LIVE UPDATES
Aktualitet

Doza kokaine në makinë dhe armë të vjedhur në shtëpi, arrestohen 2 shqiptarë në Itali

Dy djemtë ndodheshin në një mjet tip Audi, kur kanë vënë re praninë e karabinierëve, të përfshirë në një sërë kontrollesh rrugore. Të dy në mënyrë të ngathët u përpoqën të bënin një kthesë, duke tentuar të arratiseshin, por ushtarët e Armës, të dyshimtë, filluan t'i ndiqnin duke i urdhëruar të ndalonin.

11 Gusht 2022, 08:03 Nga d.a.
Doza kokaine në makinë dhe armë të vjedhur në
Pistoleta e kaput

ITALI- Dy të rinj shqiptarë janë futur në telashe pasi tentuan të arratiseshin me makinë gjatë një kontrolli policor në Badoere, një fshat i Morganos në Itali, natën midis të shtunës 6 dhe të dielës.

Sipas mediave vendase, dy djemtë ndodheshin në një mjet tip Audi, kur kanë vënë re praninë e karabinierëve, të përfshirë në një sërë kontrollesh rrugore. Të dy në mënyrë të ngathët u përpoqën të bënin një kthesë, duke tentuar të arratiseshin, por ushtarët e Armës, të dyshimtë, filluan t'i ndiqnin duke i urdhëruar të ndalonin. 

Drejtuesi i mjetit ishte një 23-vjeçar, ndërkohë që pronari i makinës ishte në sediljen e pasagjerit. Duke kontrolluar kabinën e Audi-t, karabinierët e stacionit Castelfranco Veneto gjetën disa doza kokaine të fshehura midis sediljeve. Kontrolli ka vijuar në shtëpinë e 25-vjeçarit shqiptar, pronar i Audit dhe banues në Marca. 

Brenda shtëpisë karabinierët zbuluan të fshehur mes rrobave në një gardërobë, një pistoletë gjysmë automatike e kalibrit 9x21 e markës Para-Ordnance e cila rezultonte e vjedhur në vitin 2018 nga një shtëpi në Ponte dell'Olio, në provincën e Piacenza. Arma e vjedhur ishte gati për përdorim, në karikator kishte 15 fishekë. 25-vjeçari u arrestua në flagrancë: akuzat ndaj tij janë: marrja e sendeve të vjedhura dhe armëmbajtje pa leje.

policia italiane arrestohen 2 shqiptare ne itali

Sondazh

Poll

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

VIDEO- Shpërthimi me tritol në butikun në Durrës, ja si u dëmtua biznesi i gruas

Berisha dhe demokratët 'zaptojnë' Kuvendin

Me pistoleta dhe kallashnikovë në Range Rover/ Arrestohen 4 "të fortët" në Tiranë

Berisha shton akuzën ndaj Ballës: Te ndjek hija e avokatit Ravik Gurra

VIDEO E SHERRIT/ Berisha akuzon Ballen per vrasjen e avokatit Ravik Gurra

PA KOMENT- Shkodra 'nën ujë', ja si duket qyteti

Protesta kundër traut në Divjakë, një betoniere brenda parkut

EKSKLUZIVE- Lulzim Basha takohet me Ben Blushin ne Panairin e Librit, merr me vete edhe vajzën

Balla: Berishës iu dogjën tre marrëveshje tek Porti i Durrësit, koncensionarët po i kërkojnë lekët

Balla-Spahos: Do shkosh tek Porti i Durrësit me pistoletë si Strazimiri, s'keni zgjidhje tjetër

Ndërtimi i rrugëve/Balla 'shigjeton' Partinë e Lirisë:Mondi bëj kallëzime, kishin ministritë në 2017

Balla 'lëshon' gojën: Saliut i rri mendja tek vëllezërit Kariç, na vjen dhe zor t'i përmendim...

Elisa Spiropali realizon "ëndrrën" e fëmijërisë me Berishën, del LIVE me të, tregon 2 gishta