LIVE UPDATES
Aktualitet

VD-Rama jep 155 shtëpi në Thumanë: Qendër turistike! Batuta me demokratët e VIP-at e ftuar

2 Maj 2022, 18:56 Nga DOSJA
VD-Rama jep 155 shtëpi në Thumanë: Qendër turistike! Batuta

THUMANË– 155 familje janë futur brenda shtëpive të reja në duitën e Fiter Bajramit. Çelësat u shpërndanë në një aktivitet të organizuar nga kryeministri Edi Rama me praninë e Elvis Naçit, aktorit Mirush Kabashi, këngëtarit Sidrit Bejleri e në prezantimin e Orinda Hutës. Fjalën i pari e mori aktori Kabashi, i cili përloti të gjithë të pranishmit me vargjet që intepretoi gra e fëmijë mbushën sytë me lot të prekur nga vargjet e thënë nga aktori. Pas tij, në skenë u ngjit Elvis Naçi e më pas kryeministri Edi Rama.

Ai iu përgjigj të gjithë që e kanë akuzuar për abuzim me donacionet duke shtuar se puna me ndërtimin e godinave ka nisur me pak vonesë, pasi fillimisht duhet bërë studimi i tokës e më pas palni për të nisur punën. Kreu i qeverisë tha se për rindërtimin e 155 banesave janë angazhuar 27 mijë persona dhe shumë kompani të vogla dhe të mëdha. Ai i falenderoi të gjithë donatorët për punën e bërë, por nuk harroi të ‘ngacmonte’ demokratët, të cilëve u la porosi që të mos u hiqnin bravat banesave. Kreu i qeverisë tha ndër të tjera se shumë shpejt, Thumana do të kthehet në një qendër turistike, ku njerëzit do të duan të kalojnë fundjavën aty.

Rama ishte edhe në banesën e një banori në Thumanë, i cili i vuri notën ‘10’ dhe i dedikoi disa rreshta falenderimesh që kishte shkruar në një letër për të. Pas kryeministri Rama, u kënduarn edhe disa këngëa të tjera nga Olta Boka, Sidrit Bejleri, Venera Luani e Lind Islami. Mes turmës u vu re që në rreshtin e parë ishte ulur edhe moderatorja Marina Vjollca.

ZHVILLIMET ORË PAS ORE:

Rama batuta me demokratët në Thumanë: Mos u hiqni bravat shtëpive, t’i gëzoni

Marina Vjollca në Thumanë, ç’e bëri moderatoren bashkë me kryeministrin Rama

Rama me kritika nga Thumana: Janë 155 shtëpi Elvis, i hëngre pesë

Rama nuk njeh moderatoren Orinda Huta: Ajo vajza që më prezantoi…

Rama merr notën ‘10’ nga banori në Thumanë: Të kam shkruar një letër kryeministër…

VIDEO-Mirush Kabashi harron emrin e kryebashkiakut të Krujës: Turi, turpi për të gjallët…

(F.m/dosja.al)

Aksidenti i rëndë në Tiranë, si mund të shmangen ngjarje të tilla?

View Results

kryesore politike edi rama mirush kabashi edi rama mirush kabashi

Sondazh

Poll

Pamjet nga operacioni 'Kutia e Pandorës', kokaina e ndarë në 1100 doza gati për shitje

Pamjet nga operacioni 'Kutia e Pandorës', kokaina e ndarë në 1100 doza gati për shitje

Merr flakë banesa në Tiranë

Operacioni 'Fijet' në Durrës, shkon në 7 numri i kamerave të çmontuara

'Fijet'/ Hiqen 23 kamera të tjera në Korçë, Vlorë dhe Durrës, 13 nën hetim

Deputeti i PS kapet duke shtypur butonin “pro” edhe për kolegen e tij

VIDEO- Deputetët e PD-së i bien bilbilave në seancë

Nallbati: Na përjashtoni të gjithëve dhe vazhdoni! Jeni turpi i këtij vendi

"Jemi tek pazari i gjësë"/ Vasili ngre tonet në Kuvend, Nikolla i mbyll mikrofonin, deputeti:Turp

"Mos e fshini Ramën, po vrisni demokracinë"/ Bardhi kërkon llogari në Kuvend për dosjen McGonigal

Boçi kërkon Ramën: Autori i krimit të vijë këtu, ka korruptuar Parlamentin!

Operacioni 'Fijet'/ Zbulohen kamerat e sigurisë në lagjet e Dibrës, Shkodrës dhe Lezhës

Me armë zjarri e kokainë në makinë, arrestohen dy personat që lëviznin në ish-Bllok

Celibashi: U kap në veprintari politike. Përfaqësuesi: Sako e publikoi në profilin personal

Berisha rrezikon të mos regjistrohet në zgjedhje, Celibashi: KQZ njeh vetëm një PD

Harta e Re Gjyqësore, Llagami: Ky proces na mori 3 vite, ishim në një rrugë pa kthim

'Fijet' në Tiranë, çmontohen 155 kamera të tjera sigurie, 44 persona nën hetim

Sekuetrohen 9 mln lekë në Lushnje, arrestohet shitësi i kokainës, 10 konsumuesit nën hetim

Operacioni 'Fijet', hiqen 37 kamera sigurie në Elbasan

Kontrabandë celularësh, arrestohen 4 persona në Tiranë, sekuestrohen 763 telefona

Operacioni "Fijet", çmontohen 155 kamera sigurie në Tiranë, 37 persona nën hetim

Përfshihet nga flakët apartamenti në Vlorë, shkak dyshohet shkëndija elektrike

"Big Brother" vazhdon në Korçë/ Kapen nëntë kamera të vendosura nga grupet kriminale

Hiqej si punonjës i Forcave Speciale, arrestohet 40-vjeçari me armë në Tiranë

19 të arrestuar nga 'Rrugorja', drejtonin makinën në gjendje të dehur

"Saga Big Brother vazhdon"/ Çmontohen 20 kamera të vendosura në Fier dhe Lushnje

Skafi me turistë pëson avari, bllokohet në det, policia e nxjerr në breg, momenti i shpëtimit

Drift si i 'çmendur' në rrugët e Vlorës, gjobitet me 750 mijë lekë i riu në Vlorë, i hiqet patenta

35-vjeçari përplas të miturën me makinë dhe arratiset, momenti kur kalimtarët rrethojnë të voglën

'Big Brother' në Shqipëri, zbulohen 3 kamera sigurie në lagjet e Memaliajt dhe 1 në Burrel

Hiqen 39 kamera në Korçë dhe Pogradec

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parking, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parkingun e kullës, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Zjarri nisi nga parkingu, dalin pamjet nga djegia e kullës 41-katëshe, zona e mbuluar nga tymi

Momenti i arrestimit të Xhevit Sinanit, vrau gruan e vëllain e tij në Gramsh

Vodhën 8 dyqane dhe banesa, në pranga 16-vjeçari, në kërkim shoku i tij

ME VIDEO- Zbulohen 47 kamera sigurie në Durrës, Shijak dhe Krujë

Nxirrnin inerte pa asnjë dokument, arrestohet administratori i një guroreje në Krujë

Aksioni në Vlorë, policia çmonton 16 kamera sigurie të vendosura nga grupet kriminale

"Meta e ka djalë halle", Kryemadhi flet për Dorian Duçkën: Sa ishte te ne qe në rregull

Me dosje në duar, Shkëlzen Berisha mbërrin në SPAK

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht

Rama: Drejtësia amerikane foli, unë jam ulur në Strasburg me njerëz non-grata

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht për marrëdhënien

Rama: Nezajn e njoha përmes agjentit të FBI-së. Duçka ka punuar pa pagesë për mua

Rama pranon takimet me ish-agjentin e FBI: Ndodhën! Po keqlexohen hetimet për të sfumuar 21 janarin

Dosja e FBI/ Rama: Drejtësia amerikane nuk flet për vrasje nga pakujdesia kur urdhrat i jep shteti!

VIDEO-ja që përgënjeshtron Ramën, në shtator e konsideronte mik ish-agjentin e FBI, sot e tërhoqi

Gjenden 38 kamera të tjera në qytetin e Shkodrës

“Manipulimi”/ Iu prezantua si avokat dhe i mori 1.2 mln lekë një gruaje, arrestohet 54-vjeçari

Aksident tragjik në Fushë Kuqe, përplasen dy makina me njëra-tjetrën, ndërron jetë në vend 2-vjeçari