LIVE UPDATES
Aktualitet

5000 euro sende me vlerë/ Vidhet shtëpia në Nikël, dajat e pronarit: Kanë marrë edhe dyshekun (VD)

7 Prill 2019, 08:40 Nga DOSJA
5000 euro sende me vlerë/ Vidhet shtëpia në Nikël, dajat e

FUSHË KRUJË- Një banesë e një emigranti që punon në Greqi ka rënë pre e hajdutëve. Shtëpia, e cila ndodhet në zonën e fshatit Nikël, Fushë Krujë është vjedhur 5 ditët e fundit ndërkohë që ngjarja është konstatuar mbrëmjen e kaluar rreth orës 12:00,  kur pronari Besnik Elezi është kthyer nga Greqia.

Dosja.al mëson se persona të paidentifikuar kanë arritur të futen brenda në banesë dhe kanë marrë çdo gjë që kanë gjetur dhe vlera e sendeve të vjedhura mendohet se kap shifrën 5000 euro.

Dajat e Elezit, Petrit dhe Zeqir Bardhi kanë treguar përpara kamerave çdo gjë të vjedhur dhe rrugën e mundshme që kanë zgjedhur hajdutët për t’u futur brenda.

Këtu do jetë futur,”– thotë Petrit Bardhi, një nga dajat e Besnik Elezit duke treguar telat e portës së pasme të shtëpisë,- “Kanë hyrë nga këtu se ja telat janë të hapur, kurse porta kryesore s’është lëviz fare. Ata lanë marrë gjëra me vlerë, pajisje ndërtimi, çfarë ju kanë parë sytë. Kanë vjedhur edhe pajisjet elektrike. Kanë marrë edhe dyshekun, e të gjitha. I kanë shkatërru, gjoja mos ka ndonjë lekë këtu.  Ky ka pas shumë pajisje ndërtimi këtu, trapane, material, gjeneratorë, dhe ja nuk ka asgjë,”– vijon ai.

Unë jam Zeqir Bardhi, daja i Besnik Elezit. Vjedhja është konstatuar mbrëmjen e kaluar, nga ora 12:00. Ai erdhi nga Greqia, pa portën e pasme të hapur dhe menjëherë ka marrë në telefon policinë. Ata kanë marrë gjithçka që kanë gjetur, nga gjërat me vlerë e deri te dysheku.

Policia ka filmuar gjithçka, hajdutët kanë punuar me qetësinë me të madhe, saqë kanë ç’montuar edhe pajisjet e bufesë. Dyshojmë se ka ndërhyrje të afërt. Mund të ketë person aqë kanë punuar këtu, e kanë shqyrtuar vendin dhe e dinë mjaft mirë se kur mund të futesh dhe si,”– është shprehur edhe daja tjetër.

Nga ana tjetër, Dosja.al mëson se shtëpia e emigrantit nuk është e para që ka rënë pre e hajdutëve, por që policia i mban të fshehta ngjarjet.

(f.m/dosja.al)

Tirana është boshatisur për ditët e pushimit. Cilën nga ritet e shenjta po ndiqni:

View Results

aktualitet aktualitet 5000 euro besnik elezi fushë-krujë nikël vidhet shtepia 5000 euro besnik elezi fushë-krujë nikël vidhet shtepia

Sondazh

Poll

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni

Newsroom/ Karabolli: Shqipëria do kohë të përshtatet me TikTok, e provuan edhe gazetarët, s’ia dolën

Newsroom 9 |Tik-Tok Kultura, platformë krijimi apo dizinformimi?

Shoqata e Biznesit: Rënia e euros po na falimenton, BSH po fsheh atë që po ndodh!

Vasili në SPAK/ Meta: Asnjë shqetësim me drejtësinë, por afera e inceneratorëve

'Jemi pro protestave'/ Takoi Berishën, Meta: Do bashkëpunojmë për sezonin e ardhshëm parlamentar

Proteste per guroren

Tragjedi në Gramsh! Mbyten në Liqenin e Banjës, polumbarët nxjerrin trupat e babait dhe 2 djemve