LIVE UPDATES

eleni foureira

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Presidenti Biden rikonfirmon angazhimin amerikan

Rama në SHBA, merr pjesë në samitin e OKB-së/ Nesër takim

Covidi në SHBA, CDC paralajmëron/ Ja vendet drejt të cilave

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV

“Do marr çiften do dal për gjah”, Eleni Foureira tregon me krenari origjinën dhe jetën në Greqi: Është vend i mrekull - Art&Argëtim
LIVE UPDATES
Art&Argëtim

“Do marr çiften do dal për gjah”, Eleni Foureira tregon me krenari origjinën dhe jetën në Greqi: Është vend i mrekull

22 Dhjetor 2019, 21:33 Nga DOSJA
“Do marr çiften do dal për gjah”, Eleni Foureira tregon

TIRANË– Këngëtarja me origjinë shqiptare Eleni Foureira ka folur mbrëmjen e sotme për origjinën e saj shqiptare dhe për jetën në Greqi. E ftuara special e Festivalit të RTSh-së, pasi ndezi këngën me atmosferën e saj u ndal në skenë dhe foli shqip.

Eleni tregoi për gjyshërit e saj, për jetën në Greqi dhe për faktin që j aka dalë mbanë të korrë sukses në mbarë botën duke pranuar me krenari që është shqiptare

Jam shumë e lumtur që jam në Tiranë. Nënën dhe gjyshin i kam në Vlorë i dua shumë. Ju puth..!E di një këngë që është shumë e vjetër, kam lindur në Fier dhe jam rritur në Vlorë. Pastaj unë lëviza për në Greqi dhe jam e lumtur për këtë gjë sepse është një vend i mrekullueshëm.

Di një këngë shqiptare,….atë….Do marr çiftenë do marr për gjah. Jaman shoko more jaman jaman. E di pak edhe atë nën një portokalle moj, por jo shumë mirë,”- tha ajo pasi këndoi.

E pyetur se sa e vështirë ka qenë për të të spikasë në Greqi ajo tha se e ka pasur shumë të lehtë.

 “Është e thjeshtë sepse Greqia është e bukur dhe grekët janë të dashur. Është një vend i mrekullueshëm dhe janë shumë ndihmues. Ata nuk të nxjerrin jashtë,”- tha Eleni.

Artistët dhe muzika është për të bashkuar vendet dhe jo për ti ndarë ato. Jam shumë krenare që jam shqiptare. Dhe jam shumë krenare që jam rritur në Greqi. Këngët këtu janë shumë të mira dhe vokalisht shumë të mira. Keni këngë të mira dhe një orkester fantastike. Shpresoj qe të fitojë një këngë e fuqishme sepse besoj se është koha qe Shqipëria të hyjë në top 5. Shqiptaret janë vajzat më të bukura dhe më të afta në botë. Unë hyj dhe shoh vajza shumë të bukura,”- tregon ajo më tej.

(f.m/dosja.al)

Tirana është boshatisur për ditët e pushimit. Cilën nga ritet e shenjta po ndiqni:

View Results

showbiz showbiz eleni foureira festivali i 58-të i rtsh eleni foureira festivali i 58-të i rtsh

Sondazh

Poll

Art&Argëtim 22 Dhjetor 2019, 14:55

TIRANË- Këngëtarja e njohur,  Albërije Hadërgjonaj po konkurron në “Festivalin e 58-të të RTSH-së” me këngën “Ku ta gjej dikë ta dua”Alberie Hadërgjonaj ës...

