LIVE UPDATES

virale

Art&Argëtim 1 Prill 2022, 15:49

ME VD- Aleksandër Vuçiç del nga…frigoriferi!

BEOGRAD– Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, ditë më parë në një video në kuadër të fushatës zgjedhore në Serbi, zgjodhi një mënyrë të p...

Art&Argëtim 1 Janar 2022, 13:29

VIDEO/ Qeni përzë kangurin nga lagjia në Australi

AUSTRALI- Një qen i racës “Golden Retriever” ka përzënë një kangur nga një lagje periferike në Australi ditën e djeshme. Pamjet e publikuara nga AbcNews, janë b...

Art&Argëtim 31 Dhjetor 2021, 14:04

Momentet e lezetshme të 2021-shit

Washington –Pas disa muajve të rëndë të pandemisë, më 2021 gjithë çka u është dashur njerëzve ka qenë shpresa dhe buzëqeshjet në fytyrë. Pandemia n...

Art&Argëtim 9 Dhjetor 2021, 16:43

Vidal shijon dëborën me “Panditën” e tij

Milano-Arturo Vidal ka publikuar ditën e sotme një video duke shëtitur me të dashurën e tij Sonia Isaza në motin e keq me dëborë.Futbollisti i Interit në videon...

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Presidenti Biden rikonfirmon angazhimin amerikan

Rama në SHBA, merr pjesë në samitin e OKB-së/ Nesër takim

Covidi në SHBA, CDC paralajmëron/ Ja vendet drejt të cilave

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV

‘Ai nuk mund të thotë të vërtetën’, publikohet video virale me gënjeshtrat e Boris Johnson - Bota
LIVE UPDATES
Bota

‘Ai nuk mund të thotë të vërtetën’, publikohet video virale me gënjeshtrat e Boris Johnson

14 Prill 2021, 13:52 Nga DOSJA
‘Ai nuk mund të thotë të vërtetën’,

BRITANI- Një video dy minutëshe e bërë nga një avokat dhe gazetar australian, Peter Stefanovic, mbi prezantimin e të dhënave të pasakta nga kryeministri britanik, Boris Johnson në parlament është bërë virale duke arritur deri në 10 milion klikime. Nisur nga gushti i kaluar, pamjet janë shpërndarë qindra mijëra herë në Facebook, Twitter dhe Instagram.

Nga shkurtimet e emisioneve te rritja ekonomike, nga pagat e infermierëve te shpenzimet e kujdesit shëndetësor, nga varfëria në Mbretërinë e Bashkuar te aplikacioni për ndjekjen e Covid: Stevanoviç përdori shifrat e dhëna publikisht nga qeveria dhe agjencitë e saj për të treguar se kryeministri ai u tha në mënyrë të gabuar bashkive.

Sipas Il Corriere, Stevanoviç nuk ka dyshime.

”Ne kemi arritur në një pikë ku reputacioni i institucioneve tona prishet nga një kryeministër që nuk mund të thotë të vërtetën .”- u shpreh ai.

Sipas kodit ministror, ​​kushdo që paraqet një të dhënë të gabuar në parlament ka për detyrë t’i korrigjojë ato shpejt. Ministri që mashtron ose çorienton parlamentin është i detyruar të japë dorëheqjen.

Kryeministri nga ana tjetër,- nënvizoi Stefanoviç, duket se ka adoptuar një qëndrim që ka kapërcyer kufijtë e realitetit. Meqenëse këto fakte nuk janë korrigjuar, ato hyjnë në procesverbalin e parlamentit (regjistrat Hansard). Nuk është e drejtë, apo jo?’

Video e publikuar nga Stefanonic mbi gënjeshtrat e kryeministrit nuk është e vetmja në vend. Peter Oborne, ish-gazetar i Daily Telegraph, autor i librave të tillë si Ngritja e Gënjeshtrës Politike dhe Sulmi mbi të Vërtetën, rregullisht i dërgon parlamentit një listë të gjatë të gabimeve të gjetura në fjalimet e kryeministrit dhe ministrave, por kurrë nuk ka marrë një përgjigje deri më tani.

