LIVE UPDATES
Aktualitet

Video/ “I pisët”, avokati i Geron Xhafajt denoncon publikisht Hajdarmatajn, përplaset me Lalën: Moj vajzë, duro…Gazeta

19 Dhjetor 2019, 21:18 Nga DOSJA
Video/ “I pisët”, avokati i Geron Xhafajt denoncon publikisht

TIRANË– Avokati i Geron Xhafajt (vëllait të ish-ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj), Ardian Visha, është përplasur me gazetaren Klodiana Lala, në emisionin “Real Story”, në Neës24, teksa temë diskutimi është çështja “Babale”.

Avokati Visha ka hedhur akuza të forta dhe publike ndaj ish-kreut të Prokurorisë së Krimeve të Rënda, Besim Hajdarmatajt, duke thënë se ka vepruar në mënyrë të paligjshme.

Pjesë nga debati:

Visha: Pse “Babalja” u tërhoq nga komunikimi me Geron Xhafën? Në mënyrën më të pisët është përpjekur të bëjë të njëjtën gjë, një muaj më vonë. Madje, prokuroria bëri një operacion të gjerë për të zbuluar të vërtetën.

Lala: Është sqaruar ky moment.
Visha: Ky moj vajzë është momenti më i pasqaruar në gjithë këtë histori, por edhe më i pisti. Për këtë është pyetur edhe prokurori Hajdarmataj, i cili për mua ka vepruar në mënyrë të paligjshme. Është realizuar një përpjekje tjetër. Vjen Babalja në zyrë, hyn në zyrë, madje pa i marrë asnjë kartë identiteti, dhe i rrëfen se si të nesërmen do të bënte në trafik të madh narkotikësh. Nuk mundet që titullari i një institucioni të bëjë marrëveshje bashkëpunimi me një të penduar.

(Ndërhyn Klodiana Lala)
Balla: Klodi, do ta dëgjojmë. E di ti, por jo unë.
Lala: Hajdarmataj tha se ja lejon ligji të kërkojë ndihmën e SHISH, që të shihte nëse provat qëndronin. Pajtohem me ju që ka proteste të pista, por kë keni denoncuar ju?
Visha: Moj zonjë, ne kemi kallëzuar të gjithë që kanë sajuar atë që u shit si produkt gjoja i vërtetë me zërin e Geron Xhafës.
Lala: Na thuaj emra.
Visha: O do durosh moj vajzë. Ne kemi kërkuar të procedohen të gjithë ata që janë pjesë e kësaj. Në 1 faqe dëshmi të Babales ke të paktën 8-9 dëshmi të pavërteta, që ta besosh o duhet të jesh naiv, ose me qëllim të keq. Hajdarmataj ka vepruar në mënyrë të paligjshme.
Lala: A e keni denoncuar publikisht?
Visha: Ja ku po e denoncoj.

Marrë nga Balkanweb

(f.m/dosja.al)

Tirana është boshatisur për ditët e pushimit. Cilën nga ritet e shenjta po ndiqni:

View Results

aktualitet aktualitet ardian visha geron xhafaj klodiana lala ardian visha geron xhafaj klodiana lala

Sondazh

Poll

Dosja Sot Date 29 mars

Dosja Sot Date 29 mars

Arrestohet gjermani në Tiranë, i dënuar për shpërndarje të materialeve pornografike

Arrestohet 25-vjeçari në Tiranë, drejtonte mjetin nën efektin e lëndëve narkotike e kryente manovra

Pamje nga 27 serat me kanabis në Koplik, si ishte kthyer gropa e interteve në plantacione hahashi

Dosja Sot Date 28 mars

Tokat preken nga projekti/ Banorët e Bërxullës në protestë

Dosja Sot date 27 mars

Hetimet për lobingun/“Do dorëzoni dosjen në prokurori?” Berisha: Asnjë qindarkë ruse s’ka hyrë në PD

Bejko kandidat në Tiranë,Berisha: Vegla që përdor Basha dhe Rama kundër pluralizmit, vijnë nga mafia

Qëllohet me breshëri plumbash drejt Top Channel, vritet roja, gjendet e djegur makina e atentatorëve

Merr flak makina mbrenda ne garazh

Dosja Sot date 25 mars

Dosja Sot Date 24 mars

Ndiqte ambulancën që ishte në shërbim emergjence, gjobitet me 300 mijë lekë drejtuesi i mjetit

Skandal në Ali Dem", administratori vendos çip në pallat, banorët ngelin jashtë, mbërrin policia

Dosja Sot date 23 mars

Kryeministri Rama takohet me Rishi Sunak në Londër

Dosja Sot Date 22 mars

"Maskat" aksion në Tiranë, prangosën 20 'korrierë' të grupeve kriminale

Dosja Sot Date 21 mars

'Ka ra zjarr në Surrel!'/ Braçe "tremb" socialistët me LAJMIN E FUNDIT, Qefalia më i shqetësuari

Dosja Sot Date 20 Mars

Berisha i bën thirrje punonjësve të administratës të mos bëhen pjesë e krimit elektoral.

Dosja Sot Date 18 Mars

Burgosja e nënës lehonë/Flet Diana Bahçja: Qaja ditë e natë, por nuk donin t’ia dinin

Qarkullonte me 305 km/h, Cllevio Serbiano e filmonte, shoqërohet në Polici Aleks Vishaj

Dosja Sot Date 17 Mars

U fut në burg 8 ditë pasi lindi, Diana Bahçja: Nuk më lanë të takoja beben

'Shtëpi bari' brenda ish-tuneli të ushtrisë në Krujë, sekuestrohen 390 bimë cannabis sativa

Dosja Sot Date 16 Mars

Tërheqje apo pezullim? Si dredhoi Rama sy për sy me Borrel për 'pasaportat e arta'

Banorët e lagjes Demokracia ne Mamurras bllokojnë rrugën, Cara premtoi rehabilitim te rrugës ne...

Abuzimi me tenderin 3.2 mld lekë, BKH ‘zbarkon’ në zyrat e bashkisë së Bulqizës, sekuestron dosje

Dosja Sot Date 15 Mars

Këshilli i Legjislacionit mbyllet mes debateve, Bardhi ngrihet në këmbë: Shkelni kushtetutën e ikni

"Kryeministri i Shqipërisë si dhuratë e perëndisë", grupi polifonik i dedikon këngë Edi Ramës

Hidhet shorti, Koli Bele caktohet relatori për shqyrtimin e ankimimit të grupit të Alibeajt

Dosja sot Date 14 Mars

Shitësja në panair kërkon t’i dhurojë çantën bashkëshortes, Berisha refuzon: Sot vetëm blihet

Procedohen 70 drejtues mjetesh në 24 orët e fundit, u kapën me shpejtësi të lartë dhe duke bërë gara

Dosja sot Date 13 mars

Kapen 4 rumunë në Vlorë, po kalonin 260 kg kanabis me kamper në Greqi, 5 në kërkim

'Paç fatin e Lali Erit'- Kunjat e Ramës për Veliajn, teksa i dha shansin e tretë për Tiranën?

Rama: Në rrezik të madh tregu, sipërmarrësit të rrisin pagat

Meta pas takimit me Berishen : Aleancë e jashtëzakonshme, pas 15 majit fitojmë shumicën e bashkive

Masakra e Don Boskos, familja Paja hap dyert e mortit, zona me shiritin 'skenë krimi'

'Kasapanë' brenda lokalit! Atentat mafioz, vdes banakierja.5 të plagosur, mes tyre një fëmijë

Meta: Shkojnë për kontroll dhe kapin vibratorët e shokëve

Shirat përmbytin Lezhën, bllokohet qarkullimi, banorët mbyllen në shtëpia

Berisha per institucionet: Ska Klgj por KlgjS