LIVE UPDATES
Bota

“Trekëndëshi i Zi”, publikohet foto nga Pentagoni që vërtetojnë ekzistencën e UFO-ve

24 Qershor 2021, 14:27 Nga DOSJA
“Trekëndëshi i Zi”, publikohet foto nga Pentagoni që

SHBA-  Pentagoni pretendohet se ka në zotërimin e tij një foto të mrekullueshme të qartë të një UFO, “Trekëndëshi i Zi” që ngrihet në mënyrë spektakolare nga oqeani.

Që kur ekzistenca e supozuar e fotos u raportua për herë të parë në fund të vitit 2020, entuziastët e UFO-ve janë lutur për lëshimin e saj.

Sipas The Sun, mendohet se është një nga pamjet më tërheqëse të UFO-ve të kapura ndonjëherë në kamera pasi raportohet se u këput nga një pilot i Marinës Amerikane që fluturonte me një F/A-18F Super Hornet. Ekzistenca e fotografisë nuk është konfirmuar kurrë zyrtarisht nga Pentagoni – por shumë thonë se ajo ekziston pasi që janë thënë po aq nga personat e brendshëm të qeverisë.

Zyrtarët e Pentagonit thuhet se kanë në posedim foton “jashtëzakonisht të qartë” pasi raportohet se ishte qarkulluar vitin e kaluar në një raport të inteligjencës nga Task Forca e Fenomeneve Ajrore të Padentifikuar (UAP). Supozohet se u mor nga një pilot në 2019 i cili e dalloi zanatin ndërsa dilte nga oqeani dhe filloi të ngrihej drejt përpjetë, raportoi i pari The Debrief.

Objekti u përshkrua si një trekëndësh i madh me skajet e “blunted” dhe “dritat” e bardha sferike në çdo cep dhe takimi thuhet të ketë ndodhur në Bregun Lindor të SHBA-së. Pilotët që hasën në objekt besohet të kenë vepruar ose nga USS Dwight D. Eisenhower ose USS John C. Stennis.

Dosja që përmban foton u raportua të qarkullojë në NSANet, faqja zyrtare e Agjencisë së Sigurisë Kombëtare të SHBA-së, në të cilin besohet se kanë qasje Britania dhe kombet e tjera të aleancës së inteligjencës Five Eyes. Pamjet e ashtuquajtura “Trekëndëshi i Zi” janë regjistruar për dekada, përfshirë nga ushtria, por shpesh janë hedhur poshtë si aeroplanë të fshehtë ose anomali atmosferike.

Të hedhur poshtë si një teori konspiracioni për dekada, ish-zyrtarët e mbrojtes amerikane, politikanët e dhomës së ulët dhe ish-presidentët Barack Obama dhe Bill Clinton të gjithë e kanë pranuar se ka diçka të pazakontë që po ndodh në qiellin tonë.

(d.a/dosja.al)

Iftar dhe politikë, a u prek Muaji i Ramazanit nga politikanët?

View Results

bota bota pentagoni trekëndëshi i zi ufo-t pentagoni trekëndëshi i zi ufo-t

Sondazh

Poll

Dosja Sot Date 30 Mars

Dosja Sot Date 30 Mars

Zbulohen mbi 2 mijë fidanë kanabisi në Velipojë arrestohet 55-vjeçari, në kërkim vëllai i tij

Lapsusi frojdian i Berishës, ngatërron Masakrën e Lumës me atë elektorale në vitin 2013

Dosja Sot Date 29 mars

Arrestohet gjermani në Tiranë, i dënuar për shpërndarje të materialeve pornografike

Arrestohet 25-vjeçari në Tiranë, drejtonte mjetin nën efektin e lëndëve narkotike e kryente manovra

Pamje nga 27 serat me kanabis në Koplik, si ishte kthyer gropa e interteve në plantacione hahashi

