LIVE UPDATES
Art&Argëtim

Jeni të vendosur dhe dëshironi të arrini objektivat që i keni vënë vetes. Horoskopi!

Dosja.al ju sjell parashikimin e horoskopit për ditën e sotme 14 gusht 2022.

14 Gusht 2022, 07:05 Nga d.a.
Jeni të vendosur dhe dëshironi të arrini objektivat që i
horoskopi

Dashi

Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill

I bukur ky qiell për beqarët, nëse jeni të interesuar për një person mos hezitoni të hidheni në sulm! Persoektiva të mira, projekte të reja të preferuara në sferën tuaj profesionale.

Demi

Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj

Është një qiell që të shtyn të kultivosh miq të rinj. Dhe mes tyre është dikush me të cilin/ën mund të lindë diçka më shumë. Lajme të mira edhe në frontin e punës.

Binjakët

Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor

Qiell interesant për profesionistët e pavarur, tani dëshironi të përfshiheni fort duke eksploruar horizonte të reja.

Gaforrja

Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik

Yjet janë renditur bukur për dashurinë në shenjën tuaj. Nëse kohët e fundit keni takuar një person të këndshëm, kultivoni marrëdhënien me të, pa shumë hezitime. Epo edhe në punë nuk mungojnë lajmet.

Luani

Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht

Jeni të vendosur dhe dëshironi të arrini objektivat që i keni vënë vetes. Në dashuri, ndonjëherë dëshironi një konfirmim nga partneri/ja juaj edhe pse e dini se ai/ajo nuk do të bëjë asgjë për t’ju lënduar.

Virgjëresha

Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator

I bukur ky qiell për marrëdhëniet, ju keni mundësinë të zgjeroni rrethin e njohjeve duke e bërë veten të dukshëm për atë që jeni në të vërtetë.

Peshorja

Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor

Qiell intrigues për beqarët e shenjës tuaj, nëse jeni të interesuar për një person pse nuk e hidhni veten në sulm? Konfirmime të mundshme vijnë në punë.

Akrepi

Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor

Këtë të diel, dita fillon me lëvizje të ngadalta, por mos harroni se ju po vini nga një javë mjaft intensive. Në mbrëmje përjetohen gjëra të këndshme.

Shigjetari

Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor

I bukur ky qiell për ata që duan të pastrojnë pluhurin nga emocionet që kanë mbetur të varrosura. Ju mund të njihni një person të mirë, ndaj mos u përmbani.

Bricjapi

Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar

Yjësia është e rëndësishme për ata që e duan njëri-tjetrin, ndoshta po mendoni të legalizoni një bashkim. Është një periudhë e mirë edhe në punë, kolegët e vlerësojnë punën tuaj.

Ujori

Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt

Qiell interesant për ndjenjat, nëse jeni single, thjesht shikoni përreth jush! Këto ditë karakterizohen nga një sharm i jashtëzakonshëm dhe do të ishte vërtet turp ta çoni dëm!

Peshqit

Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars

Kohët e fundit ndjeheni mjaft nervozë, do të dëshironit të merrnit dhe të fluksit tutje gjithçka! Kujdes, mos i bieni murit me kokë, mendoni me kujdes përpara se të veproni.

horoskopi 14 gusht 2022 horoskopi

Sondazh

Poll

Dosja Sot date 25 mars

Dosja Sot date 25 mars

Dosja Sot Date 24 mars

Ndiqte ambulancën që ishte në shërbim emergjence, gjobitet me 300 mijë lekë drejtuesi i mjetit

Skandal në Ali Dem", administratori vendos çip në pallat, banorët ngelin jashtë, mbërrin policia

Dosja Sot date 23 mars

Kryeministri Rama takohet me Rishi Sunak në Londër

Dosja Sot Date 22 mars

"Maskat" aksion në Tiranë, prangosën 20 'korrierë' të grupeve kriminale

Dosja Sot Date 21 mars

'Ka ra zjarr në Surrel!'/ Braçe "tremb" socialistët me LAJMIN E FUNDIT, Qefalia më i shqetësuari

Dosja Sot Date 20 Mars

Berisha i bën thirrje punonjësve të administratës të mos bëhen pjesë e krimit elektoral.

Dosja Sot Date 18 Mars

Burgosja e nënës lehonë/Flet Diana Bahçja: Qaja ditë e natë, por nuk donin t’ia dinin

Qarkullonte me 305 km/h, Cllevio Serbiano e filmonte, shoqërohet në Polici Aleks Vishaj

Dosja Sot Date 17 Mars

U fut në burg 8 ditë pasi lindi, Diana Bahçja: Nuk më lanë të takoja beben

'Shtëpi bari' brenda ish-tuneli të ushtrisë në Krujë, sekuestrohen 390 bimë cannabis sativa

Dosja Sot Date 16 Mars

Tërheqje apo pezullim? Si dredhoi Rama sy për sy me Borrel për 'pasaportat e arta'

Banorët e lagjes Demokracia ne Mamurras bllokojnë rrugën, Cara premtoi rehabilitim te rrugës ne...

Abuzimi me tenderin 3.2 mld lekë, BKH ‘zbarkon’ në zyrat e bashkisë së Bulqizës, sekuestron dosje

Dosja Sot Date 15 Mars

Këshilli i Legjislacionit mbyllet mes debateve, Bardhi ngrihet në këmbë: Shkelni kushtetutën e ikni

"Kryeministri i Shqipërisë si dhuratë e perëndisë", grupi polifonik i dedikon këngë Edi Ramës

Hidhet shorti, Koli Bele caktohet relatori për shqyrtimin e ankimimit të grupit të Alibeajt

Dosja sot Date 14 Mars

Shitësja në panair kërkon t’i dhurojë çantën bashkëshortes, Berisha refuzon: Sot vetëm blihet

Procedohen 70 drejtues mjetesh në 24 orët e fundit, u kapën me shpejtësi të lartë dhe duke bërë gara

Dosja sot Date 13 mars

Kapen 4 rumunë në Vlorë, po kalonin 260 kg kanabis me kamper në Greqi, 5 në kërkim

'Paç fatin e Lali Erit'- Kunjat e Ramës për Veliajn, teksa i dha shansin e tretë për Tiranën?

Rama: Në rrezik të madh tregu, sipërmarrësit të rrisin pagat

Meta pas takimit me Berishen : Aleancë e jashtëzakonshme, pas 15 majit fitojmë shumicën e bashkive

Masakra e Don Boskos, familja Paja hap dyert e mortit, zona me shiritin 'skenë krimi'

'Kasapanë' brenda lokalit! Atentat mafioz, vdes banakierja.5 të plagosur, mes tyre një fëmijë

Meta: Shkojnë për kontroll dhe kapin vibratorët e shokëve

Shirat përmbytin Lezhën, bllokohet qarkullimi, banorët mbyllen në shtëpia

Berisha per institucionet: Ska Klgj por KlgjS

Berisha: 'Alibasha dhe Brava' jane dy pengje te cilat nuk mund te kete asnje lloj negociate"

Kush do e drejtojë koalicionin me Metën? Berisha : S’ka asnjë diskutim! Padyshim që PD

Berisha; E dëgjuat Celibashin që tha në perceptimin tim është Berisha por Rama më thotë Ali-Basha.

Zgjedhjet e 14 majit, Meta: opozitaret bashke per ndryshim

Barrierat e shkatërruara nga përplasja, makina 'fluturoi' nga mbikalimi, ra mbi një tjetër mjet

Celibashi: Të drejtën e regjistrimit të Partisë Demokratike në zgjedhje e ka Lulzim Basha

Celibashi kthen mbrapsht kërkesën e autorizuar nga Basha, kreu i KQZ: Keni 48 orë kohë

Meta ZBARDH takimin me Yuri Kim: SHBA do një opozitë shumë të fuqishme

Vendimi i KQZ për PD, Meta: Çmenduritë e regjimit të Ramës i di çdo shqiptar

"PD kërkon shfuqizim të Bordit të Karburanteve"/ Sula dhe Çupi: Çmimi jashtë normave

Vendimi i gjykates per vulen e PD, Rama: Politikë e gërr-gërr-it