LIVE UPDATES
Aktualitet

Sot u nis të kryente vrasje, si i shpëtoi burgut Sherrniku: Natën që u vra Prela kisha ditëlindjen

Sipas Sherrnikut, natën e vrasjes, 5 dhjetor, ai ka pasur ditëlindjen dhe ka qenë në banesë së bashku me të afërmit e tij. Këtë alibi ia ka mbështetur publikisht edhe vjehrri i tij, Astrit Gjoka.

17 Gusht 2022, 14:06 Nga F.M
Sot u nis të kryente vrasje, si i shpëtoi burgut Sherrniku: Natën
Nikoll Sherrniku

TIRANË- Personi që po shikoni në foto është Nikoll Sherrniku, 28-vjeçari që u vu në pranga sot pasi bashkë me 34-vjeçaren Flutura Berisha ishte nisur të kryente një vrasje në Shëngjin. Më herët, ai është akuzuar si një prej autorëve të vrasjes së efektivit të Policisë, Xhulio Prela, ngjarje e ndodhur para dy viteve. Dosja.al ka raportuar se pak kohë pasi u shpall në kërkim, se Sherrniku ka shkuar vetë dhe është dorëzuar në Polici që më 19 dhjetor, për të sqaruar gjithë ngjarjen duke nxjerrë edhe alibitë e tij. Ai ka mohuar të ketë lidhje me ngjarjen, duke thënë se atë natë ka qenë në banesën e tij si dhe nuk ka fare njohje me personin tjetër të shpallur në kërkim, Brilant Martinaj (i vrarë në korrik të këtij viti).

Sipas Sherrnikut, natën e vrasjes, 5 dhjetor, ai ka pasur ditëlindjen dhe ka qenë në banesë së bashku me të afërmit e tij. Këtë alibi ia ka mbështetur publikisht edhe vjehrri i tij, Astrit Gjoka. Duke i qëndruar të njëjtit argumenti, Sherrniku arriti të linte qelinë e të vendosej nën masën e sigurisë ‘arrest shtëpie’.  Ndërkohë Dosja.al raportoi në atë kohë se për vrasjen e efektivit të Forcave të Ndërhyrjes së Shpejtë, Xhulio Prela, është shpallur në kërkim një person i tretë që dyshohet të jetë personi që ka qëlluar në drejtim të Prelës.

Natën që ka ndodhur vrasja, Prela është ‘përplasur’ me drita makinash me një mjet fuoristradë ku udhëtonte i paidentifikuari dhe është ofenduar nga ky i fundit. Efektivi i FNSH-së ka ecur disa metra, pas është kthyer mbrapsht dhe i është vënë pas mjetit në fjalë, ka ulur xhamin e djathtë të makinës dhe me armën e shërbimit në dorë ka kërkuar llogari nga personi që kishte përballë. Sherri ka agravuar në përdorimin e armës edhe nga personi që ende nuk i dihet identeti, i cili e ka qëlluar tre herë Prelën, nga ana e djathtë, duke bërë që plumbi t’i shkojë në zemër e t’i marrë jetën. E ndërsa efektivi nuk ka arritur ta përdorë dot armën e tij, e cila është gjetur poshtë sediljes së pasagjerit të mjetit të tij “Wolkswagen Passat”.

Sot, Sherrniku u arrestua sërish. Ai së bashku me të renë e identifikuar si Flutura Berisha, 34 vjeçe. Dyshja po udhëtonin në një automjet të blinduar të llojit ‘Toyota’ me xhama të zinj në momentin që u arrestuan, pranë Shëngjinit, ku mendohet se kishin shkuar të kryenin një atentat. E reja është munduar të fshehë kallashnikovin në momentin që është ndaluar nga policia, por nuk ia ka dalë dot. Në çantën e dorës së Berishës janë gjetur edhe dy radiomarrëse si ato të Policisë së Shtetit. Bashkë me ta ishte dhe një i mitur, vetëm 15 vjeç. Gjithsesi, nuk dihet ende se kush ka qenë shënjestra e këtij atentati. Pritet të zbardhen dëshmitë e të arrestuarve mbi qëllimin e rrugëtimit të tyre.

nikoll sherrniku flutura berisha xhulio prela parandalohet atentati ne shengjin

Sondazh

Poll

VIDEO- Shpërthimi me tritol në butikun në Durrës, ja si u dëmtua biznesi i gruas

VIDEO- Shpërthimi me tritol në butikun në Durrës, ja si u dëmtua biznesi i gruas

Berisha dhe demokratët 'zaptojnë' Kuvendin

Me pistoleta dhe kallashnikovë në Range Rover/ Arrestohen 4 "të fortët" në Tiranë

Berisha shton akuzën ndaj Ballës: Te ndjek hija e avokatit Ravik Gurra

VIDEO E SHERRIT/ Berisha akuzon Ballen per vrasjen e avokatit Ravik Gurra

PA KOMENT- Shkodra 'nën ujë', ja si duket qyteti

Protesta kundër traut në Divjakë, një betoniere brenda parkut

EKSKLUZIVE- Lulzim Basha takohet me Ben Blushin ne Panairin e Librit, merr me vete edhe vajzën

Balla: Berishës iu dogjën tre marrëveshje tek Porti i Durrësit, koncensionarët po i kërkojnë lekët

Balla-Spahos: Do shkosh tek Porti i Durrësit me pistoletë si Strazimiri, s'keni zgjidhje tjetër

Ndërtimi i rrugëve/Balla 'shigjeton' Partinë e Lirisë:Mondi bëj kallëzime, kishin ministritë në 2017

Balla 'lëshon' gojën: Saliut i rri mendja tek vëllezërit Kariç, na vjen dhe zor t'i përmendim...

Elisa Spiropali realizon "ëndrrën" e fëmijërisë me Berishën, del LIVE me të, tregon 2 gishta

Perplasje mes banoreve dhe Policise ne Divjake

Berisha 'shënjestron' Ulsi Manjën: Vetëm dy mushka kanë mbetur pa u punësuar në fshatin tënd

Berisha bllokon foltoren dhe del në Facebook: Jam live në gjithë botën, mos ma qani hallin mua!

Berisha: Parlamentin e komandojne grupet kriminale

Dëshmia e Orges Xhelilit para avokatëve: Policët bashkiakë më goditën

ME VIDEO- PLAS KEQ SHERRI në Komision, Braçe e humb kontrollin, "shpërthen": Ik ore pirdhu!

Protesta e opozitës, pamjet nga Bulevadi, mijëra qytetarë të mbledhur

Sherri i plotë i Ramës me dy deputetët e PD: Ta tregoj unë ty, do të shkatërroj!

Balla: Kokoneshi jashtë rrezikut për jetën

Veliaj takon Papa Françeskun: Jemi takuar në Tiranë...e aprovuam ndërtimin e bustit të Nënë Terezës

Droge mes karameleve ne Tirane

Grida Duma lë mandatin, kolegët e saj në lot, Açka dhe Gjekmarkaj të përlotur

Grida Duma lë mandatin e deputetes së Partisë Demokratike

Masakra e Lushnjes, babai i Leart Haxhiut: Djali im është i pafajshëm, se di ku është

Përdhunues serial, MOMENTI i arrestimit të Spartak Dyrmishit

Nga një armë në çdo raft rrobash, çfarë gjeti Policia gjatë aksionit në Shkodër

Dalin PAMJET nga megaaksioni në Korçë

Qeni i prish mitingun Ramës, të gjithë meken, kryeministri: Po lëre në punën e vetë...

Ibrahim Lici mesazh audio nga Turqia: Jetoj i lirë, nuk jam arrestuar

Arrestohet Agim Gjata, qelloi mbi RENEA

Meta: O Edi, o lepurush, do të shporrim me poezinë ‘liri a vdekje’ të Havzi Nelës

Pakti PD PL, Meta: Kryetari i Keshillit super politikan

Paloka 'korrekt' me orarin, takohet me Bardhin në një lokal para parlamentit

Alibeaj-Majkos: Je kokrra e komunistit! Deputeti socialist: Budalla! Dosjet s'mund të hapen për...

Flet avokati i vellezerve Mollaj: Tina genjen, e shantazhojne

Durrësi zgjohet nën ujë

Tetori rozë, vajzat dhe gratë e FA i bashkohen fushatës sensibilizuese kundër kancerit të gjirit

NIS PROTESTA në Elbasan/ Qytetarët fikin makinat në shenjë rebelimi, rreshtohen në shesh

Alibeaj pranoi bashkëpunimin, do nisin negociatat/ Berisha: E mirëpres. S'tërhiqem nga Primaret

Demokrati emocionet për 'doktorin'! I bie telefoni kur po fliste me Berishën,e përplas në tokë

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE

Pellusha, rripa e çanta markash kontrabandë, arrestohet pronari i 5 dyqaneve në Tiranë e Durrës