(d.a/dosja.al)

Rama është propozuar për president nga disa deputetë socialiste, mendoni se:

View Results

bota bota boris johnson peter oborne peter stefanovic boris johnson peter oborne peter stefanovic

Sondazh

Poll

Dosja Sot Date 31 mars

Dosja Sot Date 31 mars

Lefter Alla në burg, Këshilli Bashkiak i Bulqizës zgjedh kryetarin e ri

Dosja Sot Date 30 Mars

Zbulohen mbi 2 mijë fidanë kanabisi në Velipojë arrestohet 55-vjeçari, në kërkim vëllai i tij

Lapsusi frojdian i Berishës, ngatërron Masakrën e Lumës me atë elektorale në vitin 2013

Dosja Sot Date 29 mars

Arrestohet gjermani në Tiranë, i dënuar për shpërndarje të materialeve pornografike

Arrestohet 25-vjeçari në Tiranë, drejtonte mjetin nën efektin e lëndëve narkotike e kryente manovra

Pamje nga 27 serat me kanabis në Koplik, si ishte kthyer gropa e interteve në plantacione hahashi

Dosja Sot Date 28 mars

Tokat preken nga projekti/ Banorët e Bërxullës në protestë

Dosja Sot date 27 mars

Hetimet për lobingun/“Do dorëzoni dosjen në prokurori?” Berisha: Asnjë qindarkë ruse s’ka hyrë në PD

Bejko kandidat në Tiranë,Berisha: Vegla që përdor Basha dhe Rama kundër pluralizmit, vijnë nga mafia

Qëllohet me breshëri plumbash drejt Top Channel, vritet roja, gjendet e djegur makina e atentatorëve

Merr flak makina mbrenda ne garazh

Dosja Sot date 25 mars

Dosja Sot Date 24 mars

Ndiqte ambulancën që ishte në shërbim emergjence, gjobitet me 300 mijë lekë drejtuesi i mjetit

Skandal në Ali Dem", administratori vendos çip në pallat, banorët ngelin jashtë, mbërrin policia

Dosja Sot date 23 mars

Kryeministri Rama takohet me Rishi Sunak në Londër

Dosja Sot Date 22 mars

"Maskat" aksion në Tiranë, prangosën 20 'korrierë' të grupeve kriminale

Dosja Sot Date 21 mars

'Ka ra zjarr në Surrel!'/ Braçe "tremb" socialistët me LAJMIN E FUNDIT, Qefalia më i shqetësuari

Dosja Sot Date 20 Mars

Berisha i bën thirrje punonjësve të administratës të mos bëhen pjesë e krimit elektoral.

Dosja Sot Date 18 Mars

Burgosja e nënës lehonë/Flet Diana Bahçja: Qaja ditë e natë, por nuk donin t’ia dinin

Qarkullonte me 305 km/h, Cllevio Serbiano e filmonte, shoqërohet në Polici Aleks Vishaj

Dosja Sot Date 17 Mars

U fut në burg 8 ditë pasi lindi, Diana Bahçja: Nuk më lanë të takoja beben

'Shtëpi bari' brenda ish-tuneli të ushtrisë në Krujë, sekuestrohen 390 bimë cannabis sativa

Dosja Sot Date 16 Mars

Tërheqje apo pezullim? Si dredhoi Rama sy për sy me Borrel për 'pasaportat e arta'

Banorët e lagjes Demokracia ne Mamurras bllokojnë rrugën, Cara premtoi rehabilitim te rrugës ne...

Abuzimi me tenderin 3.2 mld lekë, BKH ‘zbarkon’ në zyrat e bashkisë së Bulqizës, sekuestron dosje

Dosja Sot Date 15 Mars

Këshilli i Legjislacionit mbyllet mes debateve, Bardhi ngrihet në këmbë: Shkelni kushtetutën e ikni

"Kryeministri i Shqipërisë si dhuratë e perëndisë", grupi polifonik i dedikon këngë Edi Ramës

Hidhet shorti, Koli Bele caktohet relatori për shqyrtimin e ankimimit të grupit të Alibeajt

Dosja sot Date 14 Mars

Shitësja në panair kërkon t’i dhurojë çantën bashkëshortes, Berisha refuzon: Sot vetëm blihet

Procedohen 70 drejtues mjetesh në 24 orët e fundit, u kapën me shpejtësi të lartë dhe duke bërë gara

Dosja sot Date 13 mars

Kapen 4 rumunë në Vlorë, po kalonin 260 kg kanabis me kamper në Greqi, 5 në kërkim

'Paç fatin e Lali Erit'- Kunjat e Ramës për Veliajn, teksa i dha shansin e tretë për Tiranën?

Rama: Në rrezik të madh tregu, sipërmarrësit të rrisin pagat

Meta pas takimit me Berishen : Aleancë e jashtëzakonshme, pas 15 majit fitojmë shumicën e bashkive