LIVE UPDATES
Art&Argëtim

Po i pret vjeshta më e bukur në jetën e tyre: për këto TRE shenja do ndodhin ndryshime fenomenale

Asgjë nuk do të jetë më njësoj.

14 Gusht 2022, 09:30 Nga k.m.
Po i pret vjeshta më e bukur në jetën e tyre: për këto
Foto ilustruese

Vera po ikën dhe vjeshta po vjen. Këto tre shenja do të jenë të përkëdheluar e zodiakut në këtë stinë të re që pritet të vijë. Hapeni mendjen dhe mirëprisni ndryshimet...

BINJAKËT

Ju jeni një shenjë që udhëhiqeni nga fakti se e vetmja gjë e rëndësishme në jetë është të argëtoheni. Ju jeni një person që jep gjithmonë gjithçka që mundeni për ata që ju interesojnë. Por ajo që duhet të themi është se ata që u treguan vërtetë të drejtë dhe dashamirës gjatë kësaj vjeshte do të shpërblehen. Nëse tani jeni në një lidhje, dijeni se nuk ka dyshim se i dashuri juaj do t'jua vërtetojë emocionet e tij në mënyrën më të bukur. Është e mundur që ky person të përpiqet të fillojë një të ardhme së bashku me ju, dhe nëse kjo është ajo që dëshironi, nuk ka arsye të mos e bëni.

Nëse jeni vetëm tani, dijeni se është e sigurt që do të takoni një person që do ju ndryshojë jetën. Në fakt, kjo jo vetëm që do të ndryshojë ju, por edhe pikëpamjen tuaj për botën dhe dëshirat tuaja dhe shumë më tepër. Lëreni veten të lirë sepse do të keni mundësi të përjetoni shumë në ditët në vijim. Nuk ka dyshim se pas shumë lotësh vjen koha e lumturisë. Këtë vjeshtë do ta kujtoni vetëm për gjëra të bukura. Nëse doni të investoni në biznes, tani është koha e duhur për të.

GAFORRJA

Fakti është se më në fund do të merrni atë që dëshiron më shumë zemra juaj. Mos harroni se është shumë e rëndësishme të mos i fshehni emocionet tuaja. Nëse ka një person që dëshironi pranë jush tani, atëherë është koha t'ja tregoni atij. Mos lejoni që krenaria të pengojë lumturinë. Ka mundësi që gjatë kësaj periudhe të ndryshoni vendin e punës. Ose do të promovoheni dhe do të përparoni në karrierë ose do ta gjeni veten në një vend krejtësisht të ri, në një mjedis të ri dhe në një punë që do ta doni vërtet.

DEMI

Për ju, ndryshimet kanë nisur që në fillim të vitit 2022 dhe ju ndjeni se gjithçka rreth jush po transformohet.

Gjithçka për të cilën keni punuar merr një kuptim të ri. Në vjeshtë do të ketë kthesa të reja, si në atë të dashurisë, ashtu edhe në atë financiar. Do të ndjeni turbulenca të mëdha. Nëse disa ndryshime nuk janë të mira për ju në shikim të parë, por mbani mend se gjithçka po ju udhëheq drejt diçkaje për të cilën do të jeni shumë të lumtur. Mbani në mend se situatat e pakëndshme do të jenë kalimtare dhe se çdo situatë do të zgjidhet sipas mundësive. Prisni fluksin e parave në nëntor.

parashikimi i horoskopit

Sondazh

Poll

Dosja Sot Date 30 Mars

Dosja Sot Date 30 Mars

Zbulohen mbi 2 mijë fidanë kanabisi në Velipojë arrestohet 55-vjeçari, në kërkim vëllai i tij

Lapsusi frojdian i Berishës, ngatërron Masakrën e Lumës me atë elektorale në vitin 2013

Dosja Sot Date 29 mars

Arrestohet gjermani në Tiranë, i dënuar për shpërndarje të materialeve pornografike

Arrestohet 25-vjeçari në Tiranë, drejtonte mjetin nën efektin e lëndëve narkotike e kryente manovra