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

VIDEO- Shpërthimi me tritol në butikun në Durrës, ja si u dëmtua biznesi i gruas

Berisha dhe demokratët 'zaptojnë' Kuvendin

Me pistoleta dhe kallashnikovë në Range Rover/ Arrestohen 4 "të fortët" në Tiranë

Berisha shton akuzën ndaj Ballës: Te ndjek hija e avokatit Ravik Gurra

VIDEO E SHERRIT/ Berisha akuzon Ballen per vrasjen e avokatit Ravik Gurra

PA KOMENT- Shkodra 'nën ujë', ja si duket qyteti

Protesta kundër traut në Divjakë, një betoniere brenda parkut

EKSKLUZIVE- Lulzim Basha takohet me Ben Blushin ne Panairin e Librit, merr me vete edhe vajzën

Balla: Berishës iu dogjën tre marrëveshje tek Porti i Durrësit, koncensionarët po i kërkojnë lekët

Balla-Spahos: Do shkosh tek Porti i Durrësit me pistoletë si Strazimiri, s'keni zgjidhje tjetër

Ndërtimi i rrugëve/Balla 'shigjeton' Partinë e Lirisë:Mondi bëj kallëzime, kishin ministritë në 2017

Balla 'lëshon' gojën: Saliut i rri mendja tek vëllezërit Kariç, na vjen dhe zor t'i përmendim...

Elisa Spiropali realizon "ëndrrën" e fëmijërisë me Berishën, del LIVE me të, tregon 2 gishta

Perplasje mes banoreve dhe Policise ne Divjake

Berisha 'shënjestron' Ulsi Manjën: Vetëm dy mushka kanë mbetur pa u punësuar në fshatin tënd

Berisha bllokon foltoren dhe del në Facebook: Jam live në gjithë botën, mos ma qani hallin mua!

Berisha: Parlamentin e komandojne grupet kriminale

Dëshmia e Orges Xhelilit para avokatëve: Policët bashkiakë më goditën

ME VIDEO- PLAS KEQ SHERRI në Komision, Braçe e humb kontrollin, "shpërthen": Ik ore pirdhu!

Protesta e opozitës, pamjet nga Bulevadi, mijëra qytetarë të mbledhur

Sherri i plotë i Ramës me dy deputetët e PD: Ta tregoj unë ty, do të shkatërroj!

Balla: Kokoneshi jashtë rrezikut për jetën

Veliaj takon Papa Françeskun: Jemi takuar në Tiranë...e aprovuam ndërtimin e bustit të Nënë Terezës

Droge mes karameleve ne Tirane

Grida Duma lë mandatin, kolegët e saj në lot, Açka dhe Gjekmarkaj të përlotur

Grida Duma lë mandatin e deputetes së Partisë Demokratike

Masakra e Lushnjes, babai i Leart Haxhiut: Djali im është i pafajshëm, se di ku është

Përdhunues serial, MOMENTI i arrestimit të Spartak Dyrmishit

Nga një armë në çdo raft rrobash, çfarë gjeti Policia gjatë aksionit në Shkodër

Dalin PAMJET nga megaaksioni në Korçë

Qeni i prish mitingun Ramës, të gjithë meken, kryeministri: Po lëre në punën e vetë...

Ibrahim Lici mesazh audio nga Turqia: Jetoj i lirë, nuk jam arrestuar

Arrestohet Agim Gjata, qelloi mbi RENEA

Meta: O Edi, o lepurush, do të shporrim me poezinë ‘liri a vdekje’ të Havzi Nelës

Pakti PD PL, Meta: Kryetari i Keshillit super politikan

Paloka 'korrekt' me orarin, takohet me Bardhin në një lokal para parlamentit

Alibeaj-Majkos: Je kokrra e komunistit! Deputeti socialist: Budalla! Dosjet s'mund të hapen për...

Flet avokati i vellezerve Mollaj: Tina genjen, e shantazhojne

Durrësi zgjohet nën ujë

Tetori rozë, vajzat dhe gratë e FA i bashkohen fushatës sensibilizuese kundër kancerit të gjirit

NIS PROTESTA në Elbasan/ Qytetarët fikin makinat në shenjë rebelimi, rreshtohen në shesh

Alibeaj pranoi bashkëpunimin, do nisin negociatat/ Berisha: E mirëpres. S'tërhiqem nga Primaret

Demokrati emocionet për 'doktorin'! I bie telefoni kur po fliste me Berishën,e përplas në tokë

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE