LIVE UPDATES
Aktualitet

34-vjeçari arrestohet për trafik droge në Selanik, çantat e ardhura nga Shqipëria ishin bosh por në banesë iu gjetën 1,5 kg kanabis

Për këtë rast janë arrestuar tre persona, pas një transaksioni droge mes tyre. Bëhet fjalë për një 34-vjeçar me origjinë shqiptare dhe dy shtetas të moshës 26 dhe 44 vjeç, ndaj të cilëve është ngritur një dosje përkatëse.

23 Nëntor 2022, 15:37 Nga d.a.
34-vjeçari arrestohet për trafik droge në Selanik,
Malli i sekuestruar

GREQI- Më shumë se 1.5 kilogram kanabis të papërpunuar si dhe pako të vogla kokaine, të cilat do të dërgoheshin në streha të të varurve nga substancat, u gjetën në një shtëpi në Plagiari në Selanik.

Sipas mediave greke, për këtë rast janë arrestuar tre persona, pas një transaksioni droge mes tyre. Bëhet fjalë për një 34-vjeçar me origjinë shqiptare dhe dy shtetas të moshës 26 dhe 44 vjeç, ndaj të cilëve është ngritur një dosje përkatëse. Ato u gjetën dhe sekuestruan nga punonjës policie të Departamentit të Çështjeve të Përgjithshme të Nëndrejtorit të Prokurorisë së Narkotikëve Selanik, në kuadër të kontrolleve të synuara për të trajtuar trafikun e drogës.

Policia gjatë kontrollit të banesës ka gjetur 3 çanta të mëdha me mbetje marijuane, si ato që përdoren për kalimin e drogës nga kufiri gjelbër, të cilat ishin bosh, por gjatë kontrollit të imtësishëm në posedim të shqiptarit të arrestuar, por edhe në kontrollin e ushtruar në një banesë ku banonte dhe përdorej si ruajtje dhe fshehje në zonën e Plagiarios, u gjetën në total dhe u konfiskuan:

-një kilogram e 740 gram kanabis të papërpunuar,

-tre pako kokainë me peshë totale 33.5 gram,

-Një armë me gaz dhe një shishkë plastike që përmban 1500 fishekë metalikë,

-tetë bombola gazi, 

-Jelek antiplumb,

-Shufra metalike e palosshme,

-katër peshore elektronike dhe një mekanike që ai përdori për të ndarë dhe standardizuar sasitë e barnave,

-Pajisja e izolimit termik dhe artikujt e paketimit, 

-Më shumë se (9000) euro në lidhje me trafikun e drogës,

-Çanta udhëtimi me mbetje kërpi dhe  tre celularë që i përdorte për takimet e tij. 

Gjithashtu janë sekuestruar tre automjete si mjete për transportin e lëndëve narkotike. Bëhet me dije se 44-vjeçari i përfshirë në këtë rast, i hipur në një makinë, në tentativë për t'u arratisur ka tentuar të përplasë një automjet shërbimi dhe është larguar me vrap, për t'u ndalur pak më vonë dhe arrestuar me ndihmën e efektivëve të policisë nga Drejtoria e Veprimit Direkt të Selanikut. Të arrestuarit do të dërgohen në Prokurorinë kompetente.

policia greke arrestohet shqiptari ne greqi

Sondazh

Poll

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni

Newsroom/ Karabolli: Shqipëria do kohë të përshtatet me TikTok, e provuan edhe gazetarët, s’ia dolën

Newsroom 9 |Tik-Tok Kultura, platformë krijimi apo dizinformimi?

Shoqata e Biznesit: Rënia e euros po na falimenton, BSH po fsheh atë që po ndodh!

Vasili në SPAK/ Meta: Asnjë shqetësim me drejtësinë, por afera e inceneratorëve

'Jemi pro protestave'/ Takoi Berishën, Meta: Do bashkëpunojmë për sezonin e ardhshëm parlamentar

Proteste per guroren

Tragjedi në Gramsh! Mbyten në Liqenin e Banjës, polumbarët nxjerrin trupat e babait dhe 2 djemve

“Rama ik” thirrje ne Rogozhine

Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

VIDEO/ Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!