Pamje nga 27 serat me kanabis në Koplik, si ishte kthyer gropa e interteve në plantacione hahashi

Dosja Sot Date 28 mars

Tokat preken nga projekti/ Banorët e Bërxullës në protestë

Dosja Sot date 27 mars

Hetimet për lobingun/“Do dorëzoni dosjen në prokurori?” Berisha: Asnjë qindarkë ruse s’ka hyrë në PD

Bejko kandidat në Tiranë,Berisha: Vegla që përdor Basha dhe Rama kundër pluralizmit, vijnë nga mafia

Qëllohet me breshëri plumbash drejt Top Channel, vritet roja, gjendet e djegur makina e atentatorëve

Merr flak makina mbrenda ne garazh

Dosja Sot date 25 mars

Dosja Sot Date 24 mars

Ndiqte ambulancën që ishte në shërbim emergjence, gjobitet me 300 mijë lekë drejtuesi i mjetit

Skandal në Ali Dem", administratori vendos çip në pallat, banorët ngelin jashtë, mbërrin policia

Dosja Sot date 23 mars

Kryeministri Rama takohet me Rishi Sunak në Londër

Dosja Sot Date 22 mars

"Maskat" aksion në Tiranë, prangosën 20 'korrierë' të grupeve kriminale

Dosja Sot Date 21 mars

'Ka ra zjarr në Surrel!'/ Braçe "tremb" socialistët me LAJMIN E FUNDIT, Qefalia më i shqetësuari

Dosja Sot Date 20 Mars

Berisha i bën thirrje punonjësve të administratës të mos bëhen pjesë e krimit elektoral.

Dosja Sot Date 18 Mars

Burgosja e nënës lehonë/Flet Diana Bahçja: Qaja ditë e natë, por nuk donin t’ia dinin

Qarkullonte me 305 km/h, Cllevio Serbiano e filmonte, shoqërohet në Polici Aleks Vishaj

Dosja Sot Date 17 Mars

U fut në burg 8 ditë pasi lindi, Diana Bahçja: Nuk më lanë të takoja beben

'Shtëpi bari' brenda ish-tuneli të ushtrisë në Krujë, sekuestrohen 390 bimë cannabis sativa

Dosja Sot Date 16 Mars

Tërheqje apo pezullim? Si dredhoi Rama sy për sy me Borrel për 'pasaportat e arta'

Banorët e lagjes Demokracia ne Mamurras bllokojnë rrugën, Cara premtoi rehabilitim te rrugës ne...

Abuzimi me tenderin 3.2 mld lekë, BKH ‘zbarkon’ në zyrat e bashkisë së Bulqizës, sekuestron dosje

Dosja Sot Date 15 Mars

Këshilli i Legjislacionit mbyllet mes debateve, Bardhi ngrihet në këmbë: Shkelni kushtetutën e ikni

"Kryeministri i Shqipërisë si dhuratë e perëndisë", grupi polifonik i dedikon këngë Edi Ramës

Hidhet shorti, Koli Bele caktohet relatori për shqyrtimin e ankimimit të grupit të Alibeajt

Dosja sot Date 14 Mars

Shitësja në panair kërkon t’i dhurojë çantën bashkëshortes, Berisha refuzon: Sot vetëm blihet

Procedohen 70 drejtues mjetesh në 24 orët e fundit, u kapën me shpejtësi të lartë dhe duke bërë gara

Dosja sot Date 13 mars

Kapen 4 rumunë në Vlorë, po kalonin 260 kg kanabis me kamper në Greqi, 5 në kërkim

'Paç fatin e Lali Erit'- Kunjat e Ramës për Veliajn, teksa i dha shansin e tretë për Tiranën?

Rama: Në rrezik të madh tregu, sipërmarrësit të rrisin pagat

Meta pas takimit me Berishen : Aleancë e jashtëzakonshme, pas 15 majit fitojmë shumicën e bashkive

Masakra e Don Boskos, familja Paja hap dyert e mortit, zona me shiritin 'skenë krimi'

'Kasapanë' brenda lokalit! Atentat mafioz, vdes banakierja.5 të plagosur, mes tyre një fëmijë