Dosja Sot Date 28 mars

Tokat preken nga projekti/ Banorët e Bërxullës në protestë

Dosja Sot date 27 mars

Hetimet për lobingun/“Do dorëzoni dosjen në prokurori?” Berisha: Asnjë qindarkë ruse s’ka hyrë në PD

Bejko kandidat në Tiranë,Berisha: Vegla që përdor Basha dhe Rama kundër pluralizmit, vijnë nga mafia

Qëllohet me breshëri plumbash drejt Top Channel, vritet roja, gjendet e djegur makina e atentatorëve

Merr flak makina mbrenda ne garazh

Dosja Sot date 25 mars

Dosja Sot Date 24 mars

Ndiqte ambulancën që ishte në shërbim emergjence, gjobitet me 300 mijë lekë drejtuesi i mjetit

Skandal në Ali Dem", administratori vendos çip në pallat, banorët ngelin jashtë, mbërrin policia

Dosja Sot date 23 mars

Kryeministri Rama takohet me Rishi Sunak në Londër

Dosja Sot Date 22 mars

"Maskat" aksion në Tiranë, prangosën 20 'korrierë' të grupeve kriminale

Dosja Sot Date 21 mars

'Ka ra zjarr në Surrel!'/ Braçe "tremb" socialistët me LAJMIN E FUNDIT, Qefalia më i shqetësuari

Dosja Sot Date 20 Mars

Berisha i bën thirrje punonjësve të administratës të mos bëhen pjesë e krimit elektoral.

Dosja Sot Date 18 Mars

Burgosja e nënës lehonë/Flet Diana Bahçja: Qaja ditë e natë, por nuk donin t’ia dinin

Qarkullonte me 305 km/h, Cllevio Serbiano e filmonte, shoqërohet në Polici Aleks Vishaj

Dosja Sot Date 17 Mars

U fut në burg 8 ditë pasi lindi, Diana Bahçja: Nuk më lanë të takoja beben

'Shtëpi bari' brenda ish-tuneli të ushtrisë në Krujë, sekuestrohen 390 bimë cannabis sativa

Dosja Sot Date 16 Mars

Tërheqje apo pezullim? Si dredhoi Rama sy për sy me Borrel për 'pasaportat e arta'

Banorët e lagjes Demokracia ne Mamurras bllokojnë rrugën, Cara premtoi rehabilitim te rrugës ne...

Abuzimi me tenderin 3.2 mld lekë, BKH ‘zbarkon’ në zyrat e bashkisë së Bulqizës, sekuestron dosje

Dosja Sot Date 15 Mars

Këshilli i Legjislacionit mbyllet mes debateve, Bardhi ngrihet në këmbë: Shkelni kushtetutën e ikni

"Kryeministri i Shqipërisë si dhuratë e perëndisë", grupi polifonik i dedikon këngë Edi Ramës

Hidhet shorti, Koli Bele caktohet relatori për shqyrtimin e ankimimit të grupit të Alibeajt

Dosja sot Date 14 Mars

Shitësja në panair kërkon t’i dhurojë çantën bashkëshortes, Berisha refuzon: Sot vetëm blihet

Procedohen 70 drejtues mjetesh në 24 orët e fundit, u kapën me shpejtësi të lartë dhe duke bërë gara

Dosja sot Date 13 mars

Kapen 4 rumunë në Vlorë, po kalonin 260 kg kanabis me kamper në Greqi, 5 në kërkim

'Paç fatin e Lali Erit'- Kunjat e Ramës për Veliajn, teksa i dha shansin e tretë për Tiranën?

Rama: Në rrezik të madh tregu, sipërmarrësit të rrisin pagat

Meta pas takimit me Berishen : Aleancë e jashtëzakonshme, pas 15 majit fitojmë shumicën e bashkive

Masakra e Don Boskos, familja Paja hap dyert e mortit, zona me shiritin 'skenë krimi'

'Kasapanë' brenda lokalit! Atentat mafioz, vdes banakierja.5 të plagosur, mes tyre një fëmijë