LIVE UPDATES
Art&Argëtim

Po rizbuloni zjarrin dhe pasionin! Mundohuni të përfitoni nga ajo që ju del përpara, horoskopi ditor

Horoskopi 1 dhjetor 2023

1 Dhjetor 2023, 07:41 Nga A.B
Po rizbuloni zjarrin dhe pasionin! Mundohuni të përfitoni nga ajo
Horoskopi

Dashi
Të lindur më: 21 Mars - 19 Prill
Të premten kjo nuk është mënyra e duhur për të nisur muajin dhjetor. Nuk ka kuptim të debatoni me të dashurin tuaj edhe për çështje të parëndësishme. Shumë më mirë të ulesh rreth një tavoline dhe të kërkosh sqarime përfundimtare. Mundohuni të shmangni shoqërimin me njerëz që duan të ndezin flakët.

Demi
Të lindur më: 20 Prill - 20 Maj
Të premten çelësi për të gjetur harmoninë në çift është të nxisni komunikimin. Mundohuni të mos transmetoni ankth dhe agjitacion te partneri juaj, por përpiquni të merrni pjesë në ndonjë ngjarje relaksuese që do të jetë e mirë edhe për humorin tuaj. Mundohuni të mos mbeteni të papërgatitur dhe të përfitoni nga ajo që ju del përpara.

Binjakët
Të lindur më: 21 Maj - 20 Qershor
Të premten po rizbuloni zjarrin dhe pasionin e ditëve më të mira në marrëdhënien tuaj në çift. Në punë do jetë e rëndësishme të përqendroheni vetëm tek prioritetet tuaja, duke lënë mënjanë të gjitha ato situata që nuk janë urgjente për momentin.

Gaforrja
Të lindur më: 21 Qershor - 22 Korrik
Të premten fundjavën do t'ju duhet ta shfrytëzoni për të forcuar apo forcuar lidhjet tuaja emocionale. Ju e doni shumë shtëpinë tuaj, por kohët e fundit keni qenë pak të larguar nga njerëzit tuaj të dashur. Duhet të përpiqeni të jeni më kreativë në punën tuaj dhe të shmangni të qenit gjithmonë monotone dhe përsëritëse për të mos humbur stimulimin.

Luani
Të lindur më: 23 Korrik - 22 Gusht
Të premten nëse ka një person që ju intrigon, kjo është koha e duhur për t'u deklaruar dhe për të bërë përparime. Yjet mbi të gjitha mbrojnë dashurinë dhe favorizojnë lindjen e çifteve të reja. Do t'ju duhet të përballeni me sfida të reja profesionale më shumë guxim, duke shmangur dorëzimin vetëm nga frika e dështimit.

Virgjëresha
Të lindur më: 23 Gusht - 22 Shtator
Të premten një marrëdhënie e re po përpiqet të rritet dhe të piqet, ndoshta sepse ka ende mosbesim. Ndoshta ata që vijnë nga histori të dështuara dashurie tani kanë një frikë të kuptueshme për t'u përfshirë seriozisht. Mundohuni të mos neglizhoni formën tuaj fizike, ndoshta duke iu përkushtuar ushtrimeve të përditshme ose duke bërë sporte në natyrë.

Peshorja
Të lindur më: 23 Shtator - 22 Tetor
Të premten komunikimi i qartë është thelbësor, veçanërisht në një marrëdhënie në çift. Kohët e fundit i keni fshehur pak emocionet. Nëse nuk e përfshini partnerin në sferën tuaj profesionale, rreziku është që marrëdhënia të marrë një kthesë të gabuar. Mundohuni të kujdeseni më mirë për mirëqenien tuaj emocionale.

Akrepi
Të lindur më: 23 Tetor - 21 Nëntor
Të premten fundjava e ardhshme do të jetë shumë e dobishme për të forcuar një lidhje apo për të rizbuluar harmoninë brenda familjes. Mundohuni të përqendroheni edhe në projektet afatgjata që do të jenë thelbësore për ju. Përfitoni nga kjo fundjavë për të bërë disa ushtrime dhe aktivitete në natyrë.

Shigjetari
Të lindur më: 22 Nëntor - 21 Dhjetor
Të premten është koha e duhur për të provuar përvoja të reja së bashku me partnerin tuaj. Nuk ju pëlqejnë marrëdhëniet që janë shumë bajate dhe monotone dhe dëshironi të eksploroni gjithmonë horizonte të reja për t'u ndjerë më të stimuluar. Kreativiteti dhe pasioni juaj janë në maksimumin e tyre tani dhe do t'ju bëjnë shumë produktivë edhe në punë.

Bricjapi
Të lindur më: 22 Dhjetor - 19 Janar
Të premten kohët e fundit komunikimi me partnerin nuk ka qenë në krye. Ju gjithashtu duhet të përpiqeni të kuptoni arsyet e gjysmës suaj më të mirë, duke shmangur fokusimin vetëm në nevojat tuaja. Kjo është koha e duhur për të provuar veten edhe nga pikëpamja e punës.

Ujori
Të lindur më: 20 Janar - 18 Shkurt
Të premten përpiquni të hapni zemrën tuaj dhe jini gjithmonë në dispozicion të dashurisë, vetëm në këtë mënyrë do të keni një shans të madh për të gjetur shpirtin tuaj binjak. Jeni komunikues të aftë dhe kjo do t'ju ndihmojë gjithashtu të përballeni me disa sfida të vogla që dalin në vendin e punës.

Peshqit
Të lindur më: 19 Shkurt - 20 Mars
Të premten në dashuri do të keni disa intuitë brilante që do t'ju ndihmojnë të stimuloni marrëdhënien në çift, e cila kohët e fundit ka qenë paksa e përgjumur. Jeni ëndërrimtarë dhe do të dëshironit që lidhja juaj në çift të jetë gjithmonë stimuluese, por jo gjithmonë jeni në gjendje të gjeni fjalët dhe gjestet e duhura për të tërhequr vëmendjen e partnerit.

horoskopi ditor

Sondazh

Poll

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

"Injoranca nuk është argument" Nuk i pëlqeu pyetja, Rama prek në faqe gazetaren Ambrozia Meta

Del VIDEOJA, Elia godet Princ Lekën: Familja ime të ka mbajtur me bukë

VIDEO/ Noka i jep Spiropalit pankartën, Ministrja ofrohet ta mbaj para fytyrës

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Tempulli 2/ Me kanabis gati për shitje dhe shuma parash, arrestohen 4 të rinj në Tiranë

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni