LIVE UPDATES

tifozi

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Presidenti Biden rikonfirmon angazhimin amerikan

Rama në SHBA, merr pjesë në samitin e OKB-së/ Nesër takim

Covidi në SHBA, CDC paralajmëron/ Ja vendet drejt të cilave

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV

1000 km për një ndeshje futbolli, partnerja e kritikoi, tifozi kthehet në hero! - Sport
LIVE UPDATES
Sport

1000 km për një ndeshje futbolli, partnerja e kritikoi, tifozi kthehet në hero!

25 Nëntor 2021, 14:15 Nga DOSJA
1000 km për një ndeshje futbolli, partnerja e kritikoi, tifozi kthehet

ANGLI-Partnerja apo një ndeshje futbolli? Kjo është dilema për shumë fansa, por jo për tifozin e Charlton. Djali preferoi të ndiqte skuadrën e tij të preferuar në një transfertë, sesa të kalonte fundjavën me partneren e tij. Ajo shkroi në Tëitter për zhgënjimin e saj, por, siç raporton “The Sun”, nuk mori mbështetjen që shpresonte: ai u bë heroi i rrjeteve sociale, ndërsa ajo u kritikua.

Sash, në fundjavë, mezi priste të kalonte kohë me të dashurin e saj, i cili jeton vetëm tetë milje larg (rreth 13 km). Të dy nuk janë parë prej disa ditësh dhe vajza ishte e bindur se mund të shihte të dashurin në fundjavë. Megjithatë, ajo nuk e kishte menduar se ai tashmë kishte plane të tjera. Asnjë takim romantik, Charlton, një klub në divizionin e tretë të ligës angleze, luante në transfertë kundër Morecambes dhe ai nuk mund të mungonte.

Djali shkatërroi planet e partneres së tij dhe udhëton gati 1000 km, vajtje ardhje dhe pesë orë e 45 minuta me tren për të parë ndeshjen. Sash më pas shprehu në Tëitter: “Unë jetoj me kilometra larg të dashurit tim dhe nuk e kam parë për gati një javë. Ai u largua në orën 8 të mëngjesit dhe po udhëton për të parë Morecambe-Charlton dhe më pyet pse jam e mërzitur. Si mendoni, cili është prioriteti i tij?

Megjithatë, në vend që ta mbështesnin vajzën, shumë e kanë mbështetur gjestin e burrit për klubin e tij të preferuar. Një komentues tha: “Çfarë legjende”. Një tjetër shtoi: “Femrat vijnë e ikin, por dashuria jote e parë do të mbetet gjithmonë. Mirë për të, turp për ty”. Dhe në fund, pa dashur, Sash e ktheu të dashurin e saj në heroin e ditës.

E.Ç (Dosja.al)

Cila mendoni se është alternativa më e mirë:

View Results

sport sport angli charlton angli charlton

Sondazh

Poll

Dosja Sot date 27 mars

Dosja Sot date 27 mars

Hetimet për lobingun/“Do dorëzoni dosjen në prokurori?” Berisha: Asnjë qindarkë ruse s’ka hyrë në PD

Bejko kandidat në Tiranë,Berisha: Vegla që përdor Basha dhe Rama kundër pluralizmit, vijnë nga mafia

Qëllohet me breshëri plumbash drejt Top Channel, vritet roja, gjendet e djegur makina e atentatorëve

Merr flak makina mbrenda ne garazh

Dosja Sot date 25 mars

Dosja Sot Date 24 mars

Ndiqte ambulancën që ishte në shërbim emergjence, gjobitet me 300 mijë lekë drejtuesi i mjetit

Skandal në Ali Dem", administratori vendos çip në pallat, banorët ngelin jashtë, mbërrin policia

Dosja Sot date 23 mars

Kryeministri Rama takohet me Rishi Sunak në Londër

Dosja Sot Date 22 mars

"Maskat" aksion në Tiranë, prangosën 20 'korrierë' të grupeve kriminale

Dosja Sot Date 21 mars

'Ka ra zjarr në Surrel!'/ Braçe "tremb" socialistët me LAJMIN E FUNDIT, Qefalia më i shqetësuari

Dosja Sot Date 20 Mars

Berisha i bën thirrje punonjësve të administratës të mos bëhen pjesë e krimit elektoral.

Dosja Sot Date 18 Mars

Burgosja e nënës lehonë/Flet Diana Bahçja: Qaja ditë e natë, por nuk donin t’ia dinin

Qarkullonte me 305 km/h, Cllevio Serbiano e filmonte, shoqërohet në Polici Aleks Vishaj

Dosja Sot Date 17 Mars

U fut në burg 8 ditë pasi lindi, Diana Bahçja: Nuk më lanë të takoja beben

'Shtëpi bari' brenda ish-tuneli të ushtrisë në Krujë, sekuestrohen 390 bimë cannabis sativa

Dosja Sot Date 16 Mars

Tërheqje apo pezullim? Si dredhoi Rama sy për sy me Borrel për 'pasaportat e arta'

Banorët e lagjes Demokracia ne Mamurras bllokojnë rrugën, Cara premtoi rehabilitim te rrugës ne...

Abuzimi me tenderin 3.2 mld lekë, BKH ‘zbarkon’ në zyrat e bashkisë së Bulqizës, sekuestron dosje

Dosja Sot Date 15 Mars

Këshilli i Legjislacionit mbyllet mes debateve, Bardhi ngrihet në këmbë: Shkelni kushtetutën e ikni

"Kryeministri i Shqipërisë si dhuratë e perëndisë", grupi polifonik i dedikon këngë Edi Ramës

Hidhet shorti, Koli Bele caktohet relatori për shqyrtimin e ankimimit të grupit të Alibeajt

Dosja sot Date 14 Mars

Shitësja në panair kërkon t’i dhurojë çantën bashkëshortes, Berisha refuzon: Sot vetëm blihet

Procedohen 70 drejtues mjetesh në 24 orët e fundit, u kapën me shpejtësi të lartë dhe duke bërë gara

Dosja sot Date 13 mars

Kapen 4 rumunë në Vlorë, po kalonin 260 kg kanabis me kamper në Greqi, 5 në kërkim

'Paç fatin e Lali Erit'- Kunjat e Ramës për Veliajn, teksa i dha shansin e tretë për Tiranën?

Rama: Në rrezik të madh tregu, sipërmarrësit të rrisin pagat

Meta pas takimit me Berishen : Aleancë e jashtëzakonshme, pas 15 majit fitojmë shumicën e bashkive

Masakra e Don Boskos, familja Paja hap dyert e mortit, zona me shiritin 'skenë krimi'

'Kasapanë' brenda lokalit! Atentat mafioz, vdes banakierja.5 të plagosur, mes tyre një fëmijë

Meta: Shkojnë për kontroll dhe kapin vibratorët e shokëve

Shirat përmbytin Lezhën, bllokohet qarkullimi, banorët mbyllen në shtëpia

Berisha per institucionet: Ska Klgj por KlgjS

Berisha: 'Alibasha dhe Brava' jane dy pengje te cilat nuk mund te kete asnje lloj negociate"

Kush do e drejtojë koalicionin me Metën? Berisha : S’ka asnjë diskutim! Padyshim që PD

Berisha; E dëgjuat Celibashin që tha në perceptimin tim është Berisha por Rama më thotë Ali-Basha.

Zgjedhjet e 14 majit, Meta: opozitaret bashke per ndryshim

Barrierat e shkatërruara nga përplasja, makina 'fluturoi' nga mbikalimi, ra mbi një tjetër mjet

Celibashi: Të drejtën e regjistrimit të Partisë Demokratike në zgjedhje e ka Lulzim Basha