LIVE UPDATES
Aktualitet

Atentati ndaj Ndojit/ “E dija se kush ishte në makinë dhe doja t’i kapja”, zbardhen komunikimet e Plaurent Dervishajt me ish-prokurorin. Kush e vrau Andi Malokun?

Plaurent Dervishaj ka marrë përsipër sqarimin e babait të Andi Malokut, i cili kërkonte të dinte se nga kush i kishte ardhur vrasja e të birit.

15 Shkurt 2023, 22:03 Nga k.m.
Atentati ndaj Ndojit/ “E dija se kush ishte në makinë dhe doja
Arjan Ndoj

DURRËS- Pas atentatit të mbetur në tentativë ndaj Arjan Ndojit në 1 nëntor 2019, ky i fundit ka shkuar në shtëpinë e shoferit të tij Andi Maloku, i cili mbeti i vrarë. Emisioni “Në Shënjestër” zbuloi se Plaurent Dervishaj ka marrë përsipër sqarimin e babait të Andi Malokut, i cili kërkonte të dinte se nga kush i kishte ardhur vrasja e të birit.

"Plaurenti komunikon me Julianin dhe i tregon që ai Arjani para dy ditësh ka shkuar në Katund Sukth te babai i atij që vdiq, referuar Genci Malokut, babait të Andi Malokut, dhe i ka thënë që mos u mërzit se nuk e dimë saktë akoma si ka qenë puna. Sikur gjasme dyshojnë tek Poja, referuar Xhevdet Troplinit, për nja 400 metra tokë”.

Pra siç del në dosje, vetë Arjan Ndoji, ka tentuar të akuzojë si urdhërues të atentatit ndaj tij një tjetër emër të botës së krimit. Në dosje flitet edhe për disa biseda që një mik i Ndojit kishte bërë me anëtarët e grupit të Dervishaj dhe se mes palëve kishte tension. Kjo dëshmohet edhe në një bisedë të zhvilluar midis Dervishaj dhe mikut të tij Bashkim Haxhiaj.

Bisedë gjatë së cilës, Devishaj i thotë bashkëbiseduesit, që “i ka çuar haber Arjan Ndojit, para katër ditësh, duke i thënë që të mos merret me dynjanë, pasi problemet i ka drejtpërdrejt me të”. Ndërkohë që Ndoji mësohet se i është përgjigjur se: Unë s’merrem me këtë punë dhe kam lënë shtetin ta zgjidhë. Problemin e ke me babain e tij djalit që vdiq.

Në një tjetër bisedë, del në pah fakti se Arjan Ndoji, i përgjigjet Plaurent Dervishaj, përmes një të njohuri të tij, duke i thënë se “ne nuk kemi punë, por atij ja ka bërë ‘Poja’”. Por në një bisedë me një person të paidentifikuar, Plaurent Dervishaj dëgjon nga bashkëbiseduesi, se ai nuk ka asnjë lidhje me atentatin e kryer ndaj tij në fshatin Koxhas të Shijakut. Ndërsa Dervishaj përgjigjet se: Unë nuk kam dyshuar të ju, sepse e di ku e kam hasmin. Unë i kam ç’u haber që e keni prej meje edhe prokurorit dhe atij tjetrit, fjalë për fjalë. E dija kush ishte në makinë dhe doja t’i kapja të dy. Por nuk ishte e shkruajtur, pasi u bllokua arma e parë dhe u dha mundësi që të shmangeshin.

plaurent dervishaj arjan ndoja andi maloku

Sondazh

Poll

"Regjimet nuk kanë kurrë fund të lavdishëm"/Noka: Sa më shumë Edveri juaj të rrisë represionin e tij

"Regjimet nuk kanë kurrë fund të lavdishëm"/Noka: Sa më shumë Edveri juaj të rrisë represionin e tij

Açka vendos fotot e Stalinit dhe Leninit në sallën e Kuvendit

E paprecedentë në Kuvend, gardisti urdhëron gazetarët të dalin nga salla, ata i kthehen: Gangster

Projekt-rezoluta për krimet e komunizmit/ Gjekmarkaj: Nuk u kërkua kurrë falje!

"Shpik histori nga Ilirët e Pellazgët", Spiropali-Basha, replika: Keni një paqartësi historike

Vettingu në politikë, Spiropali: SPAK-un e kemi lënë të lirë nga kontrolli politik

Basha: Të vetmet akte të dërguara për luftën ndaj korrupsionit janë varrosur në sirtarë

Komisioni hetimor antikorrupsion/ Sula: Hiqeni nga rendi i ditës, të raportojnë institucionet

Shehu nga kuvendi: OKB votoi rezolutën për të njohur genocidin serb, mazhoranca jonë e rrëzoi

Pr. vendimi për ngritjen e Komisionit të Posaçëm Antikorrupsion,Gazment Bardhi largohet nga Kuvendit

Kuvendi voton sot Komisionin antikorrupsion,Nikolla nxjerr gazetarët nga salla,reagon ashpër opozita

Rrëzohet kërkesa e opozitës për mocionin me debat / Zhupa-Nikollës: Dëshiron t’i tregosh besnikëri

Komisioni i Posaçëm Antikorrupsion/' Basha: Manovër elektorale e Ramës. Nuk mund të jemi pjesë

Dhunimi i Sokol Mëngjesit/ Policia: Arrestohet organizatori, 20 mijë euro për atë që jep informacion

"E ardhmja nuk mund të mbrohet nga arma", Rama: Ka ardhur koha të ndërtojmë një NATO të arsimit

"Pyes veten kush je"/ Bardhi replikon me Spiropalin: Mos je gjë motra e Olsi Ramës

Rezoluta anti-korrupsion, Çuçi: Ka rënë korrupsioni, 95 % e shërbimeve kryhen nga telefoni

"Vënia në kontroll e SPAK, fantazi"/ Rama i kthehet Opozitës: Po treteni tek 'Rrugica e Shpresës'

Rama mban fjalën në seancë plenare, deputetët godasin tavolinat

"Keni ende shumë për të parë"/ Rama: Korrupsioni në Shqipëri vazhdon

Rezoluta e PS-së në Kuvend/ Rama: Jemi në luftë me korrupsionin prej 10 vjetësh

Argita Malltezi: Ndërrimi i destinacionit të Kompleksit Partizani u bë nga Rama

"Kryedemokrati dhe Malltezi të arrestuar politik", Argita: SPAK ka kaluar nga një akuzë në tjetrën

Paralajmërimi i Argita Mallatezit: Do të përfshihem në politikë nëse është e nevojshme

Pjesmarrja e Berishës në Kuvend u refuzua/ Gjokutaj: Veprim skandaloz i SPAK

Gjyqi ndaj Berishës, Mëngjesi: Është përdorur standard i dyfishtë

Lapsusi me datën/ Rama njofton samitin e madh me komunitetin Europian

“Keni fituar më shumë zgjedhje se unë”/ Cameron batuta me Ramën

"Emigracioni është problem," Cameron i prerë: Partneritet dhe në luftën kundër krimit të organizuar

Emigracioni/ Rama me Cameron: Operacionet do të vazhdojnë, gadishmëria jonë është maksimale

“Anglia më e pranishme në vendin tonë”, Rama: Projekt strategjik për hekurudhën Durrës-Prishtinë

Rama: Me Cameron kemi biseduar për marrëdhëniet bilaterale

Nis fuqishëm protesta para Bashkisë Tiranë, qytetarët hedhin molotov para godinës

Të pranishëm në protestë, akti fisnik i qytetarëve, u japin ujë efektivëve të policisë

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

"Injoranca nuk është argument" Nuk i pëlqeu pyetja, Rama prek në faqe gazetaren Ambrozia Meta

Del VIDEOJA, Elia godet Princ Lekën: Familja ime të ka mbajtur me bukë

VIDEO/ Noka i jep Spiropalit pankartën, Ministrja ofrohet ta mbaj para fytyrës

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Tempulli 2/ Me kanabis gati për shitje dhe shuma parash, arrestohen 4 të rinj në Tiranë

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM