LIVE UPDATES
Art&Argëtim

Për pak nuk e mori rolin e "Jack", regjisori tregon sesi vendosi për Leonardo DiCaprion në filmin e "Titanic"

Në një video-intervistë të re me GQ, regjisori ikonë zbuloi se pothuajse nuk përfundoi duke marrë rolin e Leonardo DiCaprio ose Kate Winslet, dy aktorët kryesorë të tij romantikë, karriera e të cilëve si yje të mëdhenj të filmave të Hollivudit u çimentua nga filmi historik fitues i Oscarit.

23 Nëntor 2022, 20:40 Nga d.a.
Për pak nuk e mori rolin e "Jack", regjisori tregon sesi vendosi
Cameron dhe DiCaprio

SHBA- Regjisori James Cameron ndau disa detaje befasuese nga krijimi i hitit të tij të suksesshëm "Titanic", i cili feston 25 vjetorin e publikimit muajin e ardhshëm.

Në një video-intervistë të re me GQ, regjisori ikonë zbuloi se pothuajse nuk përfundoi duke marrë rolin e Leonardo DiCaprio ose Kate Winslet, dy aktorët kryesorë të tij romantikë, karriera e të cilëve si yje të mëdhenj të filmave të Hollivudit u çimentua nga filmi historik fitues i Oscarit.

Sipas CNN, ndërsa konsideronte që aktorët që do luanin rolet e të dashuruarve të tij të ishin yje të Hollivudit, Cameron shpjegoi se fillimisht po mendonte për dikë si Gwyneth Paltrow për Rose dhe se ndërsa Winslet ishte propozuar si opsion.

"Unë në fakt nuk e pashë Kate në fillim. Ajo kishte bërë edhe disa drama të tjera historike, dhe po fitonte një reputacion si 'Corset Kate' duke bërë gjëra historike."-tha ai.

Cameron vazhdoi të thoshte se kishte frikë se vendosja e Winslet në rol "do të dukej si kastigu më dembel në botë", por megjithatë ai pranoi ta takonte atë në fund. Sigurisht, ai mendoi se ajo ishte "fantastike" dhe pjesa tjetër është histori.

Ndërkohë, me DiCaprion pas një takimi fillestar "histerik", në të cilin të gjitha gratë në zyrën e produksionit përfunduan në një farë mënyre në sallën e konferencave së bashku me Cameron, DiCaprio u ftua përsëri për një test ekrani me Winslet, e cila tashmë ishte marrë në atë moment.

Regjisori më pas i shpjegoi DiCaprios përmasat e projektit para tyre, sesi filmi do t'i merrte dy vjet nga jeta e tij dhe se si ai "nuk do ta bënte atë duke marrë vendimin e gabuar në kastin". 

"Pra, ju do të lexoni ose nuk do ta merrni pjesën," tha Cameron i tha aktorit të ri.

DiCaprio iu nënshtrua pa dëshirë, për nder të tij. Cameron kujtoi se si aktori "u ndez" dhe "u bë Jack", duke krijuar një kimi elektrike me Winslet, të parë më vonë në vetë filmin.

"Titanic" doli në kinema më 19 dhjetor 1997 dhe përfundimisht fitoi 11 çmime Oscar, duke përfshirë regjinë më të mirë për Cameron.

james cameron leonardo dicaprio

Sondazh

Poll

Art&Argëtim 23 Nëntor 2022, 16:02 k.m.

Jeta e Silvio Berlusconit bëhet një muzikal

  Silvio Berlusconi   ITALI- Një muzikal i frymëzuar nga jeta e Silvio Berlusconit, i shkruar nga dy ish-yjet e serialit britanik p&e...

