LIVE UPDATES
Aktualitet

Dhunoi për vdekje italianin se i ngacmoi të dashurën, i ati i viktimës poston foton e fundit me të birin në spital

Babai puth të birin pranë shtratit të tij në repartin e terapisë intensive të Spitalit Infermieror Rimini, ku ai ishte në koma. 34-vjeçari ndërroi jetë pas një dite e gjysmë agonie.

19 Qershor 2023, 18:08 Nga DOSJA
Dhunoi për vdekje italianin se i ngacmoi të dashurën, i ati i
Claudio Tucci dhe Giuseppe

ITALI- Një foto e shkrepur në spital ku tregon momentet e fundit të takimit të prindërve me të birin në Itali, është shumë prekëse. Claudio Tucci, babai i Giuseppe-s, një 34-vjeçari që u vra pas një përleshje në një klab, shpëndau një foto në Facebook, duke treguar momentet e fundit. Babai puth të birin pranë shtratit të tij në repartin e terapisë intensive të Spitalit Infermieror Rimini, ku ai ishte në koma. 34-vjeçari ndërroi jetë pas një dite e gjysmë agonie, raporton "Ansa".

Sipas prokurorisë publike të Riminit, 28-vjeçari shqiptar Klajdi Mjeshtri, duhet të përgjigjet për vrasjen dhe ndodhet në burg për atë që ndodhi natën mes së shtunës dhe të dielës së kaluar. Claudio Tucci, zjarrfikës si djali i tij, e kujtoi Giuseppe-n kështu: "Përshëndetje Peppe, sot në mëngjes në orën 07:18 u bë një javë që kur binte celulari i babait, me kaq profesionalizëm dhe delikatesë një mjek na ftoi të shkonim në Rimini, pjesa tjetër tani është lajm. ..". "Asgjë dhe askush - shton ai - nuk do të jetë në gjendje të na ngushëllojë, por i vetmi shpjegim që duam t'i japim vetes për të sjellë tragjedinë është se ju takoni një djall të shtunën mbrëma dhe shumë engjëj prisnin që të shpëtoheshit. Dhe do të vazhdojnë rrugëtimin e tyre tokësor falë jush! një përqafim i madh mami dhe babi”, shton ai duke e shoqëruar postimin me një foto të tij dhe gruas pranë shtratit të të riut. 

Klajdi Mjeshtri, 28-vjeç me origjinë shqiptare, por i lindur dhe rritur në Itali, është arrestuar pasi akuzohet për "vrasje me dashje" të 34-vjeçarit, Giuseppe Tuci, punonjës zjarrfikëse.

28-vjeçari ka dhunuar me grushta për vdekje 34-vjeçarin. Sherri në fjalë ka nisur pasi e dashura e shqiptarit, është ankuar se 34-vjeçari po e ngacmonte.

Sondazh

Poll

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Tempulli 2/ Me kanabis gati për shitje dhe shuma parash, arrestohen 4 të rinj në Tiranë

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni

Newsroom/ Karabolli: Shqipëria do kohë të përshtatet me TikTok, e provuan edhe gazetarët, s’ia dolën

Newsroom 9 |Tik-Tok Kultura, platformë krijimi apo dizinformimi?

Shoqata e Biznesit: Rënia e euros po na falimenton, BSH po fsheh atë që po ndodh!

Vasili në SPAK/ Meta: Asnjë shqetësim me drejtësinë, por afera e inceneratorëve