LIVE UPDATES

loredana

Art&Argëtim 21 Dhjetor 2019, 14:13

Mozzik merr dhuratën me të bukur nga fansja e tij

TIRANË- Mozzik është një ndër reperët më të suksesshëm dhe të dashur për publikun shqiptar.Prej disa muajsh është shumë i komentuar në mediat rozë, për lid...

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Presidenti Biden rikonfirmon angazhimin amerikan

Rama në SHBA, merr pjesë në samitin e OKB-së/ Nesër takim

Covidi në SHBA, CDC paralajmëron/ Ja vendet drejt të cilave

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV

“Bonnie & Clyde” në jetën reale, si e parandjeu Loredana arrestimin pas jetës mes luksit të shfrenuar - Art&Argëtim
LIVE UPDATES
Art&Argëtim

“Bonnie & Clyde” në jetën reale, si e parandjeu Loredana arrestimin pas jetës mes luksit të shfrenuar

8 Maj 2019, 15:09 Nga DOSJA
“Bonnie & Clyde” në jetën reale, si e parandjeu

Reperja me origjinë shqiptare, Loredana Zefi u arrestua një natë më parë nga policia zvicerane. Ajo akuzohet të ketë mashtruar një çift zviceranësh, në bashkëpunim me të vëllanë Beratin dhe t’u ketë marrë atyre rreth 900 mijë franga, para kesh dhe të mira materiale.

Mirëpo ditën e sotme ajo u lirua nga qelia me arsyetimin se nuk përbën rrezikshmëri për t’u arratisur.

Por të ndalemi pak në jetën luksoze që bënte Loredana….

Kushdo që e ka ndjekur në rrjetet sociale, apo ka dëgjuar këngët e saj e ka kuptuar që Loredana ka bërë një jetë ku nuk mungojnë paratë e pafundme dhe makinat luksoze.

Nuk mund të lëmë këtu pa përmendur suksesin e këngës “Bonnie and Clyde”. Të frymëzuar nga çifti i kriminelëve amerikanë, Loredana dhe Gramoz Aliu, i njohur ndryshe si Mozzik sollën bashkëpunimin që do tu hapte dyert e klikimeve, por që do t’u kthehej në boomerang në jetën e vërtetë.

Njësoj si çifti amerikan, Loredana shfaqet në klip, në bashkëpunim me partnerin e saj, që në rastin konkret është Mozzik.

Të dy me armë në duar, mashtrojnë, vjedhin banka. I veshur me markat më të shtrenjta, Mozzik shfaqet në klip si ‘instruktori’ i Loredanës në grabitjet që duhet të bëjnë së bashku. Të maskuar dhe me armë në duar, ata futen ne biznese të ndryshme, banka, terrorizojnë njerëzit dhe u marrin paratë.

Më pas shijojnë çdo gjë të qetë dhe të veshur me robdishambër. Sigurisht që paratë s’u mungojnë as në koshat e plehrave, teksa dy këngëtaret i zbrasin tufat e dollarëve mbi shtrat.

Measa duket klipi që numëron mbi 41 milion klikime në “Youtube”, tashmë po luhet në jetën e Loredanës.

Çifti Loredana dhe Mozzik tërhoqën vëmendjen e publikut edhe kur u bënë prindër për herë të parë me ardhjen në jetë të Hanës, vajzës së tyre.

Hana edhe pse pak muajshe arriti të mbledhë mijëra ndjekës në rrjetet sociale dhe të adhurohej njësoj si prindërit e saj këngëtarë.

Historia e çiftit amerikan Bonnie and Clyde që frymëzoi Loredanën dhe Mozzik

Në një periudhë 2-vjeçare në vitet 1923-1924, në kulmin e Depresionit të Madh në Amerikë, dy personazhe të bërë të famshëm tashmë, Bonnie Elizabeth Parker (1 tetor 1910 – 23 maj 1934) dhe Clyde Chestnut Barroë (24 mars 1909 – 23 maj 1934), u shndërruan nga hajdutë vocërrimash, në vjedhës bankash dhe vrasës.

Banda e tyre ishte përgjegjëse për të paktën 13 vrasje, duke përfshirë 2 policë, dhjetëra grabitje dhe rrëmbime, si dhe shumë plagosje.

(f.m/dosja.al)

Tirana është boshatisur për ditët e pushimit. Cilën nga ritet e shenjta po ndiqni:

View Results

showbiz showbiz arrestimi i loredanes loredana zefi mozzik arrestimi i loredanes loredana zefi mozzik

Sondazh

Poll

Art&Argëtim 8 Maj 2019, 05:07

Shenjat me fat në dashuri/ Horoskopi 8 maj 2019

DashiKjo ditë do ju gjejë disi nervoz dhe të stresuar, ndaj duhet të tregoheni të kujdesshëm. Shmangni polemikat gjatë kësaj dite, pasi e enjtja parashikohet që...

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE

Pellusha, rripa e çanta markash kontrabandë, arrestohet pronari i 5 dyqaneve në Tiranë e Durrës

Mandati i Xhaçkës, Bushka: Duam kohë për raportin. Alibeaj: Mos nxirrni sebepe

Dashnor Sula shpërndan "paund" në Kuvend, i lë ca para edhe Ramës tek vendi

Autor i 4 vjedhjeve në banesa dhe biznese, vihet në pranga 35-vjeçari në Tiranë

Aksident me vdekje në Korçë, zetori përplas motorin, dy persona të vdekur

PD kërkon përballje me Nanon:Trego ç’bisedove me Lamin për Martinajn. Naço:S’e lejon sekreti hetimor

“Ekstradoni kriminelët nga Dubai”, Noka shtron kërkesën. Naço: Na jep informacione nëse ke

Noka kërkon llogari për Martinajn, Kuko: Jam këtu për tjetër gjë, Deputeti:Po thërrasim Kulturën pra

Salianji: Ekstradoni kriminelët nga Dubai, këtu kërcet pushka, atje hapet shmapanja. Kuko:I takon MD

Salianji: Në Shqipëri kërcet pushka, në Dubai hapet shampanjë! Krerët e grupeve kriminale të lirë

Ka shkuar mirë? Rama del i qeshur nga "Vila 30", i hedh dorën në qafë Kurtit

E PAPRITUR! Rama zhvillon takim 'kokë më kokë' me Kurtin në Tiranë

'RING'/ Kontrabandë nga Libia në Durrës, sekuestrohen 2275 ton naftë, arrestohen 4 persona

Marrëveshja Shqipëri-Emirate të Bashkuara, Alibeaj: Kush kryen krime është në Dubai

Shqiptarët me gomone drejt Anglisë, Ministria e Brendshme: Nuk është fenomen i panjohur

Noka kërkon 'llogari' për zhdukjen e Martinajn: A ka informacion Qeveria? Thonë e gjeti hasmi

Bushka- Alibeajt: Ti je anatemuar në publik. Deputeti: Po e di, merr masë nëse shkela etikën

Çantën e mbushur me detonatorë e C4, arrestohet sa zbret nga urbani 44-vjeçari në Shijak

'Po u thonë diçka politikës shqiptare'/ Alibeaj: Çunat e Londrës vijnë në Bllok me makina angleze

Shqiptarët drejt Britanisë, Alibeaj: Largohen për të qëndruar në shtëpi bari, sa të rinj janë atje?

'Ligjet'/ Memorandumi Shqipëri-Britani e Madhe për emigracionin, Sula: Pse u miratua me urgjencë?

'Territorialja'/ PS kundërshton propozimin e PD, Balla: I qëndrojmë ndarjes aktuale me 61 Bashki

Balla: Bashkëpuntorët e sigurimit të shtetit sillen sikur nuk u ka hyrë asgjë në këmbë

'Të hetohet Berisha', Balla: Dua përgjigje nga SPAK, PS qëndron ndarjes aktuale të Bashkive

Xhixho përplaset me kryebashkiakun Suli për shkollën "Ibrahim Basha": Pse s'është ndërtuar?

Transportonte 17 emigrantë të paligjshëm, arrestohet 35-vjeçari në Qafë-Botë

Hajdari: Të dalim në protesta, një grup njerëzish me në krye Ramën po uzurpojnë pushtetet

Përkujtimohet Azem Hajdari,djemtë i shkojnë me nuset për dore,Rudina merr të bijën, s'mungon Berisha

Veliaj s'përmbahet përballë gjimnazistëve/ Tregon idenë e tij për një shkollë të mirë: Si hotel

24 vite nga vrasja e Hajdarit/ Berisha: Hyri në histori, për 3 ditë rrëzoi regjimin

Shqiptarët dynden drejt Britanisë, ambasadori: Pasurimi i shpejtë ju çon drejt drogës

Deputetja i kthehet keq ish-zv.kryeministrit: Ahmetaj po deshe ta liroj vendin ta drejtosh

Sulmi ndaj sistemeve/ Salianji dhe Noka kërkesë AKSHI-t: Pse nuk u garantua siguria?

Arsimimi në Shqipëri, Yuri Kim: Faktor kyç, ndikon në përparimin tuaj

'Fëmijët kanë mundësi të punësohen'/ Rama: 11-vjeçarja në Shenavlash mbante shtëpinë me para

Abetarja e unifikuar/ Rama: Maqedonia parimisht dakord, diskutuam me Malin e Zi dhe Serbinë

Dëgjohet muzikë në Kongres, Rama: Jetojnë me ‘radio’ në xhep, njëri më tha është zilja e gruas

Kongresi, Rama: Kërcënimi ndaj gjuhës është i madh, do diskutojmë futjen e saj në çdo nivel arsimi

Rama mbledh Kongresin e Arsimit, Yuri Kim ende përgjumshëm

Dita e parë e shkollës, Rama këshillon të vegjëlit: Bëni qef dhe punë

Shtëpinë e kishte kthyer në “dyqan”, arrestohet i riu në Fier, e spiunuan për "Zastava"

Hakerat e Iranit futen në sistemin e kamerave të kufijve shqiptarë! Publikojnë videon

Sulmi kibernetik, radhë të gjata në doganën e Bllatës

Probleme me sistemin TIMS në Kapshticë, po punohet me regjistra