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

VIDEO- Shpërthimi me tritol në butikun në Durrës, ja si u dëmtua biznesi i gruas

Berisha dhe demokratët 'zaptojnë' Kuvendin

Me pistoleta dhe kallashnikovë në Range Rover/ Arrestohen 4 "të fortët" në Tiranë

Berisha shton akuzën ndaj Ballës: Te ndjek hija e avokatit Ravik Gurra

VIDEO E SHERRIT/ Berisha akuzon Ballen per vrasjen e avokatit Ravik Gurra

PA KOMENT- Shkodra 'nën ujë', ja si duket qyteti

Protesta kundër traut në Divjakë, një betoniere brenda parkut

EKSKLUZIVE- Lulzim Basha takohet me Ben Blushin ne Panairin e Librit, merr me vete edhe vajzën

Balla: Berishës iu dogjën tre marrëveshje tek Porti i Durrësit, koncensionarët po i kërkojnë lekët

Balla-Spahos: Do shkosh tek Porti i Durrësit me pistoletë si Strazimiri, s'keni zgjidhje tjetër

Ndërtimi i rrugëve/Balla 'shigjeton' Partinë e Lirisë:Mondi bëj kallëzime, kishin ministritë në 2017

Balla 'lëshon' gojën: Saliut i rri mendja tek vëllezërit Kariç, na vjen dhe zor t'i përmendim...

Elisa Spiropali realizon "ëndrrën" e fëmijërisë me Berishën, del LIVE me të, tregon 2 gishta

Perplasje mes banoreve dhe Policise ne Divjake

Berisha 'shënjestron' Ulsi Manjën: Vetëm dy mushka kanë mbetur pa u punësuar në fshatin tënd

Berisha bllokon foltoren dhe del në Facebook: Jam live në gjithë botën, mos ma qani hallin mua!

Berisha: Parlamentin e komandojne grupet kriminale

Dëshmia e Orges Xhelilit para avokatëve: Policët bashkiakë më goditën

ME VIDEO- PLAS KEQ SHERRI në Komision, Braçe e humb kontrollin, "shpërthen": Ik ore pirdhu!

Protesta e opozitës, pamjet nga Bulevadi, mijëra qytetarë të mbledhur

Sherri i plotë i Ramës me dy deputetët e PD: Ta tregoj unë ty, do të shkatërroj!

Balla: Kokoneshi jashtë rrezikut për jetën

Veliaj takon Papa Françeskun: Jemi takuar në Tiranë...e aprovuam ndërtimin e bustit të Nënë Terezës

Droge mes karameleve ne Tirane

Grida Duma lë mandatin, kolegët e saj në lot, Açka dhe Gjekmarkaj të përlotur

Grida Duma lë mandatin e deputetes së Partisë Demokratike

Masakra e Lushnjes, babai i Leart Haxhiut: Djali im është i pafajshëm, se di ku është

Përdhunues serial, MOMENTI i arrestimit të Spartak Dyrmishit

Nga një armë në çdo raft rrobash, çfarë gjeti Policia gjatë aksionit në Shkodër

Dalin PAMJET nga megaaksioni në Korçë

Qeni i prish mitingun Ramës, të gjithë meken, kryeministri: Po lëre në punën e vetë...

Ibrahim Lici mesazh audio nga Turqia: Jetoj i lirë, nuk jam arrestuar

Arrestohet Agim Gjata, qelloi mbi RENEA

Meta: O Edi, o lepurush, do të shporrim me poezinë ‘liri a vdekje’ të Havzi Nelës

Pakti PD PL, Meta: Kryetari i Keshillit super politikan

Paloka 'korrekt' me orarin, takohet me Bardhin në një lokal para parlamentit

Alibeaj-Majkos: Je kokrra e komunistit! Deputeti socialist: Budalla! Dosjet s'mund të hapen për...

Flet avokati i vellezerve Mollaj: Tina genjen, e shantazhojne

Durrësi zgjohet nën ujë

Tetori rozë, vajzat dhe gratë e FA i bashkohen fushatës sensibilizuese kundër kancerit të gjirit

NIS PROTESTA në Elbasan/ Qytetarët fikin makinat në shenjë rebelimi, rreshtohen në shesh

Alibeaj pranoi bashkëpunimin, do nisin negociatat/ Berisha: E mirëpres. S'tërhiqem nga Primaret

Demokrati emocionet për 'doktorin'! I bie telefoni kur po fliste me Berishën,e përplas në tokë

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE