i Real Madridit të luajë sërish për Gjermaninë.

"Kroos do të përshtatet në mënyrë të përkryer në sistemin që kam në mendje në mesfushë. Toni është lloji i lojtarit që mund të performojë nën presion dhe që qëndron i qetë edhe në ndeshjet e ndërlikuara. Pas çdo bisede që kam pasur me të kuptova se është gjithnjë e më i emocionuar për të marrë pjesë në Kampionatin Evropian që do të organizojmë.

Unë fola me shumë lojtarë paraprakisht, dëgjova se çfarë kishin për të thënë për rikthimin e Kroos dhe askush nuk kishte asnjë problem. Përkundrazi, të gjithë ishin pozitivë për këtë aspekt”,- shtoi Nagelsmann.

B.T (Dosja.al)

Sondazh

Poll

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

"Injoranca nuk është argument" Nuk i pëlqeu pyetja, Rama prek në faqe gazetaren Ambrozia Meta

Del VIDEOJA, Elia godet Princ Lekën: Familja ime të ka mbajtur me bukë

VIDEO/ Noka i jep Spiropalit pankartën, Ministrja ofrohet ta mbaj para fytyrës

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Tempulli 2/ Me kanabis gati për shitje dhe shuma parash, arrestohen 4 të rinj në Tiranë

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni